Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 2а-8439/09/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 травня 2010 року
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Іванова Е.А.
при секретарі Чиженко А.О.
за участю представника позивача: Мазур Н.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Суворовському районі міста Одеси до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по штрафним санкціям, -
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду з позовом звернулась Державна податкова інспекція у Суворовському районі міста Одеси до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, в якому позивач просив стягнути з відповідача суму заборгованості по сплаті штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»у розмірі 2791,25 гривень.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на наявність у фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 заборгованості у загальній сумі 2791,25грн. яка утворилась внаслідок несплати відповідачем суми штрафних (фінансових) санкцій, визначеної рішенням Державна податкова інспекція у Суворовському районі міста Одеси про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000742370 від 13.04.2009 року на суму 2791,25 гривень
У судовому засіданні представник позивача посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві, вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання повторно не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, заперечень на адміністративний позов не надіслав.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи суд встановив наступні обставини та відповідні правовідносини :
Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 зареєстрована виконавчим комітетом Одеської міської Ради 14.04.2008р., про що свідчить наявна в матеріалах справи копія Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця (а.с.5).
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, 31.03.2009р. на підставі направлення №2424/237017 від 05.03.2009р., з метою здійснення контролю за додержанням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), наявністю торгових патентів та ліцензій, головним державним податковим ревізор-інспектором Єсепьонок В.Г., головним державним податковим ревізор інспектором Осмаловой Л.Л. була проведена перевірка щодо дотримання порядку здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу крамниці, розташованій за адресою м.Одеса, вул.Дворянська,б.30, яка належить ФОП ОСОБА_2. Під час перевірки відповідач була присутня.
За наслідками вказаної перевірки був складений акт №1881/15/32/23/НОМЕР_1 від 01.04.2009 року, №0193/15/54/23/НОМЕР_1 від 08.04.2009 року (а.с.7-9) щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності, в якому встановлено порушення відповідачем вимог: п.1статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, суспільного харчування та послуг” від 01.06.2000 року № 265/95-ВРздійснення розрахункової операції без застосування РРО, невидачі розрахункового документу на суму 22,60 гривень; п.1 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, суспільного харчування та послуг” РРО не зареєстрований у встановленому порядку за місцем здійснення торгівельної діяльності; п.9 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, суспільного харчування та послуг” не забезпечено зберігання фіскальних чеків в КОРО; п. 13 статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, суспільного харчування та послуг” не забезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (на суму 399,65 гривень), з яким була ознайомлена ФОП ОСОБА_2 та зауважень не надала.
На підставі зазначеного акта перевірки ДПІ у Суворовському районі м.Одеси було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000742370 від 13.04.2009 року на суму 2791,25 гривень., у звязку з порушенням відповідачем, п.1, п.9, п. 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(а.с.11).
Підставою для прийняття вказаного рішення були наступні порушення: реалізація товару - 1 бут. шампанського, вартістю 22,60грн., без застосування РРО та видачі розрахункового документа. Загальна сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків склала 494,65грн., до яких увійшла сума покупки, про що свідчить опис наявних готівкових коштів (а.с.9), тоді як згідно «Х»денного звіту оприбутковано -72,40грн. (а.с.10), тобто невідповідність коштів склала 399,65грн. Також перевіркою встановлено, що під час здійснення підприємницької діяльності ФОП ОСОБА_2 використовує в роботі не зареєстрований у встановленому порядку РРО та не виконує щоденного друку фіскального звітного чеку.
Вказане рішення було отримане ФОП ОСОБА_2 13.04.2009р., про що свідчить її підпис на корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 13.04.2009 року (а.с.12), але сума фінансових санкцій до цього часу не сплачена.
Доказів оскарження зазначеного рішення ДПІ у Суворовському районі м.Одеси №0000742370 від 13.04.2009 року. про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 2791,25 грн. суду не надано.
Згідно з пунктом 9 статті 14 Закону України "Про захист прав споживачів" під час продажу товару продавець зобов'язаний видати споживачеві квитанцію, товарний або касовий чек чи інший письмовий документ, який підтверджує факт купівлі.
Відповідно до ст.1 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995р. №265/95-ВР (зі змінами та доповненнями) реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Стаття 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995р. №265/95-ВР визначає, що розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Відповідно до п.1ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 року №265/95-ВР (зі змінами та доповненнями) субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Згідно з п.1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.
Пунктом 2.8 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги) ,затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України N 614 від 01.12.2000 передбачено, що узяття РРО на облік в органі ДПС за місцезнаходженням господарської одиниці здійснюється при поданні субєкта господарювання реєстраційного посвідчення на РРО.
Відповідно до п.2 ст. 17 вказаного Закону у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій застосовується фінансова санкція - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тому суд погоджується з нарахуванням штрафних санкцій у розмірі 340грн.
Згідно з пунктом 9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»субєкт господарювання зобовязаний щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Пунктом 4 ст.17 вказаного Закону встановлено, що у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій застосовується санкція двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тому суд погоджується з нарахуванням штрафних санкцій за відсутність фіскального звітного чеку за 23.03.2009 року під час перевірки .
Пунктом 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»передбачено, забезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно зі ст.22 вказаного Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Згідно зі ст.ст.15, 16 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону.
Статтею 25 вказаного Закону передбачено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій. Судом встановлено, відповідач отримав рішення №0000742370 від 13.04.2009р. у той же день.
Тому суд погоджується з розрахунком позивача згідно якого до відповідача застосовані штрафні санкції на суму 2942,00. з яких 399,65х5=1998,25грн.; 22,60х5=133грн.; 17х20=340грн.;17х20=340грн.
Згідно зі ст.86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, оцінюючи наявні у матеріалах справи докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Суворовському районі міста Одеси обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню повністю зі стягненням з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 до бюджету суми заборгованості по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у загальному розмірі 2791,25 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 159-164 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов Державної податкової інспекції у Суворовському районі міста Одеси до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 ідентифікаційний номер НОМЕР_1 місцезнаходження АДРЕСА_1 штрафні санкції в розмірі 2791,25грн. на розрахунковий рахунок Державного казначейства України в Одеській області № 31112104700009, код 23213460 МФО 828011 код бюджетної класифікації 210809000.
Заяву про апеляційне оскарження постанови може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу з дня складання в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського адміністративного апеляційного суду.
Повний текст постанови складено 25 травня 2010 року.
Суддя Е.А.Іванов
The court decision No. 10244595, Odesa District Administrative Court was adopted on 25.05.2010. The procedural form is Administrative, and the decision form is . On this page, you will find essential data about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find key data conveniently.
This decision relates to case No. 8439/09/1570. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: