
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
29 грудня 2021 року м. Житомир справа № 806/1082/18
категорія 6755
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Капинос О.В.,
розглянувши у письмовому провадженні в справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов"язання вчинити ді,
встановив:
Позивач звернувся до суду із заявою, в якій просить зобов"язати відповідача подати звіт про виконання судового рішення у справі від 30.03.2018.
Заява мотивована тим, що відповідач на виконання рішення суду виплачує пенсію виходячи з основного розміру 56%, а не 61%.
Заява розглядається у порядку письмового провадження без виклику сторін.
Оцінивши доводи заяви, суд встановив наступне.
Рішенням суду від 30.03.2018 позов задоволено.
Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.Ольжича,7, м.Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 13559341) щодо неврахування для перерахунку та виплати пенсії "через хворобу" ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) 55% відповідних грошового забезпечення з 01.01.2016 на підставі п.2 ч.1 ст.77 Закону України "Про Національну поліцію", абз.2 п.15 Розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію", ст.102 Закону України " Про Національну поліцію", Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" та інших нормативно-правових актів.
Зобов"язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.Ольжича,7, м.Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 13559341) провести ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2016 з урахуванням п.2 ч.1 ст.77 Закону України "Про Національну поліцію", абз.2 п.15 Розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію", ст.102 Закону України " Про Національну поліцію", Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" та іншими нормативно-правовими актами, із розрахунку 61 % грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016.
На підставі зазначеного рішення суд видав виконавчий лист для звернення його до примусового виконання.
Статтею 129 Конституції України встановлено, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов`язковими до виконання. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд. Таким чином право на судовий захист є конституційною гарантією прав і свобод людини і громадянина, а обов`язкове виконання судових рішень складовою права на справедливий судовий захист.
За змістом ч. 1 ст.370 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи. Із зазначеного вбачається, що виконуючи рішення суду, відповідач зобов`язаний враховувати обставини встановленні судовим рішенням.
Згідно ч.1 ст.382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Відповідно до ч. 1 ст.383 Кодексу адміністративного судочинства України особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.
З аналізу зазначених норм права вбачається, що правовий інститут контролю за виконанням рішення суду, механізм якого визначено у тому числі і приписамистатті 383 Кодексу адміністративного судочинства України, підлягає застосуванню виключно у разі наявності протиправних рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень щодо виконання рішення суду, що порушує права та законні інтереси позивача.
Отже, застосування судом до суб`єкта владних повноважень приписів статті 383 Кодексу адміністративного судочинства України, вбачається за можливе у разі встановлення факту невиконання таким суб`єктом владних повноважень дій зобов`язального характеру, визначених рішенням суду на користь особи - позивача, що має бути підтверджено відповідними доказами, поданими позивачем.
Суд враховує, що правові норми ст.ст.382, 383 КАС України мають на меті забезпечення належного виконання судового рішення. Підставами їх застосування є саме невиконання судового рішення, ухваленого на користь особи-позивача, та обставини, що свідчать про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, пов`язаних з невиконанням судового рішення в цій справі.
Верховний Суд у постанові від 20 лютого 2019 року у справі N 806/2143/15 (адміністративне провадження N К/9901/5159/18) звертав увагу, що зазначені правові норми КАС України мають на меті забезпечення належного виконання судового рішення. Підставами їх застосування є саме невиконання судового рішення, ухваленого на користь особи-позивача та обставини, що свідчать про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, пов`язаних з невиконанням судового рішення в цій справі.
З листа відповідача від 29.11.2021 слідує, що на виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду у справі №806/1082/18 позивачу з 01.01.2016 проведено перерахунок та виплату пенсії із врахуванням 61% від розміру грошового забезпечення та перераховано різницю в розмірі пенсії на рахунок пенсіонера.
Вказані обставини свідчать на користь висновку, що вказане рішення суду виконано в повному обсязі.
У 2018 році позивачу проведено черговий перерахунок та виплату пенсії із врахуванням 56% від розміру грошового забезпечення. Такий перерахунок зумовлений виконанням відповідачем іншого рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 17.07.2018 у справі №240/1786/18 щодо перерахунку та виплати пенсії з 01.01.2016 на підставі довідки №85/1832 від 03.03.2018.
Таким чином, зазначене свідчить про те, що між сторонами виникли нові спірні правовідносини. Такі спірні відносини зумовлені новим перерахунком пенсії позивачу з на виконання іншого рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 17.07.2018 у справі №240/1786/18, а не рішення Житомирського окружного адміністративного суду у справі №806/1082/18.
Отже, у спірних правовідносинах відсутні обставини, з якими стаття 382 КАС України пов`язує виникнення підстав для встановлення судового контролю за виконанням рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 30.03.2018 у справі №806/1082/18.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що у задоволенні заяви слід відмовити.
Керуючись статтями 248, 250, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 , подану у порядку ст.382 КАС України, залишити без задоволення.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя О.В. Капинос
The court decision No. 102304813, Zhytomyr District Administrative Court was adopted on 29.12.2021. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find important data about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find necessary data quickly.
This decision relates to case No. 806/1082/18. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: