Court ruling № 101759751, 09.12.2021, Kyiv District Administrative Court

Approval Date
09.12.2021
Case No.
810/645/17
Document №
101759751
Form of court proceedings
Administrative
State Coat of Arms of Ukraine

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

09 грудня 2021 року м. Київ № 810/645/17

Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Пікаділлі» до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень

ВСТАНОВИВ:

до суду звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Пікаділлі» з позовом до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 03.10.2016 №0034241701 та від 01.12.2016 №0001151401, №0001161401.

Ухвалою суду від 10.02.2017 відкрито провадження у справі та вирішено здійснити розгляд справи одноособово суддею Панченко Н.Д. Розпочато підготовку справи до судового розгляду і запропоновано відповідачу подати суду письмові пояснення щодо заявлених позовних вимог та у разі заперечення проти позову – всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийнятті рішення, вчиненні дії, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов.

У порядку підготовки справи до судового розгляду ухвалою суду від 10.02.2017 зобов`язано позивача надати суду належним чином завірені копії усіх документів, що підтверджують факт виконання господарських зобов`язань за договорами, укладеним з ТОВ «СФ-Фрукт», ТОВ «Будмайсетр ЛТД», ТОВ «Поділляагробуд», ТОВ «КВП Спецбуд», ТОВ «КВП Прайм», ТОВ «КВП Девелопмент», ТОВ «КВП Груп», ПП «Будтранссервіс», ТОВ «Компанія БТС»: договори, податкові накладні, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, акти приймання-передачі товару, іншу первинну документацію, якою супроводжувалось виконання господарських договорів, та витребувано у відповідача: - письмові пояснення та їх документальне підтвердження з приводу фактичних обставин та юридичних підстав, покладених в основу податкових повідомлень-рішень від 03.10.2016 №0034241701 та від 01.12.2016 №0001151401, №0001161401; - копії всіх документів на підставі яких було проведено перевірку позивача, оформлену актом від 15.04.2016 №93/10-13-22-02/37606014, копії усіх документів, складених за результатами перевірки. Вирішено закінчити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду на 02.03.2017.

За клопотанням позивача, у зв`язку з необхідністю надання додаткового часу для виконання ухвали суду від 10.02.2017, з метою забезпечення повного та об`єктивного розгляду справи суд ухвалою від 02.03.2017 вирішив зупинити провадження у справі №810/645/17 до 06.04.2017 та призначити наступне судове засідання у справі на 06.04.2017.

Враховуючи настання терміну, до якого було зупинено провадження у справі, суд ухвалою від 06.04.2017 поновив провадження у справі та призначив справу до судового розгляду.

Ухвалою суду від 06.04.2017 вирішено роз`єднати у самостійні провадження позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Пікаділлі» до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Зокрема, вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Пікаділлі» до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 01.12.2016 №0001161401 та №0001151401, – вирішено розглядати у межах провадження адміністративної справи № 810/645/17. Вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Пікаділлі» до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 03.10.2016 №0034241701, – вирішено виділити і розглядати в окремому провадженні. Призначено справу № 810/645/17 до судового розгляду.

Автоматизованою системою документообігу суду виділеній справі присвоєно реєстраційний номер 810/1308/17.

За клопотанням позивача, у зв`язку з необхідністю додаткового часу для виконання вимог ухвали суду в частинні надання письмових пояснень та доказів на їх підтвердження, з метою забезпечення повного та об`єктивного розгляду справи, провадження у справі неодноразово зупинялись.

06.12.2021 судом отримано клопотання представника ГУ ДПС у Київській області про заміну відповідача правонаступником та закриття провадження у справі.

Заявлені клопотання мотивовано тим, що наразі відбулось компетенційне правонаступництво відповідача, а також що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про припинення юридичної особи - позивача.

Ухвалою суду від 09.12.2021 поновлено провадження у справі та продовжено її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Вирішуючи питання щодо поданих 06.12.2021 представником ГУ ДПС у Київській області клопотань, суд виходить з наступного.

Як встановлено судом, відповідно до наказу ДФС України від 10.05.2018 №287 «Про реорганізацію територіальних органів ДФС у Київській області» Києво-Святошинське ОДПІ реорганізовано шляхом приєднання до ГУ ДФС у Київській області як Києво- Святошинське управління ГУ ДФС у Київській області.

Також, з метою реалізації п.2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби» від 28.03.2018 №296, на виконання вимог наказу ДФС України від 10.05.2018 №287, наказу ДФС України від 12.07.2018 №445 «Про затвердження переліків управлінь, які утворені на правах відокремлених підрозділів ГУ ДФС в областях державних податкових інспекцій» Києво-Святошинську ОДПІ реорганізовано шляхом приєднання до ГУ ДФС у Київській області, як Києво-Святошинське управління.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів №1200 від 18.12.2018 утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України.

Також, згідно розпорядження Кабінету Міністрів України №682-р від 21.08.2019 Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї? постановою Кабінетів Міністрів України від 6 березня 2019 року №227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» (Офіційний вісник України, 2019, №26, ст.900) функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 № 893 «Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби» (далі - Постанова № 893) ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком, зокрема ГУ ДПС у Київській області.

Пунктом 2 Постанови № 893 установлено, що територіальні органи Державної податкової служби, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, продовжують здійснювати свої повноваження та функції до утворення Державною податковою службою територіальних органів згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови та прийняття рішення про можливість забезпечення здійснення такими органами повноважень та функцій територіальних органів, що ліквідуються. Таке рішення приймається Державною податковою службою після здійснення заходів, пов`язаних із внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань даних про територіальні органи Державної податкової служби, що будуть утворені згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови, як відокремлені підрозділи юридичної особи публічного права, затвердженням положень про них, структур, штатних розписів, кошторисів та заповненням 30 відсотків вакансій.

Відповідно до пункту 3 Постанови № 893 права та обов`язки територіальних органів Державної податкової служби, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, переходять Державній податковій службі та її територіальним органам у межах, визначених положеннями про Державну податкову службу та її територіальні органи.

Відповідно до статті 21-1 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» та Положення про Державну податкову службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 N 227 (зі змінами), Державна податкова служба України видала наказ від 30.09.2020 № 529 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» (далі - Наказ № 529), яким наказала утворити як відокремлені підрозділи Державної податкової служби територіальні органи за переліком згідно з додатком, а Департаменту правової роботи - подати державному реєстратору документи для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відповідної інформації про утворення територіальних органів Державної податкової служби як її відокремлених підрозділів.

Відповідно до наказу Державної податкової служби України від 24.12.2020 № 755 розпочато з 01.01.2021 здійснення територіальними органами ДПС, утвореними як її? відокремлені підрозділи згідно з наказом ДПС від 30.09.2020 № 529 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби», повноважень та функцій територіальних органів ДПС, що ліквідуються відповідно до пункту 1 постанови № 893.

Згідно з Положенням Головне управління ДПС у Київській області затверджене наказом Державної податкової служби України від 12.11.2020 № 643 (далі - Положення), Головне управління ДПС у Київській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України, забезпечує реалізацію повноважень Державної податкової служби на території Київської області і є правонаступником майна, прав та обов`язків Головного управління ДПС у Київській області (код ЄДРПОУ 43141377).

Отже, з 01.01.2021 відбулося фактичне (компетенційне) адміністративне правонаступництво, зокрема від ліквідованого Головного управління ДПС у Київській області як юридичної особи публічного права (код ЄДРПОУ 43141377) до Головного управління ДПС у Київській області як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 44096797). В свою чергу, Головне управління ДПС у Київській області (код ЄДРПОУ 43141377) втратило адміністративну процесуальну правоздатність органу, який згідно із законом виконує функції, зокрема у сфері реалізації державної податкової політики на території Київської області.

Таким чином, враховуючи викладені обставини, наявні правові підстави у тому числі для заміни відповідача у даній адміністративній справі в порядку процесуального правонаступництва, а саме: з Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області (код ЄДРПОУ 39471029) на правонаступника, яким наразі є ГУ ДПС у Київській області (код ЄДРПОУ 44096797).

Відповідно до статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.

Керуючись статтями 52, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України суд

УХВАЛИВ:

Заяву представника Головного управління Державної податкової служби у Київській області - задовольнити.

Замінити в адміністративній справі №810/645/17 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Пікаділлі» до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - Державну податкову інспекцію у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області (код ЄДРПОУ 39471029) на її правонаступника, яким є Головне управління Державної податкової служби у Київській області (код ЄДРПОУ 44096797).

Ухвалу направити заявнику та іншим особам, які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Панченко Н.Д.