Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 2а-13613/09/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 травня 2010 року м.Одеса
31 травня 2010 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Марина П.П.,
при секретарі Полторак І.Ф.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Одеській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 3400,00 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Регіональне управління департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Одеській області звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовними вимогами до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 3400,00 грн. Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що в ході перевірки господарської одиниці кафе «Колізей», яке належить суб`єкту підприємницької діяльності фізичній особі підприємцю ОСОБА_1, та розташоване за адресою: Одеська область, м. Балта, вул. Косовського, буд. 167, встановлено факт реалізації алкогольних напоїв без відповідної ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та факт роздрібної торгівлі тютюновими виробами без відповідної ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами. За результатами вказаної перевірки державними податковими інспекторами складено акт перевірки № 0105/15/08/23/НОМЕР_1 від 11.09.2009 року. На підставі зазначеного акту 29.09.2009 року прийнято рішення №150265 про застосування до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій у розмірі 3400,00 грн., які станом на 10.11.2009 року відповідачем не сплачено.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Відповідач до судового засідання повторно не зявився, про день та час слухання справи був повідомлений належним чином, заперечення на позовну заяву не подав, про причини неявки до суду не повідомив, тому суд вважає можливим розглянути справу у порядку, передбаченому ст. 128 КАС України.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши їх доказами, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів»контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА в Одеській області наділено повноваженнями щодо здійснення контролю за дотриманням норм Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», оскільки саме регіональне управління відповідно до пункту 27 Переліку органів ліцензування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 року № 1698 здійснює ліцензування таких видів діяльності як: оптова торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями; виробництво тютюнових виробів, оптова, роздрібна торгівля тютюновими виробами.
Судом встановлено, що на підставі направлення від 01.09.2009 року №124/23-055/1(а.с.13) співробітниками Регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА в Одеській області проведено перевірку господарської одиниці кафе «Колізей», яке належить суб`єкту підприємницької діяльності фізичній особі підприємцю ОСОБА_1, та розташоване за адресою: Одеська область, м. Балта, вул. Косовського, буд. 167, з питань дотримання суб`єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт від 11.09.2009 року №0105/15/08/23/2955221408/326(а.с.10-11). Актом зокрема встановлено факт реалізації алкогольних напоїв без відповідної ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та факт роздрібної торгівлі тютюновими виробами без відповідної ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами, чим порушено ч. 10. ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
На підставі акту перевірки від 11.09.2009 року №0105/15/08/23/2955221408/326 позивачем прийнято рішення про застосування до ФОП ОСОБА_1 фінансових санкцій від 29.09.2009 року № 150265, яким до відповідача за порушення ч. 10, ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»застосовані фінансові санкції у розмірі 3400,00 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідної ліцензії, яке отримано відповідачем 07.10.2009 року, про що свідчить підпис ОСОБА_1 на поштовому повідомленні про отримання листа (а.с.6).
Актом перевірки від 11.09.2009 року №0105/15/08/23/2955221408/326 встановлено, що позивачем здійснена реалізація одної пляшки «Лонгер»по ціні 8,00 грн. за пляшку та двох пачок сигарет «Мальборо»по ціні 8,00 грн. за пачку.
Факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами є належно встановленим, оскільки товар був реалізований кінцевому споживачу, що підтверджується зазначеним вище актом перевірки.
Відповідальність за роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій передбачена абзацом 5 частини 2 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" у вигляді штрафу в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менш 1700 грн. за кожний вид товару.
Проте доказів вартості кожної отриманої партії товару при проведенні перевірки позивачем суду не надано. Таким чином, у матеріалах справи відсутні належні докази вартості кожної отриманої партії товару.
Але враховуючи, що факт роздрібної торгівлі відповідачем алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідної ліцензії належне встановлений, а докази вартості кожної отриманої партії товару відсутні, суд дійшов висновку, що до відповідача правомірно застосовані фінансові санкції у сумі 3400,00 грн.
Даних щодо оплати відповідачем застосованих фінансових санкцій у сумі 3400,00 на дату розгляду справи суду не надані.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку, що позивач довів суду обставини на яких ґрунтуються його позовні вимоги та надав суду необхідні докази, в підтвердження своїх позовних вимог.
Приймаючи до уваги вищевикладене, з урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 14, 70, 71, 79, 86, 158 163, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Одеській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 3400,00 грн. задовольнити повністю.
Стягнути фізичної особи підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції в розмірі 3400,00 грн. до Державного бюджету України на р/р 31117106700057, код бюджетної класифікації 21081100, банк одержувача ГУДКУ в Одеській області, код 23214749 одержувач: ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011.
Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Одеського окружного адміністративного суду заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а також подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складено та підписано суддею 03 червня 2010 року
Суддя /підпис/ П.П.Марин