Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Львів
12 травня 2010 р. р. № 2а-992/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі
Головуючого - судді Мричко Н.І.
при секретарі Якимець О.І.
за участю представника позивача Вінярського Я.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державна інспекція з енергозбереження
до ДП "Львіввугілля" в особі ВП шахта "Відродження"
пропро стягнення підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливо-енергетичних ресурсів , встановив:
Державна інспекція з енергозбереження звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Державного підприємства «Львіввугілля»відокремленого підрозділу шахта «Відродження»(надалі ДП «Львіввугілля»ВП шахта «Відродження»). Позивач просить стягнути з відповідача 11242,95 грн. підвищеної плати за нераціональне використання паливно енергетичних ресурсів в доход спеціального фонду Державного бюджету України.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що 31.03.2009 р. під час проведеної позивачем комплексної перевірки з питань використання паливно-енергетичних ресурсів ДП «Львіввугілля»ВП шахта «Відродження»встановлено факти нераціонального використання паливно-енергетичних ресурсів. За результатами перевірки складено акт комплексної перевірки використання паливно-енергетичних ресурсів № 15-13/17 від 31.03.2009 р. на підставі якого винесено постану № 15-13/13 від 31.03.2009 р. про сплату підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів. Згідно даної постанови до ДП «Львіввугілля»ВП шахта «Відродження»застосовано подвійну плату за перевитрати теплової енергії в обсязі 56,84 Гкал/рік в розмірі 11242,95 грн.. яка в добровільному порядку відповідачем не сплачена і саме цю суму позивач просить стягнути з відповідача.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, пояснення дав аналогічні до викладеного у позовній заяві. Просив позов задовольнити повністю.
Відповідач явки уповноважено представника в судовому засіданні не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату, місце та час розгляду справи, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення, про причини неявки суд не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи суду не подавав.
На підставі ст. 128 КАС України суд розглядає справу на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши наявні у справі докази, оцінивши їх в сукупності, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю з огляду на наступне.
Згідно пп.2 п.1 Постанови Кабінету міністрів України «Про заходи ефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві»на державну інспекцію з енергозбереження покладено обовязок здійснення контролю за раціональним використанням і ефективним використанням газу та інших паливно-енергетичних ресурсів підприємствами (електростанціями).
Відповідно до припису норми п. «е»ст. 11 Закону України «Про енергозбереження», економічні заходи для забезпечення енергозбереження передбачають введення плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів у вигляді надбавок до діючих цін та тарифів залежно від перевитрат паливно-енергетичних ресурсів щодо витрат, встановлених стандартами.
Частиною 2 ст. 17 вищезазначеного Закону встановлено, що за перевитрати паливно-енергетичних ресурсів понад встановлені показники норм питомих витрат субєктів господарювання сплачують збір за перевитрати паливно-енергетичних ресурсів (енергетичний збір) у розмірі 200 відсотків вартості перевитрачених ресурсів. До обсягу перевитрат паливно-енергетичних ресурсів, на які нараховується енергетичн6ий збір, не включається обсяг видів палива та паливно-енергетичних ресурсів, отриманих субєктом господарювання з альтернативних джерел енергії.
Відповідно до ст. 26 Закону України «Про енергозбереження»державний контрольу сфері енергозбереження здійснюється Державною інспекцією з енергозбереження, згідно з Порядком, встановленим Кабінетом Міністрів України. Державному контролю підлягає енергетичне господарство, що включає всі підприємства і установи по отриманню, переробці, перетворенню, транспортуванню, зберіганню, обліку та використанню паливно-енергетичних ресурсів, розміщених на території України, окремі споруди та інженерні обєкти інших підприємств і установ, які використовуються для зазначених цілей.
Згідно ч.1 ст. 27 вищезазначеного Закону, порушення законодавства про енергозбереження тягне за собою встановлену цим Законом, а також чинним законодавством України дисциплінарну, адміністративну або цивільну відповідальність. Пунктом «є»ч.2 цієї ж статті встановлено, що відповідальність за порушення законодавства про енергозбереження несуть особи, винні у використанні паливно-енергетичних ресурсів з систематичним перевищенням стандартизованих енергетичних ресурсів та порушенні інших вимог щодо раціонального використання та ощадливого витрачання паливно-енергетичних ресурсів. Юридичні та фізичні особи повинні відшкодовувати збитки, заподіяні ними внаслідок порушень законодавства про енергозбереження, в порядку та розмірі, встановлених законодавством України (ч.4 ст. 27 вищезазначеного Закону).
Згідно Акту № 15-13/17 комплексної перевірки використання паливно-енергетичних ресурсів ДП «Львіввугілля»ВП шахта «Відродження»від 31.03.2009 р. встановлено відсутність на ДП «Львіввугілля»ВП шахта «Відродження»норми питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів на виробництво продукції, встановлених відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.1997 р. № 786 та Наказом міністерства юстиції України 07.11.2002 р. № 878/7166. Енергетичний паспорт підприємства в наявності, не заповнений, не зареєстрований. Шахтний газ, що виділяється з вугільних пластів на ВП шахта «Відродження»не використовується та не утилізується. Частково відсутня теплова ізоляція трубопроводів в котельні.
На шахті рівень компенсації реактивної потужності незадовільний, коефіцієнт потужності за 2008 р. складає tgц = 0,32 при граничному tgц = 0,25.
Станом на 02.01.2009 р. перевищення фактичних зовнішніх витоків повітря у системі головного провітрювання над розрахунковими: фактичні витоки повітря 2103 мі/хв, при розрахункових 1996 мі/хв, що призводить до перевитрат електричної енергії.
Як вбачається з абз.1, 2 Розділу 2 Додатку до Постанови Кабінету міністрів України «Про заходи щодо ефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві»за перевитрати газу на інших паливно-енергетичних ресурсів внаслідок неефективного його використання, виявлені органами Державної інспекції з енергозбереження сплачується підвищена плата. Якщо перевитрати газу та інших паливно-енергетичних ресурсів викликані недодержанням технічної дисципліни (незадовільний стан устаткування, відсутність або недотримання роботи устаткування за режимними або технологічними картами відсутність теплоутилізаційного устаткуванні, систем автоматики), споживач сплачує за річний обсяг перевитрати газу та інших паливно-енергетичних ресурсів у двократному розмірі встановленої на них ціни. Плата вноситься одразу після обстеження підприємства Державною інспекцією з енергозбереження.
Згідно п.п.16,17 вищезазначеного Порядку, підприємство повинно внести підвищену плату протягом 30 днів з дня винесення постанови про її застосування. У разі несплати підвищеної плати у зазначений термін грошова сума стягується в судовому порядку.
На підставі вищезазначеного Акту Державною інспекцію з енергозбереження винесено постанову № 15-13/13 про сплату підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів від 31.03.2009 р., згідно якої до ДП «Львіввугілля»ВП шахта «Відродження»за перевитрати теплової енергії в обсязі 56,84 Гкал/рік застосовано подвійну плату в розмірі 11242,95 грн.. яка в добровільному порядку відповідачем не сплачена.
Таким чином, з урахуванням викладеного позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення.
З урахуванням положень ст. 94 КАС України судові витрати у формі судового збору у даній справі з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 7-14, 18, 71, 94, 158, 160, 161, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства «Львіввугілля»відокремленого підрозділу шахта «Відродження»(80000, Львівська область, м. Сокаль, вул. Б. Хмельницького, 26, ЄДРПОУ 32323256, МФО 385112) в дохід спеціального фонду Державного бюджету України (ЄДРПОУ 21655283, МФО 820019. код бюджетної класифікації 21081200, одержувач: державний бюджет Сокальського району, банк: УДК в м. Києві, р/р 35221002000194) стягнення підвищеної плати за нераціональне використання енергетичних ресурсів в сумі 11242 (одинадцять тисяч двісті сорок дві) грн. 95 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд, шляхом подачі в десятиденний строк з дня постановлення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку передбаченому ч. 5 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Мричко Н.І.
Повний текст постанови виготовлений 17 травня 2010 року