Дата принятия
13.05.2010
Номер дела
2а-3945/10/1870
Номер документа
9681813
Форма судопроизводства
Административное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 травня 2010 р. Справа № 2а-3945/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Глазька С.М.,

за участю секретаря судового засідання-Чикалової М.С.,< Текст >

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в місті Суми до Сумської міської молодіжної організації "Демократичний конгрес молоді" про припинення юридичної особи ,-

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція в місті Суми звернулася до суду з позовом, в якому просить припинити юридичну особу - Сумську міську молодіжну організацію "Демократичний конгрес молоді".

В судове засідання представник позивача не зявився, справу просив розглядати без його участі (а.с.3).

Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи (а.с.13), в судове засідання не зявився, всупереч вимог ч.2 ст.40 КАС України про причину неявки суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.

Перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що Сумська міська молодіжна організація "Демократичний конгрес молоді" (40034, Сумська область, м. Суми, вул. Д.Коротченко, буд. 25, кв. 52, і.к.33526131), виконавчим комітетом Сумської міської ради 27 квітня 2005 року зареєстрована як юридична особа та включена до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується копією довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.5) та копією свідоцтва про державну реєстрацію (а.с.7).

Згідно статті 33 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обовязків іншим юридичним особамправонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.

Відповідно до ч. 2. ст. 38 зазначеного Закону однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Як вбачається з довідки від 25 березня 2010 року № 85985/9/15-106 (а.с.4), відповідач з 01 січня 2006 року та по теперішній час не подає звітності інспекції, господарську діяльність не здійснює, податкова заборгованість перед позивачем відсутня.

Окрім того з акту перевірки місцезнаходження підприємства від 02 березня 2010 року № 496/10/15-106 (а.с.9), вбачається, що за вказаною в свідоцтві про державну реєстрацію адресою Сумська міська молодіжна організація "Демократичний конгрес молоді" не знаходиться.

Таким чином, судом встановлено, що відповідач не виконує вимогу п.1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, та більше року не подає податкової звітності, а тому вимоги позивача щодо припинення юридичної особи Сумської міської молодіжної організації "Демократичний конгрес молоді" є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 5 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", суд призначає в рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією комісію з припинення (ліквідаційну комісію) та встановлює строк і порядок її роботи.

Згідно з ч. 6 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", у разі, якщо в судовому рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією не призначена комісія з припинення (ліквідаційна комісія), державний реєстратор не пізніше трьох робочих днів від дати надходження такого судового рішення вносить до Єдиного державного реєстру запис, в якому вказує як голову комісії з припинення (ліквідаційної комісії) юридичної особи керівника органу управління або особу, яка згідно з відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру, має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, якщо інше не встановлено судовим рішенням.

Отже, вказані правові норми передбачають повноваження суду призначати комісію з припинення юридичної особи за умови можливості такого призначення. В іншому випадку ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" покладає зобовязання з встановлення голови такої комісії на державного реєстратора.

Позивачем не було надано суду відомостей про осіб, яких він пропонує і погоджується призначити членами комісії з припинення юридичної особи Сумської міської молодіжної організації "Демократичний конгрес молоді".

За таких обставин суд дійшов висновку, що призначення в судовому рішенні комісії з припинення відповідача є неможливим. В цьому разі зобов'язання з встановлення голови комісії з припинення юридичної особи Сумської міської молодіжної організації "Демократичний конгрес молоді" покладається на державного реєстратора.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в місті Суми до Сумської міської молодіжної організації "Демократичний конгрес молоді" про припинення юридичної особи задовольнити в повному обсязі.

Припинити юридичну особу - Сумську міську молодіжну організацію "Демократичний конгрес молоді" (40034, Сумська область, м. Суми, вул. Д.Коротченко, буд. 25, кв. 52, і.к.33526131), зареєстровану виконавчим комітетом Сумської міської ради 27 квітня 2005 року.

Копію постанови після набрання її законної сили надіслати державному реєстратору Сумської міської ради за місцем реєстрації юридичної для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення юридичної особи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) С.М. Глазько

<Список ><Дата >

З оригіналом згідно

Суддя С.М. Глазько

Повний текст постанови складений 18 травня 2010 року