Дата принятия
11.03.2010
Номер дела
2-а-139/10/0270
Номер документа
8750802
Форма судопроизводства
Административное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 березня 2010 р.           Справа № 2-а-139/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Свентуха Віталія Михайловича,

при секретарі судового засідання: Мороз Вікторії Валентинівні

за участю представників сторін:

позивача : Коломієць І.М. - представник за довіреністю;

відповідача : не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Державної податкової інспекції у м. Вінниці

до: Державного комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора № 1"

про: стягнення 22 643 грн. 16 коп.

ВСТАНОВИВ :

В січні 2010 року до Вінницького окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекції у м. Вінниці з позовом до Державного комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора № 1" про стягнення заборгованості перед бюджетом в сумі 22 643 грн. 16 коп..

Позовні вимоги мотивовані тим, що заявлена до стягнення сума заборгованості виникла у зв’язку з несплатою у встановлений законодавством строк узгоджених сум податкових зобов’язань по податку на додану вартість в сумі 16 180 грн. 86 коп., земельному податку в сумі 6333 грн. 14 коп. та податку з власників транспортних засобів в сумі 129 грн. 16 коп..

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просила суд їх задовольнити в повному обсязі з підстав, викладених в позовній заяві.

Відповідач письмових заперечень на позовну заяву з нормативно-документальним обґрунтуванням суду не надав, в судове засідання не з’явився, повноважного представника не направив. З метою повідомлення відповідача про час та місце слухання справи та реалізації ним своїх прав, суд відкладав розгляд справи та вживав заходи для забезпечення його явки в судове засідання, що стверджується копіями реєстрів поштових відправлень, запитами від 22.01.2010р., 04.02.2010р. (а.с.15, 16, 27) та розпискою про вручення повістки (а.с. 39).

Також документи направлялись за адресою, вказаною в свідоцтві про державну реєстрацію відповідача, в довідці про включення відповідача в ЄДРПОУ та в довідці ДПІ м. Вінниці про взяття відповідача на облік платника податків - вул. Хлібна, 25, м. Вінниця, 21000.

Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Як вбачається, з розписки про одержання повістки (а.с. 39) на ній стоїть відмітка про отримання повістки для передання голові ліквідаційної комісії ЖЕК № 1. Таким чином, наявні підстави вважати, що повістку вручено юридичній особі - відповідачу по даній справі.

Відповідно до ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Суд, враховуючи вищевикладене, вважає, що вжив достатні заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю або участю повноважного представника відповідача, для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. Подані в справу докази є достатніми для вирішення спору у відсутності відповідача за наявними в справі матеріалами. Тому суд приходить до висновку про можливість вирішення спору у відсутність відповідача.

Заслухавши пояснення представника позивача, повно, всебічно, об’єктивно дослідивши надані у справу докази, надавши їм юридичну оцінку, суд прийшов до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Державне комунальне підприємство "Житлово-експлуатаційна контора № 1" зареєстроване управлінням економіки виконавчого комітету Вінницької міської ради народних депутатів 18.12.1996р. за № 1155 та є платником податків та зборів до бюджету.

Підпунктом 3 пункту 1 статті 9 Закону України „Про систему оподаткування” встановлено, що платники податків і зборів зобов‘язані сплачувати належні суми податків і зборів, у встановлені Законами терміни. В той же час згідно ч. 1 ст. 11 даного Закону відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.

Пунктом 10.2 ст. 10 Закону України "Про податок на додану вартість" встановлено, що платники податку на додану вартість відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.

Стаття 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", передбачає відповідальність у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Внаслідок порушення податкового законодавства щодо сплати податків та зборів у встановлені законом терміни, за відповідачем станом на 25.12.2009р. рахується податковий борг по податку на додану вартість в сумі 16 180 грн. 86 коп., з яких недоїмка - 16 163 грн. 86 коп. та штрафні санкції - 17 грн..

Дана заборгованість виникла наступним чином.

17.07.2009р. за № 129220 відповідачем подана до Державної податкової інспекції у м. Вінниці податкова декларація з податку на додану вартість, в якій визначено суму зобов’язання що підлягає сплаті в бюджет в розмірі 16 124 грн..

Як вбачається облікової картки платника податку, на момент подання декларації з податку на додану вартість у відповідача існувала переплата в сумі 2 грн. 88 коп..

Крім того, на підставі акту перевірки № 1522/15-212/20095103 від 25.11.2009р. ДПІ у м. Вінниці прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Р" № 0013901530 від 30.11.2009р., яким донараховано основного платежу по ПДВ в сумі 42 грн. 74 коп. та застосовано штрафні санкції в сумі 17 грн..

Таким чином загальна сума податкового боргу по податку на додану вартість становить 16 180 грн. 86 коп. (16 124 - 2, 88 + 42, 74 + 17), що стверджується податковою декларацією (а.с. 7), актом перевірки, корінцем податкового повідомлення-рішення (а.с. 9), корінцями першої та другої податкових вимог (а.с. 12, 13), карткою особового рахунку платника.

Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України "Про плату за землю" платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Статтею 15 цього Закону визначено, що власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Згідно ч. 1 ст. 17 Закону України "Про плату за землю" податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Як вбачається з матеріалів справи, внаслідок порушення наведених вище вимог закону, станом на 25.12.2009р. за відповідачем утворилась заборгованість по земельному податку, з урахуванням часткової сплати, що стверджується обліковою карткою платника податку, в сумі 6333 грн. 14 коп..

Дана заборгованість підтверджується поданим відповідачем до податкового органу розрахунку земельного податку за 2009 рік (а.с.10) , розрахунком суми позову (а.с. 4) та карткою особового рахунку платника.

Що стосується податкового боргу по податку з власників транспортних засобів, то відповідно до ст. 6 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податку з власників водних транспортних засобів - виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону.

Юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, визначені законом для річного звітного періоду, подають відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік за формою, затвердженою центральним податковим органом України.

Згідно ст. 5 цього ж Закону податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Внаслідок порушення податкового законодавства щодо сплати податків та зборів у встановлені законом терміни, за відповідачем станом на 25.12.2009р. рахується податковий борг по податку з власників транспортних засобі в сумі 129 грн..

Дана заборгованість виникла у результаті поданого відповідачем розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин № 10952 від 25.02.2009р. на 2009 рік.

Таким чином загальна сума податкового боргу по податку з власників транспортних засобів, з урахуванням часткової сплати, становить 129 грн., що стверджується розрахунком суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин № 10952 від 25.02.2009р. на 2009, карткою особового рахунку платника.

Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно п. 5.1. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків в податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації та не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. В той же час згідно п. 5.2.1. ст. 5 даного Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Враховуючи те, що нараховані зобов’язання відповідачем ні в адміністративному ні в судовому порядку не оскаржувались, тому є узгодженими згідно вищенаведених норм Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а відтак підлягають сплаті. Доказів зворотного суду не надано.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Те ж саме зазначено і в п.п. 3 п.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування", за якою платники податків і зборів зобов‘язані сплачувати належні суми податків і зборів, у встановлені Законами терміни. В той же час згідно ч. 1 ст. 11 даного Закону відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.

Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення узгоджену суму податкового боргу в розмірі 22 643 грн. 16 коп. відповідач у встановлені законодавством строки до бюджету не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.

В силу ст. ст. 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.

Враховуючи те, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, суд приходить до висновку про доцільність задоволення позову.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 11, 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, ст. 11 Закону України "Про систему оподаткування", ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", ст. 14, 15, 17 Закону України "Про плату за землю" ст. 5, 6 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", ст. 10 Закону України "Про податок на додану вартість", ст. 67 Конституції України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з державного комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора № 1" ( вул. Хлібна, 25, м. Вінниця, 21000, код ЄДРПОУ 20095103, п/р 260469151, п/р 2600412783, п/р 2600434621, п/р 2606012783 в ОД "Райффайзен Банк Аваль", м. Вінниця, ) в дохід Державного бюджету податковий борг в сумі 22 643 грн.16 коп. (двадцять дві тисячі шістсот сорок три грн. 16 коп.).

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено: 12.03.10

Суддя (підпис) Свентух Віталій Михайлович

Копія вірна:

суддя:

секретар: