Постановление суда № 73849828, 08.05.2018, Апеляційний суд Донецької області (м. Бахмут)

Дата принятия
08.05.2018
Номер дела
243/1697/18
Номер документа
73849828
Форма судопроизводства
Гражданское
Государственный герб Украины

Єдиний унікальний номер 243/1697/18

Номер провадження 22-ц/775/790/2018

08.05.2018

Єдиний унікальний номер 243/1697/18

Номер провадження 22-ц/775/790/2018

Головуючий у 1 інстанції Сидоренко І.О.

Доповідач Папоян В.В.

У Х В А Л А

про відмову у відкритті апеляційного провадження

08 травня 2018 року

Апеляційний суд Донецької області в особі судді Папоян В.В., розглянувши в приміщенні суду в м.Бахмуті Донецької області апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» на ухвалу Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 07 березня 2018 року у цивільній справі №243/1697/18 за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» Слов'янського ЦОК про скасування боргу, -

В С Т А Н О В И В :

Ухвалою Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 07 березня 2018 року було відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» Слов'янського ЦОК про скасування боргу.

Не погодившись з вказаною ухвалою через порушення правил підсудності, ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» подало апеляційну скаргу, яка разом з матеріалами справи надійшла до Апеляційного суду Донецької області.

Згідно із ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

З матеріалів справи вбачається, що оскаржувану ухвалу було постановлено 07 березня 2018 року без участі сторін (а.с.5). Тобто, апеляційну скаргу відповідач міг подати в строк до 22 березня 2018 року. Проте, апеляційна скарга, датована 02 квітня 2018 року, цього ж дня була надіслана до суду першої інстанції, з порушенням строку апеляційного оскарження, встановленого ч. 1 ст. 354 ЦПК України. З клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження відповідач не звертався.

З цих підстав, а також через несплату відповідачем судового збору за подання апеляційної скарги, ухвалою Апеляційного суду Донецької області від 16 квітня 2018 року апеляційна скарга була залишена без руху і апелянту надавався строк, який не мав би перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали, для надання апелянтом заяви про поновлення строку на подання апеляційної скарги та усунення недоліків. Копія ухвали апеляційного суду відповідачем отримана 18 квітня 2018 року, що підтверджується відміткою на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 23) тобто строк для усунення недоліків апеляційної скарги сплив 28 квітня 2018 року. Проте станом на 08 травня 2018 року ухвалу апеляційного суду не виконано, заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження та документ про сплату судового збору заявником не надано.

Відповідно до ч. 3 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу України, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Як зазначає ч.4 ст. 357 ЦПК України якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу.

При вирішенні питання про поновлення строку на апеляційне оскарження суд апеляційної інстанції виходить з того, що безпідставне поновлення строку на оскарження рішення суду є порушенням вимог ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у такому його елементі справедливого судового розгляду як принцип правової визначеності.

Враховуючи, що строк на апеляційне оскарження пропущено та заявником не надано до апеляційного суду заяву про його поновлення, то відсутні законні підстави для відкриття апеляційного провадження, а тому слід відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» на ухвалу Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 07 березня 2018 року.

Керуючись ст.ст. 357, 358 ЦПК України,суд -

У Х В А Л И В:

Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» на ухвалу Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 07 березня 2018 року.

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» Слов'янського ЦОК про скасування боргу, повернути до Слов'янського міськрайонного суду Донецької області.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Суддя Апеляційного суду

Донецької області В.В. Папоян

Часті запитання

Який тип судового документу № 73849828 ?

Документ № 73849828 це Ухвала суду

Яка дата ухвалення судового документу № 73849828 ?

Дата ухвалення - 08.05.2018

Яка форма судочинства по судовому документу № 73849828 ?

Форма судочинства - Гражданское

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 73849828 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Данные о судебном решении № 73849828, Апеляційний суд Донецької області (м. Бахмут)

Судебное решение № 73849828, Апеляційний суд Донецької області (м. Бахмут) было принято 08.05.2018. Форма судопроизводства - Гражданское, форма решения – Постановление суда. На этой странице вы сможете найти ключевые данные об этом судебном решении. Мы предлагаем удобный и быстрый доступ к текущим судебным решениям, чтобы вы могли быть в курсе недавних судебных прецедентов. Наша база данных охватывает полный спектр необходимой информации, позволяя вам легко находить ключевые данные.

Судебное решение № 73849828 относится к делу № 243/1697/18

то решение относится к делу № 243/1697/18. Компании, указанные в тексте настоящего судебного документа:


Наша платформа поддерживает поиск по разным критериям, таким как регион или название суда. Также в личном кабинете есть возможность подробной настройки, что существенно ускоряет процесс поиска информации. Это позволяет продуктивно экономить ваше время при получении необходимой информации из реестра судебных решений и других официальных источников.

Предыдущий документ : 73849821
Следующий документ : 73849834