Дата принятия
19.11.2009
Номер дела
2-а-4084/09/0270
Номер документа
7046595
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины

а

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2009 р. Справа № 2-а-4084/09/0270

Вінницький окружний адміністративний суд

під головуванням судді: Дончика В.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом прокурора Замостянського району м. Вінниці в інтересах держави в особі Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства “Юрківське” (далі СВАТ - “Юрківське”) про стягнення штрафних санкцій відповідно до постанови № 131-ВІ від 07.07.2009 року

в с т а н о в и в :

У вересні 2009 року прокурор Замостянського району м. Вінниці звернувся в суд в інтересах держави в особі Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з позовом до СВАТ “Юрківське” про стягнення штрафних санкцій.

Зазначав, що у серпні 2009 року до прокуратури Замостянського району м. Вінниці надійшло звернення начальника Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в якому заявник повідомляв, що постановою № 131 - ВІ від 7 липня 2009 року до СВАТ “Юрківське” застосовано санкції за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 2300 гривень.

Посилаючись на те, що відповідач в добровільному порядку штраф не сплачує, що призводе до ненадходжень коштів до Державного бюджету України, чим суттєво порушує інтереси держави, прокурор, в порядку наділених повноважень відповідно до статті 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, просив стягнути з СВАТ “Юрківське” на користь держави штраф в сумі 2300 гривень.

Представник прокуратури Замостянського району м. Вінниці та представник позивача в судове засідання не зявились подавши до суду заяву, в якій просили, у відповідності до положень частини 3 статті 122 КАС України, розгляд справи проводити без їх участі.

Представник відповідача повторно в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений. Заперечень на позов до суду не надходило, заяв-клопотань щодо неможливості розгляду справи у їх відсутності чи відкладення розгляду справи, в звязку із неможливістю прибуття в судове засідання, також не подавалось.

З огляду на викладене суд, у відповідності до положень частини 3 статті 122 КАС України, дійшов висновку про доцільність проведення судового засідання в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку про задоволення позову, з наступних підстав.

Судом встановлено, що згідно до відомостей витягу з ЄДРПОУ СВАТ “Юрківське” 06.09.1996 року зареєстровано Тульчинською районною державною адміністрацією Вінницької області, реєстраційний номер юридичної особи Єдиного державного реєстру 10002139208, ідентифікаційний код 00414345, юридична адреса: вул. 50-річчя Жовтня, 57, с. Юрківка, Тульчинський район, Вінницька область.

Згідно довідки Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 980/03 від 3.11.2009 року Свідоцтвом №49/02/1/01, виданого Вінницьким територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, 05.06.01 зареєстровано випуск акцій СВАТ “Юрківське”.

26 червня 2009 року уповноваженої особою Комісії, головним спеціалістом відділу корпоративних фінансів та звітності учасників ринку цінних паперів Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено Акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 136-ВІ, яким встановлено, що станом на 26.06.2009 року СВАТ “Юрківське”, річний звіт за 2008 рік не надано до Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, чим порушено вимоги пунктів 1,6 статті 40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” та пунктів 1,5 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591.

На підставі зазначеного Акту уповноваженою особою Комісії винесено постанову № 131 - ВІ від 7 липня 2009 року, якою до відповідача застосовано санкцію у вигляді штрафу в сумі 2300 гривень.

Згідно статті 6 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.

Статтею 39 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” встановлено вимоги до розкриття інформації емітентами, так емітенти, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобов'язані своєчасно та в повному обсязі розкривати інформацію про: фінансово-господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством; будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни ціни на його цінні папери; власників великих пакетів (10 відсотків і більше) акцій.

Пунктами 1 та 6 статті 40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” встановлено, що регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до пунктів 1 і 5 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591, річна інформація відкритих акціонерних товариств надається до територіального органу Комісії за їх місцезнаходженням не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Таким чином, в результаті не надання річного звіту за 2008 рік до Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, відповідачем було порушено вимоги пунктів 1 та 6 статті 40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” та пунктів 1 та 5 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591.

Пунктом 7 статті 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” передбачено відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у вигляді накладення штрафу до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частиною 3 статті 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” визначено, що штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Відповідно до пункту 3 Розділ XVIII “Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій”, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 2272 від 11.12.2007 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 р. за N 120/14811, встановлено, що юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету.

Частиною 2 статті 121 Конституції України встановлено, що на прокуратуру покладено функції представництва інтересів громадян та держави в судах у випадках передбачених законом.

Згідно статті 36-1 Закону України “Про прокуратуру” підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Відповідно до статті 11 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (стаття 86 цього Кодексу).

Враховуючи те, що відповідач постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів не оскаржив і станом на момент розгляду справи доказів про сплату штрафу не подав, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

Позов задовольнити.

Стягнути з Сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства “Юрківське” (юридична адреса: вул. 50-річчя Жовтня, 57, с. Юрківка, Тульчинський район, Вінницька область, код ЄДРПОУ 00414345, р/р 2600718000158, ВФ АКБ “Правекс-банк”, МФО 302742) в дохід Державного бюджету України штраф, застосований за правопорушення на ринку цінних паперів, відповідно до постанови № 131-ВІ від 7.07.2009 року в розмірі 2300 (дві тисячі триста) гривень.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя/підпис/ Дончик Віталій Володимирович

Копія вірна:

Суддя:

Секретар: