Дата принятия
15.02.2012
Номер дела
2а/0270/175/12
Номер документа
21782832
Форма судопроизводства
Административное
Компании, указанные в тексте судебного документа
  • 1) ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ" ШАНС"
Государственный герб Украины

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 лютого 2012 р. Справа № 2а/0270/175/12

Вінницький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Альчука Максима Петровича, розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи за позовом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до товариства з обмеженою відповідальністю "Телекомпанія "Шанс" про анулювання ліцензії

ВСТАНОВИВ :

До Вінницького окружного адміністративного суду звернулась Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Телекомпанія "Шанс" про анулювання ліцензії.

Позовні вимоги мотивовані тим, що видана товариству з обмеженою відповідальністю "Телекомпанія "Шанс" ліцензія НР № 1736 від 12.07.2004 року підлягає анулюванню на підставі факту систематичного порушення чинного законодавства товариством у звязку з відсутністю діяльності провайдера програмної послуги.

В судове засідання представник позивача не зявився, надав суду заяву, в якій просив розглядати справу в його відсутність, позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача в судові засідання не зявився, про дату, час та місце судового розгляду справи відповідач повідомлявся належним чином, про що свідчать матеріали справи.

Конверти разом з повідомленням про вручення поштового відправлення повернуто відділом звязку на адресу суду із відміткою, "за зазначеною адресою відсутній".

Відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Згідно ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідач ТОВ "ТРК "Шанс" одержав ліцензію Національної ради НР № 1736 від 12.07.2004 року строком на десять років, а саме до 12.07.2014 року.

Вказану ліцензію видано відповідачу для ретрансляції програм ефірно-кабельній телемережі на території с. Слобода-Шаргородська Шаргородського району Вінницької області.

Судом встановлено, що Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення 20.04.2011 року проведена позапланова перевірка дотримання телерадіоорганізацією законодавства України та умов ліцензії. Компанія у встановленому порядку була поінформована про термін перевірки. Моніторинг проводився 13.04.2011 року за адресою: с. Слобода Шаргородська Шаргородського району.

За юридичною адресою ТОВ "ТРК "Шанс" не виявлена. Згідно даних Шаргородської районної ради протягом останніх шести років на території району компанія діяльності не здійснює (а.с.13). Згідно довідки ДПІ у Шаргородському районі станом на 19.04.2011 року ТОВ "ТРК "Шанс" (ЄДРПОУ 31931517) перебуває на податковому обліку в державній податковій інспекції, але з 06.11.2006 року підприємство не подає податкову звітність (а.с.12).

За результатами позапланової перевірки 01.06.2011 року Національна рада прийняла рішення № 1053 "Про результати позапланової перевірки ТОВ "ТРК "Шанс", м. Шаргород Вінницької області, яким відповідачу оголошено попередження і вказано на виявлені в ході перевірки ознаки порушення вимог Закону України "Про телебачення і радіомовлення", а саме ч. 7 ст. 27, ч. 4 ст. 35 та п. "а" ч. 1 ст. 59.

Відповідно до п. 3 цього ж рішення зобовязати ліцензіата ТОВ "ТРК "Шанс", м. Шаргород Вінницької області протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до умов діючої ліцензії та чинного законодавства. Впродовж двох тижнів після цього надати до Національної ради звіт, завізований представником Національної ради у Вінницькій області.

Згідно із п. "б" ч. 1 ст. 59 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", телерадіоорганізація зобовязана виконувати рішення Національної ради та судових органів.

В супереч рішенню № 1053 від 01.06.2011 року ТОВ "ТРК "Шанс" протягом місяця не привело свою діяльність у відповідність до умов діючої ліцензії та чинного законодавства, а також у двотижневий термін не надіслало звіт до Національної ради, завізований представником Національної ради у Вінницькій області.

01.11.2011 року Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення була проведена позапланова перевірка дотримання телерадіоорганізацією законодавства України та умов ліцензії. Перевіркою встановлено, що за юридичною адресою ТОВ "ТРК "Шанс" не виявлена.

Таким чином, в ході позапланової перевірки зафіксовано ознаки порушення ТОВ "ТРК "Шанс" ч. 4 ст. 35, ч. 5 ст. 42 та п. "а" ч. 1 ст. 59 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".

За результатами перевірки було прийнято рішення № 2927 від 21.12.2011 року "Про результати позапланової перевірки ТОВ "ТРК "Шанс", м. Шаргород Вінницької області. Відповідно до п. 1 цього рішення, національна рада встановила факт систематичного порушення чинного законодавства ТОВ "ТРК "Шанс" у звязку з відсутністю діяльності провайдера програмної послуги.

Відносини, що виникають у сфері телевізійного та радіомовлення на території України, правові, економічні, соціальні, організаційні умови їх функціонування, спрямовані на реалізацію свободи слова, прав громадян на отримання повної, достовірної та оперативної інформації, на відкрите і вільне обговорення суспільних питань, визначено Законом України "Про телебачення і радіомовлення".

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" дія цього Закону поширюється на відносини між субєктами діяльності в галузі телебачення і радіомовлення незалежно від їхньої форми власності, мети створення, виду статутної діяльності, а також від способу розповсюдження телерадіопрограм та передач, розрахованих на масове приймання споживачами.

Відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" єдиним органом державного регулювання діяльності у сфері телебачення і радіомовлення незалежно від способу розповсюдження телерадіопрограм і передач є Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення (далі - Національна рада) - спеціальний конституційний, постійно діючий позавідомчий державний орган.

Правові засади формування та діяльності, статус, компетенція, повноваження, функції Національної ради та порядок їх здійснення визначаються Законом України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення".

Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" Національна рада є конституційним, постійно діючим колегіальним органом, метою діяльності якого є нагляд за дотриманням законів України у сфері телерадіомовлення, а також здійснення регуляторних повноважень, передбачених цими законами.

До повноважень Національної ради (розділ III Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення") належать наглядові (ст. 13 Закону), регуляторні (ст. 14 Закону) та повноваження щодо організації та перспектив розвитку телерадіомовлення (ст. 15 Закону).

Частина 1 ст. 18 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" передбачає, що ліцензування телерадіомовлення здійснює Національна рада.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" мовлення (телерадіомовлення) - створення (комплектування та/або пакетування) і розповсюдження програм, пакетів програм, передач з використанням технічних засобів телекомунікацій для публічного приймання за допомогою побутових теле- та радіоприймачів у відкритий спосіб чи за абонентну плату на договірних засадах;

ліцензія на мовлення - документ державного зразка, який видається Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та засвідчує право ліцензіата відповідно до умов ліцензії здійснювати мовлення, використовувати канали мовлення, мережі мовлення, канали багатоканальних телемереж;

ліцензія провайдера програмної послуги - документ державного зразка, який видається Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та засвідчує право ліцензіата надавати програмні послуги з використанням ресурсу багатоканальних телемереж.

Відповідно до ч. 7 ст. 27 Закону України "Про телебачення радіомовлення" ліцензіат зобовязаний виконувати умови ліцензії.

Згідно з п. "а" ч. 1 ст. 59 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" телерадіоорганізація зобовязана дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії.

Відповідно до п. "в" ч. 5 ст. 37 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", Національна рада може звертатися до суду про анулювання ліцензії на мовлення на підставі факту невиконання розпоряджень про усунення порушень законодавства та ліцензійних вимог.

Як вбачається із встановлених у справі обставин, ТОВ "ТРК "Шанс" систематично порушувало чинне законодавство у звязку з відсутністю діяльності провайдера програмної послуги, відтак позовні вимоги є обгрунтованими.

Щодо вимог позивача відносно зобовязання ТОВ "ТРК "Шанс" повернути анульований бланк ліцензії Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, суд доходить висновку, що законодавством не передбачено право вимагати з боку позивача повернення бланку анульованої ліцензії.

Частиною 1 ст. 11 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

З огляду на сукупність викладених обставин, з урахуванням вимог чинного законодавства, суд доходить висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд-

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов задовольнити частково.

Анулювати ліцензію на мовлення НР № 1736 від 12.07.2004 року товариства з обмеженою відповідальністю "ТРК "Шанс".

В решті позовних вимог відмовити.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя /підпис/Альчук Максим Петрович

З оригіналом вірно:

Суддя:

Секретар: