Дата принятия
22.09.2010
Номер дела
2а-4122/10/2570
Номер документа
11620355
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 2а-4122/10/2570

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 вересня 2010 р.

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої-суддіЖитняк Л.О.

при секретаріХоботніЄ.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу№2а-4122/10/2570

за позовомПершого заступника прокурора м.Чернігова в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України (від іменіТериторіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області)

доПриватного підприємства «Атри-Авто»

простягнення фінансової санкції, -

В С Т А Н О В И В :

28.07.2010 Перший заступник прокурора м.Чернігова звернувся до суду в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України (від іменіТериторіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області) з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Атри-Авто» (ПП«Атри-Авто») в якому просить стягнути з відповідача до державного бюджету 510,00грн. фінансових (штрафних) санкцій, мотивуючи тим, що відповідач не виконав встановлених чинним законодавством вимог щодо експлуатації легкового автомобіля, який був облаштований як таксі, без наявності ліцензійної картки.

Представники прокуратури та позивача в судове засідання не зявились, про час і місце розгляду справи повідомлені належним чином, надали заяви з клопотанням розглянути справу у їх відсутність.

Відповідач до суду не зявився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином за його місцем реєстрації за адресою: проспектМиру,27/23, м.Чернігів, що підтверджується наявною у справі довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 29.07.2010. Однак судове повідомлення повернулось без вручення, з відмітною поштового відділення про те, що за вказаною адресою адресат не значиться.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути спір по суті на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 28.05.2010, що знаходяться в матеріалах справи місце реєстрації відповідача є проспектМиру,27/23, м.Чернігів, а згідно ст.19 Закону України від15.05.2003 №755 «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» - у разі, якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами до установчих документів юридичної особи або не підлягає державній реєстрації, виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов'язаний подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі. У разі, якщо подається (надсилається) реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про місцезнаходження юридичної особи, до неї додається свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи. При цьому відповідно до ч.11 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Розглядаючи підстави нарахування штрафних санкцій, суд враховує, що на виконання п.9 ч.1 ст.34 Закону України від23.02.2006 №3492 «Про автомобільний транспорт» - автомобільний перевізник повинен забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.

Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Відповідно до зазначених вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», 25.06.2009 державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Чернігівської та Сумської області проведено перевірку додержання ПП«Атри-Авто» вимог законодавства про автомобільний транспорт. В результаті перевірки було складено Акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від25.06.2009 №134959, де встановлено, що ПП«Атри-Авто» здійснював експлуатацію транспортного засобу марки «ВАЗ21140», номерний знак СВ 5516 АС, облаштованого як таксі, з ліхтарем помаранчевого кольору на даху автомобіля, без наявності ліцензійної картки (а.с.6).

Як вбачається зі ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт» - автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Пунктами 25-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від08.11.2006 №1567 встановлено, що справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Таким чином, оскільки є встановленим факт здійснення експлуатації транспортного засобу, облаштованого як таксі, з ліхтарем помаранчевого кольору на даху автомобіля, про що було складено Акт від25.06.2009 №134959, тому суд визнає правомірним застосування абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», згідно якого за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки встановлена фінансова санкцій штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З огляду на встановлене, суд прийшов до висновку, що постановою начальника територіального управління тво.начальника Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області Сороки Е.Л. від12.08.2009 №075289 про застосування фінансових санкцій до ПП«Атри-Авто» правомірно застосовано фінансові санкції в сумі 510грн., яку, крім того, відповідач не оскаржував і в добровільному порядку фінансові санкції не сплатив. Факт направлення запрошення на засідання по розгляду даного правопорушення та зазначеної постанови . від12.08.2009 №075289 підтверджено поштовими повідомленнями про вручення (а.с.5,8,9).

В силу ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення в адміністративних справах, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу. А оскільки в відповідач не надав доводів правомірності своїх дій, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є законними та обґрунтованими, підтверджені належними та допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити. Стягнути з Приватного підприємства «Атри-Авто» (проспектМиру,27/23, м.Чернігів, 14000, код31598146) до державного бюджету (р/р31118106700002, кодЄДРПОУ22825965 КБК21081100, банк УДК в м.Чернігові, МФО853592) фінансові санкції в сумі510,00грн. (пятсот десять гривень 00коп.).

Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку статей167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Л.О.Житняк