Справа № 2а-4524/10/2570
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 вересня 2010 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі
Головуючого суддіТкаченко О.Є.,
за участю секретаряМаруфенко О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту та алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Чернігівській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу,-
В С Т А Н О В И В :
30 серпня 2010 року Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Чернігівській області (далі РУ Департаменту САТ ДПА України в Чернігівській області) звернулось до суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі ФОП ОСОБА_1.) про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 6800 грн. за продаж пива особі, яка не досягла 18 років. Свої вимоги обґрунтовує тим, що відповідно до статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» 481/95-ВР від 19грудня 1995 року до відповідача застосовано штрафні санкції за продаж пива особі, яка не досягла 18 років в розмірі 6800,00 грн. Станом на 13 серпня 2010 року штраф відповідачем не сплачений.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідач в судовому засіданні позов не визнав та проти задоволення позовних вимог заперечував.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Статтею 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» забороняється продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.
Відповідно до статті 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» контроль за дотриманням вимог цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Судом встановлено, що 07 травня 2010 року працівниками Варвинського РВ УМВС України в Чернігівській області в магазині «Валентина», що розташований за адресою: АДРЕСА_1, який належить фізичній особі підприємцю ОСОБА_1, встановлено факт продажу пива особі, яка не досягла 18 років.
07 травня 2010 року складено адміністративний протокол серії ЧН № 051854 про адміністративне правопорушення відносно продавця магазина «Валентина» ОСОБА_2 (а.с. 7).
За розглядом матеріалів правоохоронних органів на підставі підпункту 4 пункту «б» частини 1 статті 38 Закону України «Про місцеве самоврядування» 01червня2010року адміністративною комісією при виконкомі Озерянської сільської ради винесено постанову, відповідно до якої на громадянку ОСОБА_3 накладено штраф в розмірі 510,00 грн. (а.с.11).
ОСОБА_2 відповідно до постанови про накладення адміністративного стягнення сплатила штраф в повному обсязі (510,00 грн.), що підтверджується квитанцією Ощадбанку (а.с.12).
Механізм застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначається Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790 (Далі-Порядок № 790).
Відповідно до пункту 5 Порядку № 790 підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Відповідно до абзацу 8 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення вимог 15-3 цього Закону застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі6800 грн.
За розглядом вищевказаних матеріалів РУ Департаменту САТ ДПА України в Чернігівській області прийняте рішення № 250567/05/32/133 від 07 липня 2010 року про застосування до відповідача фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі 6800 грн. на підставі абзацу 8 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (а.с. 13).
Дане рішення було направлено фізичній особі підприємцю ОСОБА_1 рекомендованим листом та отримано нею 13 липня 2010 року, що підтверджується зворотнім повідомленням з відміткою про вручення (а.с. 14).
Згідно пункту 13 Порядку № 790 рішення про застосування фінансових санкцій може бути оскаржено у місячний термін в установленому законодавством порядку.
Відповідно до частини 5 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» та пункту 10 Порядку № 790 у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Вищевказане рішення в апеляційному чи судовому порядку не оскаржено та станом на 13серпня 2010 року штраф в розмірі 6800 грн. відповідачем не сплачений.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту та алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Чернігівській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі .
Керуючись ст.ст. 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту та алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Чернігівській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1) фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 6800 (шість тисяч вісімсот) грн. 00 коп. на р/р31113106700085, отримувач: Державний бюджет Варвинського району, код 22814163, Банк: ГУДК в Чернігівській області, МФО853592.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Ткаченко О.Є.