Дата принятия
27.05.2010
Номер дела
4/25-10
Номер документа
9990721
Форма судопроизводства
Хозяйственное
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua

_________________

І м е н е м У к р а ї н и

РІШЕННЯ

27 травня 2010 р.           Справа 4/25-10

Господарський суд Вінницької області у складі:

Головуючий суддя В. Білоус

Секретар судового засідання А. Логінов

за участю представників:

прокурора : не з"явився

позивача 1 : не з"явився

позивача 2 : Слєпченко О.В. - за довіреністю № 6 від 22.02.2010 р.

позивача 2 : Магіра О.Ф. - за довіреністю № 4 від 22.02.2010 р.

позивача : Шевченко В.І. - за довіреністю № 12/970 від 20.05.2010 р.

відповідача : Кушнір М.В. - за довіреністю № 350/1/17/пс від 18.01.2010 р.

відповідача : Макарчук О.П. - за довіреністю № 350/129/138/340 від 20.05.2010 р.

третьої особи 1: не з"явився

третьої особи 2: не з"явився

третьої особи 3: Боценко Д.І. - за довіреністю № 14/40/136 від 11.01.2010 р.

третьої особи 4: Порхун Л.М. - за довіреністю № 260/10 від 26.05.2010 р.

Місце розгляду справи : приміщення суду,кімн.№1114

Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом:Військового прокурора Західного регіону України(вул. Клепарівська, 20, м. Львів) в інтересах держави - Міністерства оборони України (Повітрофлотський проспект, 6, м. Київ - 168), як органу уповноваженого здійснювати функції у спірних правовідносинах, в особі Державного підприємства Міністерства оборони України "Луцький ремонтний завод "Мотор" (вул. Ківерцівська, 3, м. Луцьк, 43006)до:Військової частини А 0215 (командування Повітряних Сил ЗС України)(вул. Червоноармійська, 105, м. Вінниця); за участю третіх осіб на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору: Міністерство фінансів України (третя особа 1), Державне казначейство України (третя особа 2), Головне управління Державного казначейства у Вінницькій області, (третя особа 3), Контрольно-ревізійне управління у Вінницькій області (третя особа 4) про стягнення 6991373,49 грн. за технічне обслуговування і ремонт авіаційних двигунів згідно договору звкупівлі послуг з виконання капітального ремонту авіаційних двигунів АЛ-31Ф, газотурбінних двигунів - енерговузлів ГТДЕ-117-1, виносних коробок агрегатів (ВКА) авіаційних двигунів АЛ-31Ф, агрегату (КРД-99Б) авіаційного двигуна АЛ-31Ф № 88/08 від 02.12.2008 р. (надалі "договір"), -

ВСТАНОВИВ :

Прокурор заявив клопотання про розгляд справи у його відсутність в зв"язку із участю в інших судових процесах. Представники сторін не заперечили проти цього клопотання. Суд приходить до висновку, що нез"явлення прокурора в судове засідання не перешкоджає розгляду справи, а тому клопотання прокурора підлягає задоволенню.

Відповідач в порушення вимог ухвал суду від 29.01.2010 р. письмових пояснень (відзив на позов) щодо пред"явленого позову не надав. В судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечив, покликаючись на відсутність у відповідача коштів для проведення розрахунків з позивачем. При цьому пояснив, що дійсно позивачем для відповідача виконанні роботи і надані послуги з ремонту авіаційних двигунів, агрегатів на загальну суму 7056360 грн., які відповідач оплатив частково в сумі 64986 грн. 51 коп. і борг складає 6 991 373 грн.49 коп.

Міністерство фінансів України в листі № 31-28030-07-26/10135 від 30.04.2010 р. пояснило, що видатки з Державного бюджету України здійснюються відповідно до норм Бюджетного кодексу України, ч.2 ст.4 БК України встановлено, що при здійсненні бюджетного процесу в Україні положення нормативно-правових актів застосовуються лише в частині, в якій вони не суперечать положенням Конституції України, Бюджетного кодексу України та закону про Державний бюджет України. Згідно ч.1 ст.21 БК України для здійснення програм та заходів, які проводяться за рахунок коштів бюджету, бюджетні асигнування надаються розпорядником бюджетних коштів. Відповідно до ч.1 ст. 23 БК України бюдь-які бюджетні зобов"язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюдджетного призначення. Тому, кошти з державного бюджету можуть надаватись лише головним розпорядникам коштів на підставі встановлених бюджетних призначень. Згідно Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2006 р.№ 1080 (надалі- "Положення"), Міноборони є центральним органом виконавчої влади і військового управління, у підпорядкуванні якого перебувають Збройні Сили, а також головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики з питань національної безпеки у воєнній сфері, оборони і військового будівництва, п.4 Положення встановлено, що Міноборони відповідно до покладених на нього завдань формує основні показники державного оборонного замовлення, здійснює розміщення і оплату робіт із закупівлі, сервісного обслуговування, модернізації та ремонту озброєння і військової техніки, кодифікації на предмети постачання, капітального будівництва, закупівлі продовольства, речового та іншого майна, матеріальних та інших ресурсів для Збройних Сил, а також в установленому порядку для інших військових формувань, бере участь у формуванні оборонного бюджету, звітує перед Кабінетом Міністрів України про використання коштів, виділених на потреби оборони, забезпечує провадження фінансової, економічної та господарської діяльності у Збройних Силах. Законом України "Про державний бюджет України на 2008 рін та внесення змін до деяких законодавчих актів" та Законом України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" за Міноборони, як головним розпорядником коштів, затверджено бюджетну програму КПКВ 2101150 Закупівля і модернізація озброєння та військової техніки для Збройних Сил України, на виконання якої виділено грошові кошти у розмірі 431747, 60 тис.грн. та 125441, 50 тис. грн. відповідно. Кошти на виконання договору, щодо оплати ремонту авіадвигунів, виділяються відповідачу головним розпорядником коштів, в межах встановлених бюджетних призначень.

Державне казначейство України в листі від 24.03.2010 р. № 18-13/1299-5167 пояснило, що згідно ст.48 Бюджетного кодексу України та Положення про Державне казначейство України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 р. № 1232, Державне казначейство України здійснює розрахунково - касове обслуговування розпорядників бюджетних коштів, тобто здійснює перерахування коштів з рахунку відповідного розпорядника бюджетних коштів за його дорученням (ч.8 ст.51 БК України). Міністерство оборони України є головним розпорядником коштів. Згідно п.4 ст.22 БК України головний розпорядник коштів державного бюджету отримує бюджетні призначення шляхом їх затвердження у законі про Державний бюджет України чи рішенні про місцевий бюджет, доводить у всановленому порядку до розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня (одержувачів бюджетних коштів) відомості про обсяги асигнувань, забезпечує управління бюджетними асигнуваннями. Згідно з тимчасовим розписом асигнувань Державного бюджету України на 1 квартал 2010 року Міністерству оборони України за бюджетними програмами КПКВ 2101020 "Утримання особового складу Збройних Сил України", КПКВ 2101170 "Відновлення боєздатності, утримання, експлуатація, ремонт, озброєння та військової техніки" асигнування не передбачено. Розписами асигнувань державного бюджету на 2008 та 2009 роки Міністерству оборони України за спеціальним фондом державного бюджету (за винятком власних надходжень) асигнування не було передбачено. Відповідно до довідок про зміни до річного розпису Державного бюджету України 2008 та 2009 років, наданих Міністерством фінансів України, Міністерству оборони України за загальним фондом державного бюджету у 2008 році були зменшені планові призначення за програмою 2101170 "Відновлення боєздатності, утримання, експлуатація, ремонт, озброєння та військової техніки " КЕКВ 1150 на суму 11544 тис. грн., у 2009 році - за програмою 2101240 "Забезпечення виконання міжнародних угод у військовій сфері" КЕКВ 1150 на суму 618, 2 тис. грн.

Головне Управління Державного казначейства України у Вінницькій області в листі від 25.03.2010 р. № 14-12/1241 та його представник в судовому засіданні пояснили, що кошторис Військової частини А-0215 за КПКВ 2101170 "Відновлення боєздатності, утримання, експлуатація, ремонт озброєння та військової техніки" за якою, в тому числі здійснювалась оплата послуг по ремонту авіадвигунів, в 2008 і 2009 році(з врахуванням змін) був затверджений Міністерством оборони України по загальному фонду Державного бюджету в сумі 28492962, 32 грн. та 12341498, 2 грн. відповідно, та 222334937 грн. в 2009 році по спеціальному фонду. В 2008 та 2009 роках Військовій частині А-0215 було відкрито асигнувань по загальному фонду Державного бюджету на суму 28 492962, 32 грн. та 9 704531, 7 грн. відповідно. На кінець 2008 року утворився нерозподілений залишок в сумі 8095585, 0 грн. в зв"язку з надходженням реєстру на відкриття асигнувань ГУДКУ у Вінницькій області № 3903 від 30.12.2008 р. після закриття 2008 бюджетного року. Асигнування по спеціальному фонду Державного бюджету за КПКВ 2101170 в 2009 році не надходили. Військовою частиною А-0215 22.12.2008 р. по програмі КПКВ 2101170 (загальний фонд)по КЕКВ 1150 були зареєстровані зобов"язання та фінансові зобов"язання по договору № 88/08 від 02.12.2008 р. та акту приймання передачі виконаних робіт № б/н від 09.12.2008 р. на суму 64986, 51 грн. для закупівлі послуг з виконання капітального ремонту авіаційних двигунів у ДП Луцький ремонтний завод "Мотор" для подальшої оплати у разі надходження відкритих асигнувань. Враховуючи, що на момент реєстрації зобов"язань, а також до кінця 2008 року були відсутні відкриті асигнування по КЕКВ 1150, кредиторська заборгованість в сумі 64986, 51 грн. перед ДП Луцьким ремонтним заводом "Мотор" залишилась не погашеною і була відображена у річній звітності за 2008 рік станом на 01.01.2009 р. як бюджетна кредиторська задоргованість. У червні 2009 році, після надходження відкритих асигнувань, військовою частиною А-0215 по програмі КПКВ 2101170 (загальний фонд) по КЕКВ 1150, відповідно до зареєстрованих зобов"язань, було надано для оплати платіжне доручення № 29 від 19.06.2009 р. на суму 64986, 51 грн. в погашення бюджетної кредиторської заборгованості за виконаний капітальний ремонт авіаційних двигунів перед ДП Луцький ремонтний завод "Мотор", оплата якого здійснилась 22 червня 2009 р. Тимчасовий кошторис на 1 квартал 2010 року за КПКВ 2101170 Військовою частиною А-0215 в ГУДКУ у Вінницькій області не подавався і асигнування за даною бюджетною програмою в 2010 році не надходили. До кінця 2009 року та станом на 25.03.2010 р. зобов"язання по договору № 88/08 від 02.12.2008 р. не реєструвались та платіжні доручення на оплату послуг з виконання капітального ремонту авіаційних двигунів у ДП Луцький ремонтний завод "Мотор" Військовою частиною А-0215 не надавались.

Представник КРУ у Вінницькій області пояснив, що обставини ревізії фінансово-господарської діяльності відповідача детально відображені в акті ревізії від 08.04.2009 р. № 08-07/14 копію якого з листом від 20.03.2010 р. № 02-10-20-14/1794 надано суду.

Представники позивача позовні вимоги підтримали, із доводами відповідача, третіх осіб не погодилися.

Заслухавши пояснення представників позивача, відповідача, третіх осіб, повно, всебічно і об"єктивно, в сукупності дослідивши надані в справу докази, надавши їм юридичну оцінку, суд на підставі ст. 11, 16, 509, 511, 525, 526, ч.1 ст.530, ч.1 ст.625, 837, 854, 901, 903 ЦК України, прийшов до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі в сумі 6991373, 49 грн. з огляду на таке.

02.12.2008 р. між позивачем (в договорі "Виконавець") і відповідачем (в договорі "Замовник") було укладено договір № 88/08 закупівлі послуг з виконання капітального ремонту авіаційних двигунів АЛ - 31Ф, газотурбінних двигунів-енерговузлів ГТДЕ-117-1, виносних коробок агрегатів (ВКА) авіаційних двигунів АЛ-31Ф, агрегату (КРД-99 Б) авіаційного двигуна АЛ-31Ф (надалі "договір"). За цим договором відповідач замовляв, а позивач зобов"язувався виконати послуги з технічного обслуговування і ремонту літальних апаратів та авіаційних двигунів, код 35.30.9 - згідно Державного класифікатора продукції та послуг ДК016-97, а саме: послуги з виконання капітального ремонту авіаційних двигунів АЛ - 31Ф, газотурбінних двигунів-енерговузлів ГТДЕ-117-1, виносних коробок агрегатів (ВКА) авіаційних двигунів АЛ-31Ф, агрегату (КРД-99 Б) авіаційного двигуна АЛ-31Ф , за номенклатурою, у кількості та в терміни, які зазначені у Календарному плані послуг. Підставою замовлення вказано рішення Міністра оборони України від 15.09.2008 р. № 220/3795 та "План поставок (закупівлі) озброєння, військової техніки Повітряних Сил Збройних Сил України...". Загальна вартість послуг, робіт сторонами в договорі погоджена в сумі 7056360 грн., з них : закоштами бюджету 2008 р. : за бюджетною програмою КПКВ 2101170/1, КЕКВ 1150, стаття 4904 - 39990 грн.; за бюджетною програмою КПКВ 2101170/2, КЕКВ 1150, стаття 4904 - 49986 грн.51 коп.4 за коштами бюджету 2009 р.: в сумі 6971382 грн.

В п.3.3, 3.4, 3.5 договору сторони домовилися, що Замовник здійснює розрахунки з Виконавцем за надані послуги шляхом : прямого банківського переказу грошових коштів на розрахунковий рахунок Виконавця через відповідні реєстраційні рахунки військової частини А 0215, відкриті в Головному управлінні Державного казначейства України у Вінницькій області. Основною формою оплати є оплата за фактом виконання послуг, після затвердження представниками Замовника (командиром військової частини А 1356 та командиром військової частини А 0257-Т) акту приймання послуг. Розрахунки за надані послуги здійснюються з відстрочкою платежу до 30-ти календарних днів з моменту отримання та опрацювання представником Замовника наступних документів: рахунку-фактури; акту приймання послуг, затвердженого Виконавцем та представниками Замовника; акту готовності, затвердженого Виконавцем.

У разі приймання Замовником для оплати послуг за етапами їх виконання, разом з рахунком-фактурою Виконавцем надаються: Акт приймання послуг (етапу послуг)затверджений Виконавцем та представником Замовника; акт готовності (етапу послуг), затверджений Виконавцем.

Рахунок-фактура та податкова накладна оформляються на військову частину А 0215.

В п.7.1 договору сторони домовилися про термін дії договору до 30.12.2009 р., а в частині розрахунків та гарантійного обслуговування - до повного виконання.

Позивач свої зобов"язання за договором виконав і надав відповідачеві послуги з капітального ремонту авіаційних двигунів, агрегатів вартістю 7056360 грн. Це стверджується такими належними доказами, як копії актів готовності і приймання виконаних послуг з капітального ремонту авіадвигунів, агрегатів, підписаних представником Замовника (а.с 142-153 т.1), актів приймання послуг, затверджених представником Замовника (т.1 а.с. 154-165). Для оплати послуг позивач виставив відповідачеві рахунки - фактури № 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 від 21.05.2009 р. відповідно на суми 68280 грн., 1797297 грн. 83 коп., 1797297 грн.83 коп., 1797297 грн.83 коп., 288000 грн., 288000 грн., 288000 грн., 288000 грн., 94800 грн., 94800 грн., 94800 грн., 94800 грн.(т.1 а.с.168-179).

Відповідно до п.3.4 договору відповідач мав здійснити оплату цих послуг, робіт на протязі 30 календарних днів з моменту отримання рахунків-фактур, актів готовності, актів приймання послуг. Всупереч взятим відповідачем зобов"язанням, відповідач оплату за послуги з капітального ремонту авіадвигунів, агрегатів виконав лише частково в сумі 64986 грн.51 коп. Це стверджується таким належним доказом, як копія платіжного доручення № U 1098525 від 22.06.2009 р. (а.с 166 т.1). Борг складає 6991373 грн.49 коп. (7056360 грн. - 64986 грн. 51 коп.). Неоплата цієї суми і стала причиною виникнення спору.

15.01.2010 р. позивач звернувся до відповідача з претензією про оплату 6991373 грн. 49 коп. боргу за послуги, роботи згідно договору № 88/08 від 02.12.2008 р., яка відповідачем залишена без задоволення.

Зміст взятих в договорі зобов"язань, надані в справу докази свідчать, що між сторонами виникли правовідносини з підряду, надання послуг, які регулюються ч.1, 2 ст. 837, ч.1 ст.854, ч.1 ст.901, ч.1 ст.903 ЦК України. Згідно цих норм за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові. Якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково. За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Згідно ч.1, 2 ст.509, ч.1, п.1 ч.2 ст.11, ст.525, 526, ст.530 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є: договори та інші правочини. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Оскільки відповідач не здійснив , в строк обумовлений в договорі, оплати позивачеві за виконані роботи, надані послуги, то позовні вимоги є законними, обгрунтованими належними доказами, а відтак підлягаючими задоволенню.

Доводи відповідача, третіх осіб судом до уваги не беруться, оскільки згідно ст.617, ч.1 ст.625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності в зв"язку з неможливістю виконання ним грошових зобов"язань через відсутність у боржника необхідних коштів. Всупереч вимогам ухвал від 25.03.2010 р., 27.04.2010 р. треті особи не надали суду письмових пояснень і доказів в обгрунтування них про те, чи у відповідності до бюджетних призначень, асигнувань в договорі № 88/08 від 02.12.2008 р. взяті відповідачем зобов"язання щодо оплати робіт, послуг і в якій сумі вони за цим договором були профінансовані.

В зв"язку із задоволенням позову судові витрати на держмито в сумі 25500 грн., на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн. на підставі ст.44, 45, 46, 47-1, ч.3 ст.49 ГПК України підлягають стягненню з відповідача в дохід Державного бюджету.

Керуючись ст.4-5, 22, 28, 32, 33, 36, 43, 44, 45, 46, 47-1, ч.3 ст.49, ст.75, ст.82-84, 85, 116, 117 ГПК України, -

ВИРІШИВ :

1. Позов Військового прокурора Західного регіону України в інтересах держави - Міністерства оборони України, як органу уповноваженого здійснювати функції у спірних правовідносинах, в особі Державного підприємства Міністерства оборони України "Луцький ремонтний завод "Мотор" до Військової частини А 0215 (Командування Повітряних Сил ЗС України); Треті особи на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору: Міністерство фінансів України (третя особа 1), Державне казначейство України (третя особа 2), Головне Управління Державного казначейства у Вінницькій області, (третя особа 3), Контрольно-ревізійне управління у Вінницькій області (третя особа 4) про стягнення 6991373,49 грн. задовольнити. Судові витрати на держмито в сумі 25500 грн., на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн. покласти на відповідача.

2.Стягнути з Військової частини А 0215 (Командування Повітряних Сил ЗС України), код 24981451 (вул. Червоноармійська, 105, м. Вінниця)на користь Державного підприємства Міністерства оборони України "Луцький ремонтний завод "Мотор" (вул. Ківерцівська, 3, м. Луцьк, 43006)6991373 грн. 49 коп. боргу за послуги, роботи з капітального ремонту згідно договору № 88/08 від 02.12.2008 р. Видати наказ в день набрання рішенням законної сили.

3.Стягнути з Військової частини А 0215 (Командування Повітряних Сил ЗС України), код 24981451 (вул. Червоноармійська, 105, м. Вінниця)на користь Державного бюджету України 25500 грн. витрат на держмито, 236 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. Видати наказ в день набрання рішенням законної сили.

4.Копії даного рішення направити військовому прокурору Західного регіону України, Міністерству оборони України, Державному підприємству Міністерства оборони України "Луцький ремонтний завод "Мотор", військовій частині А 0215, Міністерству фінансів України, Державному казначейству України, Головному управлінню Державного казначейства у Вінницькій області, Контрольно-ревізійному управлінню у Вінницькій області рекомендованим листом.

Вступну та резолютивну частини рішення оголошено 27.05.2010 р. Повний текст рішення відповідно до ст.84 ГПК України оформлено і підписано 01.06.2010 р. Рішення набирає законної сили на протязі 10-ти днів з дня повного його оформлення і підписання.

Суддя Білоус В.В.

віддрук. прим.:

1 - до справи

2- прокурору (вул. Клепарівська, 20,м. Львів)

3- Міністерству оборони України (Повітрофлотський проспект, 6, м. Київ - 168)

4-Державному підприємству Міністерства оборони України "Луцький ремонтний завод "Мотор" (вул. Ківерцівська, 3, м. Луцьк, 43006)

5 - Військовій частині А 0215 (вул. Червоноармійська, 105, м. Вінниця)

6-Міністерству фінансів України( 01008, м. Київ, вул. М.Грушевського,12/2)

7- Державному казначейству України (01601, м. Київ, вул.Бастіонна,6)

8- Головному Управлінню Державного казначейства у Вінницькій області( вул. Пирогова, 29 м. Вінниця)

9- Контрольно-ревізійному управлінню у Вінницькій області ( м. Вінниця , вул.Хмельницьке шосе,7)