Справа № 2а-7285/09/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 червня 2010 року м.Одеса
10год.17хв.
Зала судових засідань №210
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - суддіАракелян М.М.
При секретарі -Жаворонковій М.О.
За участю сторін:
Від прокуратури: Вербовщук С.Г. за посвідченням №35 від 16.03.2010р.
Від позивача: Анікєєв А.Л. за довіреністю №7218/9/10 від 07.05.2010р.
Від відповідача: не зявився.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Ізмаїльського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Ізмаїльської ОДПІ Одеської області до Суворовського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення податкової заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшла адміністративна позовна заява Ізмаїльського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Ізмаїльської ОДПІ Одеської області та уточнення до позовної заяви, в яких прокурор та позивач просять суд стягнути з Суворовського виробничого управління житлово-комунального господарства податкову заборгованість з податку на додану вартість у сумі 41188,84грн., з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 6603,05грн., з комунального податку у сумі 104,49грн., із земельного податку у сумі 1558,19грн.
В обґрунтування позовних вимог прокурор та позивач посилаються на наявність у Суворовського виробничого управління житлово-комунального господарства податкової заборгованості, яка утворилась внаслідок несплати відповідачем сум податку на додану вартість, податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, комунальному податку та земельному податку, самостійно визначених відповідачем у наданих до ОДПІ розрахунках та деклараціях, а також несплати нарахованих податковим органом штрафних санкцій та пені.
Відповідач у судові засідання не з'явився, незважаючи на те, що про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, заперечення на позов не надав.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали вимоги позовної заяви з врахуванням уточнених позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, заслухавши прокурора та представника позивача, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Суворовське виробниче управління житлово-комунального господарства 20.08.1996р. взято на облік як платника податків в органах ДПС за №735, що вбачається з довідки Ізмаїльської ОДПІ Одеської області №829 від 23.01.2008р. Відповідач у якості платника податків знаходиться на обліку в Ізмаїльській ОДПІ Одеської області та є платником податку на додану вартість, податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, комунального податку та земельного податку.
Відповідачем до Ізмаїльської ОДПІ Одеської області надавалися податкові декларації з податку на додану вартість за 2 кв.2005року №10829 від 20.07.2005р., якою визначено суму податку, що підлягає до сплати у сумі 1943,48грн., за 3кв.2005р. №17683 від 08.11.2005р. на суму 7301грн., за 4 кв.2005 р. №22619від 26.01.2006р. на суму 3747 грн., за 1 кв. 2006р. №6750від 04.05.2006р. на суму 2430 грн., за 2кв. 2006р. №11245 від26.07.2006р. на суму 4150грн., за 3кв. 2006р. №16147від 27.10.2006р. на суму 4023 грн., за 4кв. 2006р. №20809 від 22.01.2007р. на суму 5019 грн., за 1кв. 2007р. №6517 від 27.04.2007р. на суму 3060грн., за 2 кв. 2007р.№11077 від 23.07.2007р. на суму 1836 грн., за 3кв. 2007р. №15847 від 18.10.2007р. на суму 1884 грн., за 4кв.2007р. №22970 від 08.02.2008р.на суму 4146 грн., за 1кв. 2008р. №7391 від 06.05.2008р. на суму 3100 грн., за 2кв. 2008р. №11870 від29.07.2008р.на суму 4435 грн., за 3 кв. 2008р. №16963 від 31.10.2008р. на суму 5097 грн., за 4кв. 2008р. №22557 від 28.01.2009р. на суму 4636 грн.
Однак, визначені у вищевказаних податкових деклараціях суми відповідачем своєчасно у повному обсязі сплачено не було.
За несвоєчасну сплату податкових зобов'язань з податку на додану вартість на підставі п. п. 17.1.7 ст. 17 Закону України „ Про порядок погашення зобов'язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами" Ізмаїльської ОДПІ були винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкції, а саме №0002351600/0 від 20.10.2005р.на суму 583,17грн., №000296 від 26.01.2006р. на суму 2310,17грн., №000056 від 17.03.2006р.на суму 38,15грн., №000084 від 04.05.2006р. на суму 38,3грн., №000066 від 24.04.2007р. на суму 205,92грн., №000116 від 17.05.2007р. на суму 228,53грн., №000061 від 15.01.2007р. на суму 91,16грн., №000063 від 11.04.2007р. на суму 137,5грн., №000067 від 24.04.2007р. на суму 182,08грн., рішення №000117 від 17.05.2007р. на суму 91,29грн., рішення №0000671600/0 від 24.04.2007р. на суму 182,82грн.
Доказів оскарження вказаних рішень та їх скасування у встановленому законом порядку суду не надані, отже податкові зобовязання є узгодженими, чинними та підлягають виконанню.
На суму непогашеної заборгованості, відповідно до ст. 16 Закону України „ Про порядок погашення зобов'язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами" була нарахована пеня в розмірі 2444,29 грн., отже разом заборгованість з ПДВ склала 63340,86грн.
Суворовським виробничим управлінням житлово-комунального господарства до Ізмаїльської ОДПІ Одеської області надавалися розрахунки з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів №1529 від 11.02.2005р. на 2005р., №2300 від 08.02.2006р. на 2006р., №2349 від 01.02.2007р. на 2007р., №2941 від 06.02.2008р. на 2008р. та №1964 від 30.01.2009р. на 2009р., якими відповідачем самостійно визначені суми податку, що підлягає до сплати за відповідні періоди.
Однак, визначені у вищевказаних розрахунках суми відповідачем своєчасно у повному обсязі сплачено не було.
За несвоєчасну сплату податкових зобов'язань з податку на додану вартість на підставі п. п. 17.1.7 ст. 17 Закону України „ Про порядок погашення зобов'язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами" Ізмаїльської ОДПІ були винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкції, а саме №000041702/0 від 05.02.2007р.на суму 128,41грн., №0000041702/0-1206 від 07.02.2006р. на суму 529грн., №0000301702/0-9850 від 27.07.2006р. на суму 329,76грн., №0000451702/0-1829 від 23.09.2006р. на суму 437,98грн., №0000561702/0 від 25.10.2006р. на суму 44,32грн., №000059702/0 від 10.11.2006р. на суму 241,82грн.
Доказів оскарження вказаних рішень та їх скасування у встановленому законом порядку суду не надані, отже податкові зобовязання є узгодженими, чинними та підлягають виконанню.
На суму непогашеної заборгованості, відповідно до ст. 16 Закону України „ Про порядок погашення зобов'язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами" була нарахована пеня в розмірі 878,55 грн.
Судом встановлено, що відповідачем до Ізмаїльської ОДПІ Одеської області надавалися податкові розрахунки комунального податку за 3кв. 2008 року №16246 від 17.10.2008р.та за 4 кв. 2008 року №22081 від 21.01.2009р., якими відповідачем самостійно визначені суми податку, що підлягає до сплати відповідно у розмірі 48,39грн. та 56,10грн.
Проте, визначені у вищевказаних розрахунках суми відповідачем у повному обсязі сплачені не були.
Також Суворовським виробничим управлінням житлово-комунального господарства до Ізмаїльської ОДПІ Одеської області надавалися податкові розрахунки земельного податку за 2008 рік №121 від 18.01.2008р. та за 2009рік №476 від 21.01.2009 р., якими відповідачем самостійно визначені суми податку, що підлягають до сплаті щомісячно, однак у встановлені строки сплачені не були.
Як встановлено судом, 17 листопада 2009р. рішенням Ізмаїльської ОДПІ Одеської області №121 на підставі п. 18.2 ст. 18 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами" було проведено списання безнадійного податкового боргу з податку на додану вартість у загальному розмірі 23754,61грн та з податку з власників транспортних засобів у загальному розмірі 3043,49грн.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.1991 р. №1251-XII (зі змінами та доповненнями) платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Згідно п.п.2,3 п.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно з ч.1 ст.11 вказаного вище Закону відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»від 11 грудня 1991 року 1963-XII платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Ставки податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів визначені ст.3 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів».
Згідно зі ст. 5 вказаного Закону податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
Відповідно до ст.6 Закону України від 11 грудня 1991 року 1963-XII Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податку з власників водних транспортних засобів - виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону. Юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, визначені законом для річного звітного періоду, подають відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік за формою, затвердженою центральним податковим органом України.
Відповідно до п.п.7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом, календарний квартал. Згідно з п.1.5 ст.1 Закону звітний (податковий) період - період, за який платник податку зобов'язаний проводити розрахунки податку та сплачувати його до бюджету.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992р. №2535-XII (зі змінами та доповненнями) використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.
Згідно з ст.5 Закону України "Про плату за землю" об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.
Відповідно до ст.14 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992р. №2535-XII (зі змінами та доповненнями) платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Відповідно до ст.15 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992р. №2535-XII (зі змінами та доповненнями) власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Відповідно до абз.1 ст.17 Закону України "Про плату за землю" податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно ст.18 Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.93 р. №56-93 «Про місцеві податки та збори»органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.
Відповідно до ст.2 Декрету одним з видів місцевих податків і зборів є комунальний податок.
Статтею 15 зазначеного Декрету встановлено, що комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Відповідно до п.п.4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (зі змінами та доповненнями) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом «г»п.п. 4.2.2 п. 4.2, а також п. 4.3 цієї статті. Підпунктом 4.1.4а пункту 4.1 статті 4 зазначеного закону встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до пп. пп. 4.2.1, 4.2.2 п.4.2 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (зі змінами та доповненнями), якщо згідно з нормами цього пункту сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому зазначеним Законом. Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.
Згідно з п.п.5.2.1 п.5.2 ст. 5 зазначеного Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.п. 4.2 та 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених пп. 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 вищезазначеного Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена у встановлений законодавством строк, визнається сумою податкового боргу.
Згідно з п.п.6.2.1. п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Так, позивачем було направлено на адресу Суворовського виробничого управління житлово-комунального господарства першу податкову вимогу від 14.12.2001р. №17 на суму 10893,27грн. та другу податкову вимогу від 22.01.2002р. №2/25 на суму 13940,95грн., які були отримані відповідачем.
Згідно з Інструкцією про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої Наказом Державної податкової адміністрації України від 18.07.2005р. №276, в органах державної податкової служби ведуться облікові картки платника податків. Наявність у Суворовського виробничого управління житлово-комунального господарства заборгованості податку на додану вартість, податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, комунальному податку та земельному податку також підтверджується наявними у матеріалах справи обліковими картками платника.
Згідно пп.3.1.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до п.11 ч.1 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04 грудня 1990 року (зі змінами та доповненнями) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок майна підприємств, установ, організацій.
Приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає, що уточнені позовні вимоги Ізмаїльського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Ізмаїльської ОДПІ Одеської області обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Ізмаїльського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Ізмаїльської ОДПІ Одеської області до Суворовського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення податкової заборгованості задовольнити.
Стягнути з Суворовського виробничого управління житлово-комунального господарства (68640, Одеська область, Ізмаїльський район, с.Суворове, вул.Пушкіна, 64, ідентифікаційний код 03350433) на р/р 31112029700214, код платежу 14010100, УДК у Ізмаїльському районі код 23214695 ГУДКУ в Одеській області, в установі банку ГУДКУ у Одеській області, м.Одеса, МФО 828011 заборгованість по податку на додану вартість у сумі 41188(сорок одна тисяча сто вісімдесят вісім)грн.84коп.
Стягнути з Суворовського виробничого управління житлово-комунального господарства (68640, Одеська область, Ізмаїльський район, с.Суворове, вул.Пушкіна, 64, ідентифікаційний код 03350433) на р/р 33212807700215 код платежу 12020100, УДК у Ізмаїльському районі код 23214695 ГУДКУ в Одеській області, в установі банку ГУДКУ у Одеській області, м. Одеса, МФО 828011 заборгованість по податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 6603(шість тисяч шістсот три)грн.05коп.
Стягнути з Суворовського виробничого управління житлово-комунального господарства (68640, Одеська область, Ізмаїльський район, с.Суворове, вул.Пушкіна, 64, ідентифікаційний код 03350433) на р/р 33213828700215 код платежу 16010200, УДК у Ізмаїльському районі код 23214695 ГУДКУ в Одеській області, в установі банку ГУДКУ у Одеській області, м. Одеса, МФО 828011, заборгованість по комунальному податку у сумі 104(сто чотири)грн.49коп.
Стягнути з Суворовського виробничого управління житлово-комунального господарства (68640, Одеська область, Ізмаїльський район, с.Суворове, вул.Пушкіна, 64, ідентифікаційний код 03350433) на р/р. 33219811700215 код платежу 13050100 УДК у Ізмаїльському районі код 23214695 ГУДКУ в Одеській області, в установі банку ГУДКУ у Одеській області, м. Одеса, МФО 828011, заборгованість по земельному податку у сумі 1558(одна тисяча пятсот пятдесят вісім) грн.19коп.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено та підписано 07.06.2010р.
Суддя /підпис/ М.М. Аракелян
07 червня 2010 року