Постановление суда № 9768898, 27.05.2010, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата принятия
27.05.2010
Номер дела
2-а-2821/09/2370
Номер документа
9768898
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2-а-2821/09/2370 Головуючий у 1-й інстанції: Гарань С.М.

Суддя-доповідач: Данилова М. В.

У Х В А Л А

Іменем України

"27" травня 2010 р. м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого - судді Данилової М. В.,

суддів: Бараненка І.І., Бистрик Г.М.

при секретарі судового засідання Горбачовій Ю.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Києві апеляційну скаргу торгово-комерційної фірми "Ермій-Маркет" на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 23 червня 2009 року у справі за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області до торгово-комерційної фірми "Ермій-Маркет" про стягнення фінансових санкцій, -

в с т а н о в и л а:

У травні 2009 року Державна інспекція з контролю за цінами в Черкаській області звернулась з позовом до суду до торгово-комерційної фірми "Ермій-Маркет" про стягнення фінансових санкцій.

Зазначали, що проведеною перевіркою встановлено порушення відповідачем вимог розпорядження голови Черкаської обласної державної адміністрації «Про рентабильність виробництва борошна і хліба та декларування цін на основі продовольчі товари», а саме реалізація ковбасних виробів без декларування зміни оптово-відпускної ціни, а також застосування торгівельних надбавок вище граничного рівня.

Посилаючись на порушення відповідачем положень Закону України «Про ціни та ціноутворення», просили стянути з відповідача штраф в сумі 825,27 грн.(вісімсот двадцять пять грн. і двадцять сім коп.).

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 23 червня 2009 року-позов задоволено повністю.

В апеляційній скарзі відповідач посилаючись на порушення судом норм чинного права, просить оскаржуване рішення скасувати, а у задоволенні позовних вимог відмовити.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи та дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що відповідач згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії АОО №557342 є юридичною особою, зареєстрованою Камянською районною державною адміністрацією Черкаської області 18 січня 1995 року (індефікаційний код 21372837).

Відповідно до виконання п.3.1.1 Плану роботи інспекції на І квартал 2009 року в березні 2009 року проведена перевірка торгово-комерційної фірим «Ермій-Маркет»у формі товариства з обмеженою відповідальністю з питань дотримання порядку встановлення та застосування цін на окремі види продовольства.

В результаті перевірки втановлено, що відповідач проводив реалізацію ковбасних виробів без декларування зміни оптово-відпускної ціни. Факт порушень зафіксовано в акті Державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області від 19 березня 2009 року №0679.

За наслідками перевірки відповідачем винесене рішення № 32 від 23 березня 2009 року про застосування економічних санкцій за порушення в частині додержання державної дисципліни цін шляхом стягнення у дохід державного бюджету суми порушення в розмірі 275,09 грн. (двісті сімдесять пть грн. і девять коп.) та штрафу у сумі 550,18 грн. (пятсот пятдесят грн. і вісімнадцять коп.).

Відповідно до статей 6-8 Закону України «Про ціни і ціноутворення»В народному господарстві застосовуються вільні ціни і тарифи, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи. Вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товарів і послуг, за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів. Державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення: державних фіксованих цін (тарифів); граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів.

В разі надмірного зростання цін, раніше виведених з-під контролю за рішенням Кабінету Міністрів України, виконавчих комітетів обласних, міських (міст республіканського підпорядкування) Рад, допускається тимчасове повернення до державного регулювання цін і тарифів. Урядом України можуть вводитись інші методи державного регулювання цін і тарифів.

Відповідно до частини 1 статті 12 Закону України «Про ціни і ціноутворення»координація роботи по здійсненню політики цін, проведення економічного аналізу рівня та динаміки цін і вжиття заходів щодо регулювання цін і тарифів здійснюються відповідними державними органами управління України та їх структурними підрозділами.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення» державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. При цьому контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції. Контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України. Вказані органи здійснюють контроль у взаємодії з профспілками, спілками споживачів та іншими громадськими організаціями. Державні органи, що здійснюють контроль за цінами, та їх посадові особи мають права, виконують обов'язки і несуть відповідальність, передбачені Законом України "Про державну податкову службу в Україні", крім повноважень, передбачених пунктами 6 - 9 статті 11 вказаного Закону.Господарські суб'єкти повинні в установленому порядку подавати необхідну інформацію для здійснення контролю за правильністю встановлення і застосування цін.

Розпорядженням голови Черкаської облдержадміністрації від 29 грудня 2007 року №464 «Про регулювання цін на основні продовольчі товари»»зі змінами, внесеними розпорядженням голови Черкаської облдержадміністрації від 01 квітня 2008 року №97, встановлений граничний рівень торговельної надбавки на продовольчі товари.

Тому збільшення розмірів граничного рівня торговельних надбавок, встановлених зазначеним розпорядженням, відповідно до ст. ст. 13,14 Закону України «Про ціни і ціноутворення»є порушенням державної дисципліни цін.

Відповідно до п.3 Положення про державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року №1819 є організація та здійснення контрольно-наглядових функцій з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування; встановлення та застосування цін і тарифів.

У відповідності до пункту 1.4 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України і Міністерства фінансів України 03 грудня 2001 року №298/519, підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання субєктами господарювання неогрунтованої виручки в результаті, зокрема:

- застосування торговельних і постачальницького-збутових надбавок (націнок) понад встановлений граничний розмір.

Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що позивач надав суду докази щодо правомірності свого рішення.

Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують і апеляційним судом відхиляються.

Суд апеляційної інстанції погоджується із висновком суду першої інстанції щодо наявності факту порушення з боку відповідача законодавства у сфері додержання державної дисципліни цін, а тому позов Державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області до торгово-комерційної фірми «Ермій-Маркет»про стягнення фінансових санкцій підлягає до задоволення.

Відповідно до статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, керуючись статтями 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -

у х в а л и л а:

Апеляційну скаргу торгово-комерційної фірми «Ермій-Маркет»- залишити без задоволення.

Постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 23 червня 2009 року- залишити без змін.

Повний текст ухвали буде виготовлено 31 травня 2010 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя:

Судді:< Текст >