Дата принятия
26.05.2021
Номер дела
212/3666/21
Номер документа
97279035
Форма судопроизводства
Про адмінправопорушення
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины

Справа № 212/3666/21

3/212/1208/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 травня 2021 року м. Кривий Ріг

Суддя Жовтневого районного суду м.Кривого Рогу Дніпропетровської області Козлов Ю.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м.Кривого Рогу, Дніпропетровської області, депутат Покровської районної у місті ради (місце виконання повноважень, за якими виник обов`язок подання декларації), яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , та мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ,

за участі прокурора Криворізької північної окружної прокуратури Левченко К.В.,

в скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

Згідно до протоколу про адміністративне правопорушення №349 від 27.04.2021, Відповідно до постанови Жовтневої районної у місті ради виборчої комісії Дніпропетровської області від 30.11.2015 №123 скликається 1 сесія Жовтневої районної у місті Кривому Розі ради VII скликання, оголошено список обраних депутатів сільської ради та визнано повноваження депутатів, до складу яких входить депутат Жовтневої районної у місті ради у багатомандатному виборчому окрузі ОСОБА_1 .

Відповідно до ч.1 ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і скінчуються в день першої сесії ради нового скликання.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Жовтневої районної у місті ради згідно п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» і є суб`єктом відповідальності за правопорушення, що пов`язані з корупцією.

Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 будучи депутатом Жовтневої районної у місті ради, була зобов`язана у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2021 до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2021року подати до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічну декларацію за минулий 2020 рік за типом «після звільнення».

Згідно інформації з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2020 за типом «після звільнення» о 13 год. 50 хв. 08.04.2021 року.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи депутатом Жовтневої районної у місті ради, маючи реальну можливість та достовірно знаючи про обов`язковість

подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або

місцевого самоврядування за 2020 рік в строк до 00 год. 00 хв. 01.04.2019 до

Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання

функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, без поважних

причин подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених

на виконання функцій держави або місцевого самоврядування декларацію за

2020 рік лише 08.04.2021, чим вчинила адміністративне правопорушення,

пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-6

Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме - несвоєчасне

подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання

функцій держави або місцевого самоврядування.

Особі, що притягується до адміністративної відповідальності, роз`яснені вимоги ст.268 КУпАП й зміст ст.63 Конституції України під час складання протоколів про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 під час розгляду справи підтвердила факт скоєння адміністративного правопорушення та не заперечувала проти обставин, зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення.

Прокурор Левченко К.В. просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення нею адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Згідно з частиною другою статті 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Пунктом 2 частини другої статті 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що повноваження депутата місцевої ради можуть припинятися достроково також за рішенням відповідної ради у зв`язку з особистою заявою депутата місцевої ради про складення ним депутатських повноважень.

Відповідно до п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевих рад.

Відтак, ОСОБА_1 в період часу з 2015 року по листопад 2020 була повноважним депутатом Жовтневої районної у місті ради, є суб`єктом відповідальності за корупційне правопорушення, у тому числі за те, що передбачене ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно інформації з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2020 рік лише о 13 год. 51 хв. 08 квітня 2021 року.

Виходячи з матеріалів перевірки, будь-які поважні причини несвоєчасного подання декларації відсутні.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Жовтневої районної у місті ради та суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, своєчасно не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», тому її дії необхідно кваліфікувати за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Суд проаналізував докази по справі з точки зору їх допустимості, об`єктивності, достатності та вважає доведеною повністю вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.

При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення, суд відповідно до вимогст.33 КУпАП враховує всі обставини справи, характер вчиненого правопорушення, особу яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан.

За таких обставин, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 стягнення в межах санкції частини 1 статті 172-6 КУпАП у виді штрафу, оскільки застосування до неї саме такого виду та розміру адміністративного стягнення є достатнім заходом впливу для виправлення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та запобігання вчиненню нових правопорушень в подальшому.

Крім того ст.40-1КУпАП України передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 454 грн. 00 коп.

На підставі викладеного, керуючись ЗУ «Про запобігання корупції», ч. 1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (в особі стягувача ДСА України на рахунок: Отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача- UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету -22030106) судовий збір в сумі – 454,00 гривень

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.

Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу Дніпропетровської області.

Суддя: Ю. В. Козлов