
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 травня 2021 р. Справа№200/11556/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кониченка О.М., за участю секретаря судового засідання Купріян В.Ю., розглянувши адміністративну справу за позовом
Головного управління ДПС у Донецькій області
до фізичної особи ОСОБА_1
про стягнення податкового боргу в розмірі 11529,52 грн.
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Головне управління ДПС у Донецькій області, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 , в якому просив суд: стягнути з ОСОБА_1 податковий борг в розмірі 11529,52 грн., а саме: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується фізичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості (код бюджетної класифікації 18010200) в сумі 11529,52 грн.
Зазначив, що сума боргу є узгодженою, яку відповідач не сплатив.
На адресу відповідача позивачем була сформована та направлена податкова вимога форми «Ф» від 20.12.2017 №3044-47, яка також відповідачем не була виконана.
На час звернення вищевказана сума податкового боргу відповідачем не сплачена, в зв`язку з чим позивач просив у судовому порядку стягнути зазначену суму.
Ухвалою від 12 січня 2021 року відкрито провадження у адміністративній справі. Справа призначена до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, судове засідання призначено на 08 лютого 2021 року.
19 січня 2021 року позивачем особисто у суді отримано позов із додатками.
08 лютого 2021 року від відповідача до суду надійшов відзив по справі, відповідно до якого відповідач позов не визнає з підстав, визначених у відзиві.
08 лютого 2021 року суд відклав розгляд справи на 22 лютого 2021 року у зв`язку із неявкою відповідача.
17 лютого 2021 року від позивача до суду надійшла відповідь на відзив відповідача, відповідно до якої позивач просив стягнути з відповідача суму податкового боргу.
22 лютого 2021 року суд відклав розгляд справи на 02 березня 2021 року у зв`язку із неявкою відповідача.
Виклик відповідача у судове засідання на 02.03.2021 року здійснений в тому числі через сайт Донецького окружного адміністративного суду.
02 березня 2021 року суд відклав розгляд справи на 15 березня 2021 року у зв`язку із неявкою відповідача.
Ухвалою від 15 березня 2021 року суд вирішив подальший розгляд справи №200/11556/21-а здійснювати за правилами загального позовного провадження з проведенням підготовчого судового засідання на 25 березня 2021 року.
22.03.2021 року від представника позивача засобами електронного зв`язку через канцелярію суду надійшли письмові пояснення стосовно підстав предмету позову та доказів на його обґрунтування.
25 березня 2021 року суд відклав розгляд справи на 14 квітня 2021 року у зв`язку із неявкою учасника справи.
31 березня 2021 року від представника відповідача засобами електронного зв`язку через канцелярію суду надійшов оригінал письмових пояснення стосовно підстав предмету позову та доказів на його обґрунтування.
З 12 квітня 2021 року по 23 квітня 2021 року суддя перебував на лікарняному у зв`язку з тимчасової втратою працездатності.
З 26 квітня 2021 року по 29 квітня 2021 року суддя перебував в щорічній черговій відпустці за сімейними обставинами у зв`язку із реабілітацією.
30 квітня 2021 року судом призначена дата судового засідання на 11 травня 2021 року та здійснений виклик представників сторін.
Ухвалою від 11 травня суд закрив підготовче провадження по адміністративній справі № 200/11556/20-а за позовною заявою Головного управління ДПС у Донецькій області до фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення з платника податків податкового боргу та призначив судове засідання на 24 травня 2021 року.
Розглянувши матеріали справи та всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Позивач, Головне управління ДПС у Донецькій області є суб`єктом владних повноважень, яке реалізує владні управлінські функції у сфері оподаткування, визначені Податковим кодексом України та законами України в сфері оподаткування, включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за номером 43142826.
Фізична особа ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 .
Відповідно до Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єктів нерухомого майна, згідно відомостей яких, ОСОБА_1 є, серед іншого, власником житлової нерухомості, в тому числі, житлового будинку, який розташований за адресою АДРЕСА_2 , загальною площею 338,9 кв.м., житлова площа 111,2 кв.м. Підстава для державної реєстрації – свідоцтво про право власності б/н, виданий Слов`янською міською радою 24.09.2007 року, дата, час державної реєстрації – 04.12.2018 року, 15:44:58.
Відповідач має узгоджений податковий борг із сплати земельного податку з фізичних осіб на загальну суму 11529, 52 грн., який складається із несплачених грошових зобов`язань за наступними податковими повідомленнями – рішеннями: № 0158666-4710-0522 від 23.06.2018 у розмірі 3502,4 грн. за 2017 рік (направлене на адресу відповідача 26.06.2018 року у відповідності до фіскального чеку № 8412203075192 Укрпоштою та повернуто на адресу відповідача за закінченням терміну зберігання (а.с.15-17), № 0073685-4710-0522 від 22.04.2019 у розмірі 3459,77 грн. за 2018 рік (направлене на адресу відповідача 20.05.2019 року у відповідності до списку № 14 та вручено 06.06.2019 року у відповідності до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.12-14), № 0012696-0431-0522 від 25.05.2020 у розмірі 4567,35 грн. за 2019 рік (направлене на адресу відповідача 22.06.2020 року у відповідності до списку № 8 та вручено 08.07.2020 року у відповідності до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.9-11)
Доказів оскарження вищезазначених податкових повідомлень – рішень у судовому або адміністративному порядку сторонами суду не надано.
Наказом Міністерства Фінансів України від 30.06.2017 № 610 «Про затвердження Порядку направлення контролюючими органами податкових вимог платникам податків» (Далі - Порядок), який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 липня 2017 р. за № 902/30770 визначено механізм формування, надсилання, вручення та відкликання податкових вимог органами доходів і зборів. Зокрема, у п. 2 вказано, що дія цього Порядку поширюється на платників податків, у яких виник податковий борг.
Позивачем на адресу відповідача була сформована та направлена податкова вимога форми «Ф» від 20.12.2017 № 3044-47, яка була направлена на податкову адресу платника податків, та поштове відправлення повернено відділенням зв`язку на адресу податкового органу з відміткою «за закінченням встановленого строку зберігання» (а.с. 6).
Доказів оскарження вказанної вимоги або її відкликання до суду сторонами не надано.
Суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Статтею 68 Конституції України зазначено, що кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Відповідно до п.п.20.1.19 статті 20 Податкового кодексу України (надалі в тексті Рішення – ПК України) контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно до п.п.16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов`язані сплачувати податки та збори в строки та в розмірах, встановленим цим Кодексом та законами з питань митної справи, що повністю узгоджується з приписами ст. 19 Конституції України щодо обов`язку кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Підпунктом 14.1.157 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України встановлено, що податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов`язок платника податків сплатити суму грошового зобов`язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.
Згідно пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України, податковий борг це сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
За приписами пп. 19-1.1.22, пп. 19-1.34 п. 19-1 ст. 19-1 ПК України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу, зокрема здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів; забезпечують визначення в установлених цим Кодексом, іншими законами України випадках сум податкових та грошових зобов`язань платників податків, застосування і своєчасне стягнення сум передбачених законом штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Підпунктом 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов`язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
Згідно п. 58.1 статті 58 ПК України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов`язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт: невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації; завищення розміру задекларованого від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу; заниження або завищення суми податкових зобов`язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.
Пунктом 58.2 статті 58 ПК України податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному пунктом 42.4 статті 42 цього Кодексу. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг .
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення (п. 58.3 ст. 58 ПК України).
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до статті 8 Податкового кодексу України в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори. До місцевих належать податки та збори, що встановлені відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, визначених цим Кодексом, рішеннями сільських, селищних і міських рад у межах їх повноважень, і є обов`язковими до сплати на території відповідних територіальних громад.
У відповідності до підпункту 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Податкового кодексу України, платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об`єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Згідно підпункту 266.2.1 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України, об`єктом оподаткування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є житлова та нежитлова нерухомість, в тому числі її частка.
Відповідно до положень підпунктів 266.3.1 та 266.3.2 пункту 266.3 статті 266 Податкового кодексу України, базою оподаткування є загальна площа об`єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.
База оподаткування об`єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.
За змістом підпункту 266.5.1 пункту 266.5 статті 266 Податкового кодексу України, ставки податку для об`єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об`єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об`єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.
У відповідності до пп.266.7.2 п.266.7 ст. 266 ПК України податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 цієї статті, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об`єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
Податкове зобов`язання за звітний рік з податку сплачується: а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення ( пп.266.10.1 п. 266.1 ст. 266 ПК України).
Приписами пп. 87.1. - 87.2. ст. 87 Податкового кодексу України, передбачено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Відповідно до пп. 87.11. ст. 87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Суд не погоджується із запереченнями відповідача, викладеними у відзиві на позовну заяву з наступних підстав.
Так, відповідач зазначає, що загальна сума заявлених вимог становить 11 529,52 грн., але вказана сума не відповідає сумі боргу з наданої податковим органом облікової картки відповідача. Станом на 30.09.2020 року, сума заборгованості ОСОБА_1 з податку на нерухоме майно від`ємне від земельної ділянки становить 13 035,67 грн., що не відповідає сумі заявлених вимог по справі.
Однак, ціна позову відповідає сумі податкових повідомлень – рішень, відповідно до яких визначена сума податкових зобов`язань з податку на нерухоме житлове майно, а саме будинок розташований за адресою: АДРЕСА_2 і не включає в себе податок за інше нерухоме житлове майно, яке перебувало (перебуває) к власності відповідача.
Зворотній бік ІКП це лише обліковий документ, який ведеться у автоматичному режимі, а податкове повідомлення-рішення є актом індивідуальної дії у якому визначається податкове зобов`язання за тим чи іншим податком у відповідності до норм Податкового кодексу України та законів України.
Щодо податкової вимоги, яку відповідач не отримував та яка не була направлена на його адресу позивачем, і не має жодного відношення до податкового періоду (податкова вимога сформована станом на 20.12.2017 року не має жодного відношення до зазначених до стягнення сум за 2017, 2018,2019 роки), то суд зазначає наступне.
Слід зазначити, то з моменту прийняття податкової вішоги податковий борг платника податків не преривався.
Згідно до п.59.5 ст. 59 ПК України, у разі, якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Верховний Суд у складі суддів Касаційного адміністративного суду у постанові від 28.05.2019 по справі 808/1670/16 дійшов наступних висновків:
«Між тим, з позовної заяви вбачається, що податковий орган обгрунтовує наявність податкового боргу та його узгодженість також і наявністю податкової вимоги…
За таких обставин, підлягали встановленню обставини щодо безперервності наявної у відповідача податкової заборгованості з моменту направлення йому вказаної податкової вимоги, оскільки податкова вимога є дійсною протягом усього терміну безперервного існування податкового боргу платника податків з моменту його утворення до моменту, зокрема, повного погашення податкового боргу платником за всіма видами податків і зборів.
Відповідно підлягає врахуванню те, що грошові зобов`язання, які складають податковий борг, можуть змінюватися як кількісно, так і за видами податків. І тільки після того, як платник податків повністю погасить податковий борг, включаючи пеню, податкова вимога буде вважатись відкликаною, а у разі виникнення в майбутньому суми податкового боргу - контролюючим органом має бути виставлена нова податкова вимога.».
Верховний суд у складі суддів Касаційного адміністративного суду у постанові від 17.07.2020 по справі 808/2926/16 дійшов наступних висновків:
«Згідно з пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
За правилами пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України (в редакції, чиннійначас виникнення спірних правовідносин) контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платникаподатківшляхомстягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж
через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (пункт 95.2 статті 95 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Системний аналіз наведених законодавчих приписів дає підстави для висновку про те,що надіслана платнику податків податкова вимога на податковий борг, що не погашений, не втрачає своєї правової дії.
При цьому податковим законодавством не передбачено необхідності повторного
направлення платнику податків податкової вимоги у разі зміни (крім зменшення до нуля) суми його податкового боргу.
В такому випадку право на стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу виникає в контролюючого органу на наступний день після закінчення 60 днів з дня скерування на адресу платника податків податкової вимоги, надісланої на раніше існуючий податковий борг,і реалізація такого права у часі не обмежена, а право на стягнення новоствореного податкового боргу виникає на наступний день, що настає за днем граничногостроку сплати узгодженого грошового зобов`язання...».
У відповідності до ч.4 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Щодо не отримання у якості додатків до позову копії податкової вимоги, то обов`язок такого направлення відповідно до приписів КАС України покладено на позивача суб`єкта владних повноважень, що підтверджується копією поштової квитанції від 02.12.2020 року, що долучена до матеріалів справи. Крім того, відповідач має право на ознайомлення з матеріалами справи у відповідності до ст. 44 КАС України, однак таким провом не скористався.
З огляду на вищевикладене позов підлягає задоволенню.
Суд зазначає, що відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись Конституцією України, Податковим кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства України, суд –
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги Головного управління ДПС у Донецькій області (87515, Донецька область, м. Маріупроль, вул. Італійська, буд. 59, ЄДРПОУ 43142826) до фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в розмірі 11529,52 грн., а саме: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується фізичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості (код бюджетної класифікації 18010200) в сумі 11529,52 грн. – задовольнити.
Стягнути з фізичної особи ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_2 ) податковий борг в розмірі 11529,52 грн., а саме: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується фізичними особами, які є власниками об`єктів житлової нерухомості (код бюджетної класифікації 18010200) в сумі 11529,52 грн. (одинадцять тисяч п`ятсот двадцять дев`ять гривень) 52 копійки.
Вступна та резолютивна частина рішення прийнята у нарадчій кімнаті, складена та підписана 24 травня 2021 року.
Повний тексті судового рішення складено та підписано 31 травня 2021 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до п.п. 15-5 п. 15 розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя О.М. Кониченко