Постановление суда № 96889829, 29.04.2021, Дарницький районний суд міста Києва

Дата принятия
29.04.2021
Номер дела
753/18620/20
Номер документа
96889829
Форма судопроизводства
Уголовное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

ДАРНИЦЬКИЙРАЙОННИЙ СУДМ.КИЄВА

справа № 753/18620/20

провадження № 1-кс/753/1623/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" квітня 2021 р. слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого другого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні №32020100000000546, від 02.11.2020, за ознаками кримінального правопорушення передбаченогоч. 1 ст. 212, ч. 3 ст. 212 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

У квітні 2021 року слідчий відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , за погодженням із процесуальним керівником, звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні банківської установи АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) та містять банківську таємницю щодо клієнтів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_5 ), у період з 01.01.2020 до дня винесення ухвали (або до моменту закриття), з можливістю вилучення (виїмки) їх копій.

Слідчий також просив розглядати дане клопотання без виклику службових банківської установи, у якій відкриті та обслуговуються рахунки, проте слідчий суддя вважає дану вимогу клопотання жодним чином необґрунтованою, у зв`язку із чим не підлягає задоволенню.

У судове засідання слідчий не з`явився, надавши до суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність, вимоги якого просив задовольнити у повному обсязі.

Представник банківської установи АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у володінні якої знаходяться документи, на розгляд клопотання не з`явився, про судове засідання повідомлений у встановленому законом порядку.

Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання (ч. 4 ст. 160 КПК України).

Приписами ч. 4ст. 107 КПК України визначено, що у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цьогоКодексусудове провадження здійснюється судом за відсутністю осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.

Перевіривши клопотання слідчого на дотримання вимогКримінального процесуального Кодексу України,вивчивши матеріали клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

З клопотання та доданих до нього матеріалів вбачається, що другим СВ РКП СУ ГУ ДФС у м. Києві розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32020100000000546 від 04.03.2021, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 212, ч. 3 ст. 212КК України.

В обґрунтування вимог вказаного клопотання слідчий вказує на наступні обставини встановлені у ході проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні.

Так, досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені особи, діючи у складі організованої групи, використовуючи реквізити ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_7 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_12 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_14 ), АТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_16 ) діяльність яких контролюється ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та іншими, діючи на території м. Києва та інших областей України, організували схему з ухилення від сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), яка полягає в приховуванні реальних обсягів ввезених на митну територію України товарів та документального оформлення їх придбання у підприємств з ознаками фіктивності, а саме: ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_18 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_19 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_21 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код НОМЕР_23 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код НОМЕР_24 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код НОМЕР_25 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код НОМЕР_26 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ), ПП « ОСОБА_7 » (код НОМЕР_27 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_26 » (код НОМЕР_28 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (код НОМЕР_29 ), ТЗОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » (код НОМЕР_30 ), які слугують механізмом для документального відображення удаваних операцій. Також встановлено, що частина імпортованих на митну територію України ТМЦ реалізовується за готівкові кошти, без відображення даних операцій у податковій звітності, а податковий кредит відписується в адресу підприємств з ознаками фіктивності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (код НОМЕР_31 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (код НОМЕР_32 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 » (код НОМЕР_33 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » (код НОМЕР_34 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_33 » (код НОМЕР_35 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_34 » (код НОМЕР_36 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_35 » (код НОМЕР_37 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 » (код НОМЕР_38 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_37 » (код НОМЕР_39 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_5 ) у результаті вищевказаних дій державному бюджету України нанесено збитки у сумі понад 8 млн. грн. ПДВ, що підтверджується актом перевірки №118/26-15-07-01-03/40002904 від 30.10.2020 та матеріалами УПЕП.

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження ІНФОРМАЦІЯ_38 на підставі наказу ІНФОРМАЦІЯ_39 від 18.09.2020 №6581 та згідно п.п. 78.1.8 п. 78.1 ст. 78, ст. 79 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, із змінами та доповненнями (далі Кодексу, ПКУ), проведена документальна позапланова невиїзна перевірка ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ) з питань законності декларування від`ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. грн. за серпень 2020 року, з урахуванням від`ємного значення з податку на додану вартість, задекларованого у попередніх звітних періодах за травень, червень, липень 2020 року.

За результатами документальної перевірки складено акт від 30.10.2020 №118/26-15-07-01-03/40002904 «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ) з питань законності декларування від`ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. грн. за серпень 2020 року, з урахуванням від`ємного значення з податку на додану вартість, задекларованого у попередніх звітних періодах за травень, червень, липень 2020 року», згідно якого встановлено порушення Податкового кодексу України від 02.12.10 №2756-VI (зі змінами і доповненнями):

1. п. 44.1 ст. 44, п. 185.1 ст. 185, п. 198.1, п. 198.3, п. 198.6, ст. 198, п. 200.1, п. 200.4 ст. 200, п. 201.1 ст. 201 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами і доповненнями), в результаті чого встановлено завищення від`ємного значення, що включається до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, за серпень 2020 року у сумі 13526256, 00 грн. та заниження податку на додану вартість на загальну суму 8062232, 00 грн.

2. п. 44.1, п. 44.6 ст.44 п.84,2 ст. 85 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами і доповненнями): посадовими особами контролюючого органу не надано документів під час перевірки.

Таким чином за результатами перевірки прийнято податкові повідомлення рішення:

- №00000087087080701 від 30.11.2020 року по зменшенню від`ємного значення ПДВ. Зазначені порушення, що включається до складу податкового кредиту у сумі 13 526 256,00 грн.

- №000000871820701 від 30.11.2020 року по податку на додану вартість на загальну суму 12 903 048 грн.(у т.ч. основний платіж - 8 062 232,00 грн., фінансова санкція 4031 116 грн.).

Податкові повідомлення-рішення отримано ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » 05.12.2020.

Відповідно до матеріалів акту перевірки службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » не надали, жодних підтверджуючих документів з приводу проведення фінансово-господарських операцій, в результаті яких сформувалося від`ємне значення ПДВ, та в результаті яких формувався податковий кредит на підприємстві.

Також, як вбачається з матеріалів акту перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » не знаходиться за місцем реєстрації, а саме за адресою: АДРЕСА_1 .

Що унеможливлює отримання документів для проведення подальшого розслідування в порядку ст. 93 КПК України.

Відповідно до матеріалів акту перевірки службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » не надали, жодних підтверджуючих документів з приводу проведення фінансово-господарських операцій, в результаті яких сформувалося від`ємне значення ПДВ, та в результаті яких формувався податковий кредит на підприємстві. Також, як вбачається з матеріалів акту перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » не знаходиться за місцем реєстрації, а саме за адресою: АДРЕСА_1 . Що унеможливлює отримання документів для проведення подальшого розслідування в порядку ст. 93 КПК України.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження вбачається, що підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ), яке перебуває на податковому обліку - ІНФОРМАЦІЯ_40 ), податкова адреса - АДРЕСА_2 ., службовою особою та засновником є ОСОБА_4 , використовується з метою приховування реальних обсягів товару ввезеного на митну територію України в митному режимі «Імпорт» та документального оформлення придбання даного товару у підприємств з ознаками «фіктивності» та «транзитності» з метою фіктивного формування податкового кредиту, що призводить до ухилення від сплати податків.

Відповідно до відомостей зібраних в ході здійснення досудового розслідування встановлено підприємства з ознаками «фіктивності», які документально відобразили поставку товарно-матеріальних цінностей в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ), а саме ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_17 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_18 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_19 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_20 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_21 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код НОМЕР_22 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код НОМЕР_23 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код НОМЕР_24 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код НОМЕР_25 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код НОМЕР_26 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ), ПП « ОСОБА_7 » (код НОМЕР_27 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_26 » (код НОМЕР_28 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (код НОМЕР_29 ), ТЗОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » (код НОМЕР_30 ), що призвело до ухилення від сплати податків підприємством ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ) в особливо великих розмірах. Дані відомості підтверджуються актом перевірки №118/26-15-07-01-03/40002904 від 30.10.2020 та матеріалами отриманими в ході здійснення досудового розслідування.

Також встановлено, що залишок податкового кредиту, який сформувався, як від`ємне значення у звітньому періоді ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ) відписує в адресу інших підприємств з ознаками «фіктивності» та «транзитності», а саме: ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (код НОМЕР_31 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (код НОМЕР_32 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_31 » (код НОМЕР_33 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » (код НОМЕР_34 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_33 » (код НОМЕР_35 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_34 » (код НОМЕР_36 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_35 » (код НОМЕР_37 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 » (код НОМЕР_38 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_37 » (код НОМЕР_39 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_40 ), суть даних фінансово-господарських операцій полягає в документальному оформленні безтоварних операцій з метою незаконного формування податкового кредиту з ПДВ для підприємств з ознаками «фіктивності» та «транзитності», які в подальшому слугують механізмом для ухилення від сплати податків підприємствам реального сектору економіки.

Також, відповідно до матеріалів кримінального провадження ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_18 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_19 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код НОМЕР_23 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код НОМЕР_24 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код НОМЕР_25 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код НОМЕР_26 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ), ПП « ОСОБА_7 » (код НОМЕР_27 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_26 » (код НОМЕР_28 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (код НОМЕР_29 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » (код НОМЕР_30 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (код НОМЕР_31 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (код НОМЕР_32 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 » (код НОМЕР_33 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_32 » (код НОМЕР_34 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_33 » (код НОМЕР_35 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_34 » (код НОМЕР_36 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_35 » (код НОМЕР_37 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 » (код НОМЕР_38 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_37 » (код НОМЕР_39 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_5 ) мають наступні ознаки, які вказують на їх «фіктивність» та «транзитність», а саме: відсутні необхідні умови для здійснення господарської діяльності, відсутні основні фонди, технічний персонал, виробничі активи, складські та офісні приміщення, транспортні засоби, що унеможливлює здійснення ними фактичної фінансово-господарської діяльності. Тобто дані підприємства використовуються з метою прикриття незаконної діяльності, яка полягає в штучному (незаконному) формуванні податкового кредиту з податку на додану вартість підприємствам реального сектору економіки в тому числі і підприємству ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ).

Вищезазначена схема забезпечує незаконне виведення безготівкових коштів підприємств реального сектору економіки у тіньовий неконтрольований державою обіг, минаючи при цьому систему оподаткування, органи Державного контролю та фінансового моніторингу що призводить до ненадходження податків до бюджету Держави - коштів в особливо великих розмірах.

Заходами оперативного характеру встановлено, що зазначені підприємства є пов`язаними юридичними особами з ознаками фіктивності, а грошові кошти, перераховуються на їхні розрахункові рахунки з метою прикриття незаконної діяльності, яка направлена на конвертацію безготівкових коштів в готівку.

Подальшим проведенням досудового розслідування встановлено, що ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_6 » входить до складу групи СГД, діяльність яких пов`язана з оптовою торгівлею фруктами та овочами на території України. До складу вказаної групи входять наступні юридичні та фізичні-особи підприємці: ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_7 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_12 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_14 ), АТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_15 ), діяльність яких контролюється наступними громадянами: ОСОБА_4 , (і.п.н. НОМЕР_41 ), ОСОБА_5 (і.п.н. НОМЕР_42 ), ОСОБА_6 (і.п.н. НОМЕР_43 ) дані відомості підтверджуються матеріалами кримінального провадження.

Також, встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_7 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_12 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_14 ), АТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_16 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_17 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_18 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_19 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_21 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код НОМЕР_23 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код НОМЕР_24 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код НОМЕР_25 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код НОМЕР_26 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ), ПП « ОСОБА_7 » (код НОМЕР_27 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_26 » (код НОМЕР_28 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (код НОМЕР_29 ), ТЗОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » (код НОМЕР_30 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (код НОМЕР_31 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (код НОМЕР_32 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_31 » (код НОМЕР_33 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » (код НОМЕР_34 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_33 » (код НОМЕР_35 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_34 » (код НОМЕР_36 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_35 » (код НОМЕР_37 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_36 » (код НОМЕР_38 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_37 » (код НОМЕР_39 ), ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_5 ) та інші входить до організованої міжрегіональної транзитно-конвертоційної групи організатором якої є ОСОБА_8 .

У ході здійснення досудового розслідування проведено ряд слідчих (розшукових) дій за результатами яких допитано в якості свідка керівника ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_41 », а саме, ОСОБА_9 , яка повідомила, що зареєструвала дане підприємство за грошову винагороду на прохання третіх осіб, без мети здійснення фінансово-господарської діяльності, а також повідомила, що не знає з якими підприємствами працює ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_41 ». Також встановлено, що підприємство з ознаками фіктивності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_24 ), що входить до вищевказаної транзитно-конвертаційної групи, відобразило реалізацію ТМЦ в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_41 ». Тобто виходячи з вищевикладеного отримано відомості, які підтверджують, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_24 ) використовується з метою формування штучного податкового кредиту для інших підприємств, без проведення реальних операцій.

Як вбачається з протоколу допиту керівника підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_42 » (код НОМЕР_44 ), ОСОБА_10 , остання повідомила, що зареєструвала дане підприємство за грошову винагороду на прохання третіх осіб, без мети здійснення фінансово-господарської діяльності.

Також вбачається, що підприємство з ознаками фіктивності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код НОМЕР_24 ), що входить до вищевказаної транзитно-конвертаційної групи, відобразило реалізацію ТМЦ в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_42 ».

З вищевикладеного отримано відомості, які підтверджують, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код НОМЕР_24 ) використовується з метою формування штучного податкового кредиту для інших підприємств, без проведення реальних операцій.

Також, ОСОБА_10 повідомила, що пропозицію зареєструвати підприємство вона отримала від ОСОБА_11 і разом з нею їздила до м. Києва для реєстрації підприємства.

Проведеним оглядом інформації, що міститься на сайті ІНФОРМАЦІЯ_43 встановлено, що ОСОБА_11 є керівником підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_44 » (код НОМЕР_45 ), адресу якого ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_24 ) також відобразило реалізацію ТМЦ.

Як вбачається з протоколу допиту керівника підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_45 » (код НОМЕР_46 ), а саме, ОСОБА_12 повідомив, що зареєстрував дане підприємство за грошову винагороду на прохання третіх осіб, без мети здійснення фінансово-господарської діяльності.

Також вбачається, що підприємство з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 », що входить до вищевказаної транзитно-конвертаційної групи, відобразило реалізацію ТМЦ в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_45 » (код НОМЕР_46 ).

Тобто виходячи з вищевикладеного отримано відомості, які підтверджують, що між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » використовується з метою формування штучного податкового кредиту для інших підприємств, без проведення реальних операцій.

Також з пояснень в керівника підприємства ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_24 ), а саме ОСОБА_13 , вбачається, що вона є керівником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 », але давати будь-які пояснення з приводу фінансово-господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » відмовилася користуючись ст. 63 Конституції України.

Фактично діяльність даної групи осіб направлена на надання податкової вигоди підприємствам реального сектору економіки та незаконного конвертування безготівкових коштів у готівку, які діють скоординовано із чітким розподіленням ролей. В структуру даної групи входить СГД, які зареєстровані на підставних осіб.

Робота вказаної групи полягає в тому що підприємства замовники (вигодонабувачі) перераховують у безготівковій формі грошові кошти в якості оплати за ТМЦ, послуги, роботи на рахунки «транзитно-конвертаційних СГД». Після чого грошові кошти перераховуються на рахунки фізичних осіб та юридичних осіб (кур`єрів, підставних осіб) та в подальшому конвертувалися через їх карткові та поточні рахунки.

Незаконно «проконвертована» готівка разом із підробленими первинними документами передається «клієнтам» - посадовим особам СГД реального сектору економіки.

24 березня 2021 року було проведено ряд обшуків в тому числі в офісному приміщенні за адресою: АДРЕСА_3 .

За результатами обшуку виявлено, що за робочим місцем у кабінетах де здійснює свою діяльність ОСОБА_14 , відключені системні блоки та відсутні за робочими місцями. Також виявлено велику кількість «шредерів» які наповнені подрібленим папером на якому містяться ознаки документів фінансово-господарської діяльності підприємств.

Також виявлено шість столів на яких взагалі відсутні електронна техніка та документація.

Відповідні відомості зафіксовані в протоколі обшуку та вказують на те, що невстановлені особи до початку проведення обшуку здійснювали дії направлені на знищення або приховання відомостей які б могли слугувати доказами у даному кримінальному провадженні.

Також за результатами обшуку виявлено установчі документи ПП« ОСОБА_7 » (код НОМЕР_27 ), з яких знято копії, печатку даного підприємства та підготовлені відповіді від даного підприємства в адресу контролюючого органу, що вказує на те що діяльність даного підприємства підконтрольна особам, які займають дане приміщення.

Зібраними матеріалами досудового розслідування встановлено, що на підприємствах задіяних у злочинній схемі відкриті банківські рахунки в АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (МФО НОМЕР_1 ), а саме:

-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ) рахунки: НОМЕР_47 ; НОМЕР_48 ;

-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ) рахунки: НОМЕР_49 ; НОМЕР_50 ;

-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_4 ) рахунки: НОМЕР_51 ; НОМЕР_52 ;

-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_5 ) рахунки: НОМЕР_53 ; НОМЕР_54 , відкриття та використання яких здійснюється згідно документів, відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000 №2121-III, інструкції «Про порядок відкриття, використовування і закриття рахунків в національній і іноземних валютах», затвердженої ухвалою правління НБУ від 12.11.2003 №492.

Відповідно до ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому КПК порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження (ч. 1 ст. 131 КПК України).

Пунктом 5, 6 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.

Відповідно до ст. 62 цього закону, інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками: за рішенням суду.

Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку) Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду (ст. 159 КПК України).

При цьому, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів (ч.1 ст. 160 КПК України).

Згідно положень ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Так, у силу положень частин 3 та 5 ст. 132 КПК України передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, в тому числі щодо надання тимчасового доступу (п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України), сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються, а не просто вказати їх.

Відповідно до ст.ст. 161, 162 КПК України, документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, не є документами, до яких заборонено доступ, але вони містять охоронювану законом таємницю.

Зокрема із змісту ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить банківську таємницю, та персональні дані.

Згідно положень ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (ч. 6 ст. 163 КПК України). Разом із тим, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів (ч. 7 ст. 163 КПК України).

Необхідність у доступі до документів у банківській установі (завірених копій) слідчим обґрунтована тим, що у розпорядженні вказаного закладу банківської установи, знаходяться фінансові банківські документи стосовно суб`єктів господарювання, які мають значення для встановлення повноти обчислення та сплати податків, осіб, що розпоряджаються коштами на рахунку вказаного суб`єкта підприємницької діяльності, кількості, дати, перерахованих сум і призначення платежів, наявності взаємин між суб`єктами підприємницької діяльності.

Відомості щодо руху грошових коштів по рахунку, осіб які використовували зазначений рахунок, суб`єктів підприємницької діяльності (контрагентів) та інші відомості, зазначені в документах можуть бути використані як докази, у зв`язку з тим, що вказують на факти та обставини, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Крім того документи, до яких потрібно отримати тимчасовий доступ, слугуватимуть доказами у кримінальному провадженні, тобто фактичними даними, які будуть встановлювати факти перерахування безготівкових грошових коштів від підприємств «ознаками ризиковості», що задіяні в злочинній схемі, сприяти встановленню важливих обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, в тому числі визначення суми завданих державі збитків шляхом проведення судово економічних експертиз, позапланових податкових перевірок.

У інший спосіб інформацію щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку неможливо.

Як убачається з цього клопотання, тимчасовий доступ до документів вказаних у ньому обумовлений тим, що відображені у них дані, підтверджують необхідність надання тимчасового доступу, з метою встановлення відомостей визначенихст. 91 КПК України, у даному кримінальному провадженні та виконання завдань визначнихст. 2 КПК України.

Відомості викладені у даному клопотанні підтверджуються доказами отриманими під час здійснення досудового розслідування кримінального провадження, а саме матеріалами оперативних працівників, які зібрано на виконання відповідних доручень, а також іншими матеріалами кримінального провадження.

Звертаючись до суду зі згаданим клопотанням слідчим у повній мірі доведено існування потреби досудового розслідування, які виправдовують такий ступінь втручання у права юридичних осіб, про які йдеться у клопотанні.

Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя з метою повного, всебічного та неупередженого розслідування вищезазначеного кримінального правопорушення, приходить до висновку, про задоволення клопотання та надання тимчасового доступу до документів, які становлять банківську таємницю товариств, що перебувають у володінні банківської установи АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", з можливим вилученням їх копій, оскільки слідчим у клопотанні достатньо доведено та надано ґрунтовні докази до клопотання, які дають змогу дійти висновку про неможливість іншим способом, на даному етапі, довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів та наявність достатніх підстав для отримання вказаних документів, оскільки згадана інформація, може мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а витребувані документи можуть бути використані як доказ у вказаному кримінальному провадженні.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 131-132,159-166,369-372КПК України, ст.ст. 60,62 Закону України «Про банки та банківську діяльність», слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання - задовольнити.

Надати слідчому з ОВС другого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ФР ГУ ДФС ум. Києві ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні банківської установи АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (МФО НОМЕР_1 ), з можливістю вилучити копії таких документів та відомостей, за період з 01.01.2020 по 29.04.2021, а саме:

- виписок щодо руху коштів по рахунках: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 )рахунки: НОМЕР_47 ; НОМЕР_48 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ) рахунки: НОМЕР_49 ; НОМЕР_50 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_4 ) рахунки: НОМЕР_51 ; НОМЕР_52 ; ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_5 ) рахунки: НОМЕР_53 ; НОМЕР_54 , на магнітних та паперових носіях, з інформацією про точний час надходження, включаючи години, хвилини та секунди та перерахування грошових коштів по вказаних рахунках; залишок грошових коштів на кінець та початок банківського дня; призначення платежів; розрахункові (поточні) рахунки юридичних (фізичних) осіб - контрагентів та банківські установи, в яких вони відкриті; назви юридичних (фізичних) осіб - контрагентів, їх коди ЄДРПОУ;

- копій заяв на отримання чекових книжок, всіх платіжних документів (платіжних доручень, заявок на видачу готівки, грошових чеків, квитанцій, меморіальних ордерів, інших фінансових документів, які стали підставою для руху коштів по зазначеним вище рахункам);

- копій документів справ з юридичного оформлення зазначених вище рахунків, а саме: документів наданих службовими особами для відкриття рахунків, їх обслуговування, ідентифікації уповноважених осіб; копії карток із зразками підписів керівників та відбитком печатки; копії анкет, наказів про призначення службових осіб, договорів щодо відкриття і обслуговування рахунків та використання системи «Клієнт банк», копії документів, які підтверджують факт видачі та отримання ключів доступу до системи «Клієнт банк», ІР-адреси, відомості по іншим клієнтам банку, що використовували такі ж ІР адреси із зазначенням коду ЄДРПОУ та їх назви, копії документів, які містять інформацію щодо проведення моніторингу по операціям, що йому підлягають з доданням підтверджуючих документів, які були отримані від клієнта в ході проведення; вхідну та вихідну кореспонденцію між банківською установою та клієнтом банку; копії кредитних та депозитних справ; копії документів, що свідчать про операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, містять відомості стосовно комерційної діяльності клієнта чи комерційної таємниці.

Роз`яснити посадовим особам банківської установи, що, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів (ч. 1 ст. 166 КПК України).

Ухвала слідчого судді набирає законної сили з моменту її оголошення.

Строк дії даної ухвали складає один місяць з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: