Дата принятия
30.04.2021
Номер дела
161/4807/21
Номер документа
96808367
Форма судопроизводства
Про адмінправопорушення
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины

Справа № 161/4807/21

Провадження № 3/161/2189/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м.Луцьк 30 квітня 2021 року

Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючого судді Ковтуненка В.В.,

за участі секретаря судового засідання Камінського Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 10 в м. Луцьку справу № 161/4807/21 за адміністративними матеріалами, які надійшли від Управління патрульної поліції у Волинській області ДПП, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , непрацюючої, громадянки України, за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, ст. 124 КУпАП,

В С Т А Н О В И В :

16.03.2021 року на адресу суду з УПП у Волинській області ДПП надійшли матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4, 124 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, ст. 124 КУпАП визнала повністю. Суду пояснила, що дійсно 05 березня 2021 року здійснила наїзд на електроопори та паркани будинків, злякалася, та втекла з місця пригоди, однак, приблизно за годину повернулася. В подальшому в судове засідання не з`явилася, подала заяву про розгляд справи у її відсутності.

Заслухавши пояснення правопорушника, дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку про визнання ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-4, ст. 124 КУпАП і піддати її адміністративному стягненню у вигляді адміністративного штрафу в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, з наступних підстав.

Відповідно до статті 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Відповідно до п. 12.1 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою КМУ № 1306 від 10 жовтня 2001 р. Під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.

Відповідно до п. 2.10 (а) Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою КМУ № 1306 від 10 жовтня 2001 р. у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов`язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.

Відповідно до статті 122-4 КУпАП (в редакції, чинній на момент вчинення правопорушення) залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, тягне за собою накладення штрафу в розмірі п`ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до п`ятнадцяти діб.

Відповідно до статті 124 КУпАП (в редакції, чинній на момент вчинення правопорушення) порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Судом при розгляді справи встановлено та підтверджується письмовими матеріалами справи, що 05 березня 2021 року близько 18.55 годин, ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом «Фольксваген ЛТ35», державний номерний знак НОМЕР_1 , по вулиці Християнській, в місті Луцьку, не вибрала безпечної швидкості руху, внаслідок чого не впоралася з керуванням та здійснила наїзд на бетонну опору вуличного освітлення та огорожі будинків № 12а/1 по вулиці Християнській та № 25 по вулиці Мазепи в місті Луцьку.

Крім того, судом при розгляді справи встановлено та підтверджується письмовими матеріалами справи, що 05 березня 2021 року близько 18.55 годин, ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом «Фольксваген ЛТ35», державний номерний знак НОМЕР_1 , по вулиці Християнській, в місті Луцьку, після здійснення наїзду на бетонну опору вуличного освітлення та огорожі будинків № 12а/1 по вулиці Християнській та № 25 по вулиці Мазепи в місті Луцьку, залишила місце дорожньо-транспортної пригоди, до якої вона причетна.

Суд звертає особливу увагу, що згідно письмових пояснень свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , ними було виявлено на місці пригоди виключно транспортний засіб «Фольксваген ЛТ35», державний номерний знак НОМЕР_1 , водій якого був відсутній. Однак, приймаючи до уваги, що сам факт ДТП є беззаперечним, як і залишення водієм місця пригоди, а також беззаперечне визнання ОСОБА_1 її вини у вчиненні вищевказаних порушень та її послідовні пояснення по суті, суд приходить до висновку, що своїми умисними протиправними діями ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст. 122-4, 124 КУпАП.

Керуючись ст. ст. 36, 122-4, 124 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність,

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканку АДРЕСА_1 , непрацюючу, громадянку України, ІПН невідомий, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП і піддати її адміністративному стягненню у вигляді адміністративного штрафу в розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що в гривневому еквіваленті становить 340,00 гривень.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканку АДРЕСА_1 , непрацюючу, громадянку України, ІПН невідомий, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП і піддати її адміністративному стягненню у вигляді адміністративного штрафу в розмірі п`ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що в гривневому еквіваленті становить 255,00 гривень.

На підставі статті 36 КУпАП, піддати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканку АДРЕСА_1 , непрацюючу, громадянку України, ІПН невідомий, - остаточному адміністративному стягненню в межах санкції статті 122-4 КУпАП – у вигляді адміністративного штрафу в розмірі п`ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що в гривневому еквіваленті становить 255,00 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , непрацюючої, громадянки України, ІПН невідомий на користь держави ((отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA 908999980313111256000026001); код класифікації доходів бюджету 22030106 судовий збір в сумі 454,00 гривень.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду.

Скаргу на постанову про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя В.В. Ковтуненко