Дата принятия
26.05.2010
Номер дела
2а-8040/09/1370
Номер документа
9677757
Форма судопроизводства
Административное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Львів

26.05.2010 р. № 2а-8040/09/1370

УПФУ в Дрогобицькому районі Л/о

до ФО СПД ОСОБА_1

пропро стягнення заборгованості ,

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Карпяк О.О.

при секретарі судового засідання Зановяк О.П.

за участю представників сторін:

від позивача Лучишин Г.П. ( довіреність від 25.01.2010 року № 245/07-10 )

від відповідача не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Дрогобицькому районі Львівської області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в розмірі 2025, 20 грн.

Ухвалою від 08 грудня 2009 року відкрито провадження у справі.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач являється страхувальником відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування». Згідно статей 17, 20 цього Закону, відповідач зобовязаний сплатити нараховані страхові внески не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення звітного періоду.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просить позов задоволити з мотивів, наведених у позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не зявився, хоча був належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляд справи, що підтверджується повідомлення про вручення поштового відправлення № 236945.

Суд розглядає справу в порядку ст. 71 КАС України на основі наявних доказів.

Постанова в повному обсязі складена та підписана 31 травня 2010 року.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні докази та давши їм оцінку, суд,-

В С ТА Н О В И В :

Згідно зі статтею 5 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»(далі Закон № 1058- ІV), який набрав чинності з 1 січня 2004 року, він регулює відносини, що виникають між субєктами системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно правових актів може поширюватись на ці правовідносини лише у випадках, передбачених цим Законом , або в частині що йому не суперечить.

Пунктом 1 ст. 11 Закону № 1058- ІV установлено, що загальнообовязковому державному пенсійному страхуванню підлягають особи, які працюють на підприємствах громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах цих підприємств та організацій, в об'єднаннях громадян, у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності та інших осіб (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент) на умовах трудового договору (контракту) або працюють на інших умовах, передбачених законодавством.

Фізична особа підприємець ОСОБА_1 є платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування відповідно до ст. 15 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

Згідно п.п. 4, 6 ч.2 ст.17 Закону України ««Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» страхувальник зобовязаний: подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нарахувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Частиною 6 статті 20 Закону № 1058- ІV встановлено, що страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

В силу ч.2 ст. 106 Закону № 1058- ІV, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованості із сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Сума заборгованості відповідача перед позивачем становить 2025, 20 грн., що підтверджується розрахунками сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за 2008 рік.

Відповідно до ч.3 ст. 106 цього Закону позивачем надіслано відповідачу вимогу про сплату боргу № Ф -1 У від 05 травня 2009 року. Як вбачається з наявних в матеріалах справи копій повідомлень про вручення поштового відправлення № 133976, вимогу про сплату боргу відповідач отримав 26 травня 2009 року. (копія вимоги знаходяться в матеріалах справах).

Відповідачем не сплачено суми недоїмки вказаної у вимозі, не узгоджено відповідну вимогу з Управлінням Пенсійного Фонду в Дрогобицькому районі Львівської області та не оскаржено в судовому порядку.

Отже, станом на момент розгляду справи заборгованість відповідача перед позивачем становить: 2025, 20 грн.

Згідно ч.3 ст. 106 Закону № 1058- ІV, орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.

Відповідно до ч. 15 ст. 106 Закону, строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовуються.

Згідно ч.12 ст. 20 цього Закону, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

За наведених обставин, суд вважає, що позов є підставний та обґрунтований, а тому підлягає до задоволення.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог частин 2,4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 20, 106 Закону України ««Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування». ст.ст. 71, 86, 87, 94, 158, 160, 162, 163, 167, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

1. Адміністративний позов задоволити повністю.

2. Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) на користь Управління Пенсійного фонду України в Дрогобицькому районі Львівської області (код ЗКПО 23956348, юридична адреса: 82104, Львівська область, м. Дрогобич, вул. Сагайдачного, 37 а) 2025 (дві тисячі двадцять пять) гривень 20 коп. боргу.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обовязки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову суду першої інстанції повністю або частково в порядку і строки встановлені ст. 186 КАС України.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження рішення та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано.

Якщо подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Суддя Карп'як О.О.