Дата принятия
27.08.2007
Номер дела
6/230-07-5658а
Номер документа
949047
Форма судопроизводства
Хозяйственное
Государственный герб Украины

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"27" серпня 2007 р.

Справа № 6/230-07-5658А

Позивач: Прокурор Малиновського району м. Одеси, в інтересах держави в особі Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів

Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю торгово-промислова фірма „КАН-ТАЛ”

Про стягнення 5595,14 грн.

Суддя Демешин О.А.

Секретар

Разуменко О.Л.

Представники:

від прокуратури: Болгар А. В. –посвідчення № 52 від 14.03.2007 р.

від позивача: Гаврюшенко О.Ю. –довіреність від 11.05.2007 р. № 01-1/105.

від відповідача: не з’явився.

Суть спору: Прокурором Малиновського району м. Одеси (далі –Прокуратура) в інтересах держави в особі Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі - Позивач) надано позов про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю торгово-промислової фірми „КАН-ТАЛ” (далі –Відповідач) –5595,14 грн., з яких 5513,33грн. штрафних санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2006 році та 81,81грн. пені.

Позивач позовні вимоги підтримує.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив:

Відповідно до п. 1 статті 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для підприємств установ та організацій встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі не менше чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік –у кількості одного робочого місця.

Статтею 20 зазначеного Законно передбачено, що підприємства, установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлена нормативом, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Згідно пункту 3 Положення “Про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів”, затвердженого постановою КМ України № 314 від 03.05.1995р., - робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників медико-соціальної експертної комісії, органів Держохороннаглядпраці, громадських організацій інвалідів, і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.

Як вбачається із Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік, наданого відповідачем до відділення Фонду, середньооблікова чисельність штатних працівників в цей період становила 15 осіб. Виходячи з встановленого нормативу місць для працевлаштування інвалідів, відповідач в 2006 році повинен був створити 1 робоче місця. Фактично не було створено жодного робочого місця.

З листа центру зайнятості Малиновського району м. Одеси № 785 від 06.06.2007 р. вбачається, що, всупереч п. 14 Положення “Про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів”, відповідач не створив за власні кошти 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів і не інформувало центр зайнятості Малиновського району про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватись праця інвалідів.

Відповідно до розрахунку суми відрахувань, які складаються з поділення фонду заробітної плати на середньооблікову чисельність штатних працівників та помноження її на кількість нестворених робочих місць для інвалідів, сума відрахувань за 1 нестворене робоче місце склала –5513,33 грн. (82,7 : 15 = 5513,33 грн. Х 1 = 5513,33 грн.)

П.2 ст. 20 вищезазначеного Закону передбачено, що порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені.

Пеня нараховується виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки НБУ, яка діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Таким чином, станом на 07.06.2007 р. відповідач крім адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для інвалідів у розмірі 5513,33 грн. повинен сплатити пеню за 53 днів прострочення (з 15.04.2007 р. по 07.06.2007 р.) у розмірі 81,81 грн. Розрахунок пені зроблений Фондом у позовній заяві відповідає діючому законодавству.

Згідно пункту 14 “Положення про робоче місце інвалідів і про порядок працевлаштування інвалідів”, затвердженого Постановою КМ України № 314 від 03.05.1995р. –підприємства у межах встановленого нормативу створюють за власні кошти робочі місця для працевлаштування інвалідів, інформують державну службу зайнятості та місцеві органи соціального захисту населення про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватися праця інвалідів. В порушення цих вимог відповідач не створив за власні кошти 1 робоче місце для працевлаштування інваліда і не інформувало вищевказані органи про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватись праця інвалідів.

Як вбачається з наданих позивачем в судовому засіданні 27.08.2007р. копій листів Центру зайнятості Малиновського району м.Одеси №785 від 06.06.2007р. та Управління праці та соціального захисту інвалідів Малиновської рай держадміністрації № 2805 від 15.06.2007р. –ТПФ Кан-Тал протягом 2006року до цих органів з питань працевлаштування інвалідів –не зверталалась.

Наведене свідчить про невиконання відповідачем у 2006 році покладених на нього, як на суб`єкта господарювання, обов`язків, передбачених пунктами 3.5, 14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів.

Загальна сума штрафних санкцій, яка підлягає стягненню з відповідача становить : 5595,14 грн. штрафних санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, з яких 5513,33 грн. –основної заборгованості та 81,81 грн. –пені.

За таких обставин, позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

1. Позов задовольнити повністю;

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю торгово промислової фірми „КАН-ТАЛ” (65005, м. Одеса, вул. Бугаївська, 21, код –23865079, р/р 26006002277401, Банк „Фінанси та кредит”, МФО 328823) : на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83, банк –ГУДКУ в Одеській області, одержувач –ГУ ДКУ в Одеській області МФО 828011, р/р 31215230700007, код - 23213460 ): штрафних санкцій 5513 гривень 33 коп. та пені –81 гривню 81 коп.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені статтею 186 КАС України

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її підписання у повному обсязі, якщо таку заяву не було подано, або після закінчення 20-ти денного строку подання апеляційної скарги з дата подання заяви про апеляційне оскарження постанови.

Суддя