Дата принятия
21.04.2010
Номер дела
2а-4743/10/0570
Номер документа
9303821
Форма судопроизводства
Административное
Компании, указанные в тексте судебного документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У М.ДЗЕРЖИНСЬКУ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЇНИ У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 квітня 2010 р. справа № 2а-4743/10/0570

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Кірієнка В.О.

при секретаріЛоминог А.М.

за участю:

представника позивача: Асадчого М.В. довір.

представника відповідача: ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у місті Дзержинську у Донецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу за рахунок активів платника податків, -

В С Т А Н О В И В:Позивач Державна податкова інспекція у місті Дзержинську у Донецькій області звернулася в суд з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу за рахунок активів платника податків.

В обґрунтування позову вказав, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрован як субєкт підприємницької діяльності фізична особа виконавчим комітетом Дзержинської міської ради від 13.10.200 року та перебуває на податковому обліку у Державній податковій інспекції міста Дзержинську Донецької області.

За результатами перевірки ФОП ОСОБА_1 Державною податковою інспекцією міста Дзержинська складений акт № 799/17/2184106011 від 12.10.2009 року, яким встановлено порушення п. 1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

На підставі акту перевірки податковою інспекцією винесено рішення про застосування штрафних санкцій № 0003321700/0 від 12.10.2009 на суму 16350,00 грн.

Вказані рішення не оскаржувалися відповідачем в судовому порядку та станом на 22.02.2010 року до бюджету не сплачені.

Тому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Державного бюджету суму боргу у розмірі 16350,00 грн.

Під час розгляду справи представник позивача надав заяву про уточнення позовних вимог, пояснив, що у звязку із частковою сплатою штрафних санкції у сумі 200,00 грн., станом на 20.04.2010 сума боргу складає 16150,00 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, свою позицію мотивував аналогічно викладеному у позовній заяві.

Представник відповідача до судового засідання не зявився, про час , дату та місце розгляду справи був повідомлен належним чином. Причину своєї неявки суду не повідомив.

Судом встановлено, що відповідач фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований виконавчим комітетом Дзержинської міської ради 13.10.2000 року, про що 18.10.2000 року у журналі обліку реєстраційних справ було зроблена запис за № 295, перебуває на податковому обліку у Державній податковій інспекції міста Дзержинську.

Згідно акту перевірки про результати документальної планової виїзної перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 № 799/17/2184106011 від 12.10.2009 року за період з 01.04.2007 по 30.06.2009 року ДПІ м. Дзержинська були встановлені наступні порушення:

- ст. 13 Декрету КМУ «Про прибутковий податок з громадян» № 13-92 від 26.12.1992 року із змінами та доповненнями, а.а) п. 19.1 ст. 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889-ІV від 22.05.2003, в результаті чого встановлено неналежне ведення обліку доходів та витрат за 2007-2008 роки (заниження валового доходу за 2007 роки на суму 2834,58 грн., за 2008 рік на суму 3997, 15 грн.);

- п.п. 7.3.1., п.п.7.3.4 п.7.3. ст.. 7 ст. Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року № 168/97-ВР, у результаті чого занижено податок на додану вартість у періоді, що перевірявся, на загальну суму 2422,00 грн. у тому числі по періодах 2007 рік - 808 грн., 2008 рік 800 грн., 1 півріччя 2009 року 814 грн.;

- ст. 1, п.п. 4.2.1. п. 4.2. ст.. 4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889-ІV від 22.05.2003 року зі змінами та доповненнями, у результаті чого занижено податок з доходів фізичних осіб у сумі 540 грн., в тому числі по періодах: 2008 рік 180 грн. та за 1 півріччя 2009 року 360 грн.;

- ст. 1, ст. 2, ст. 3 Закону України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства» № 587-XIY від 09.04.1999 року та пункту 2 Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства, затвердженого постановою КМУ від 15.07.2005 року № 587, у результаті чого донараховано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства за період, що перевірявся, на суму 3 грн., у тому числі по періодах: 2007 рік 1 грн. та 2008 рік 2 грн.;

- п. 1 ст. 3 розділу ІІ Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР, зі змінами та доповненнями проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів через РРО, невідповідність встановлена на суму 3270,00 грн. в тому числі по періодах: 2007 рік 960 грн., 2008 рік 1500 грн. та 1 півріччя 2009 року 810 грн.

На підставі вищезазначеного акту перевірки Державною податковою інспекцією міста Дзержинська було винесено податкове - повідомлення рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства на суму 16350,00 грн., яке отримано підприємцем особисто 15.10.2009 року.

Отже, враховуючи часткову сплату суми боргу у розмірі 200 грн., сума заборгованості відповідача складає 16150, 00 грн.

Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб та юридичних осіб у сфері публічно правових відносин від порушень, у тому числі, органів державної влади.

Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів /обовязкових платежів/, а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одними з функцій ДПІ є здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів) (п.1 ст. 10 Закону); забезпечення правильності обчислення і своєчасності надходження податків і інших платежів (п. 2 ст. 10 Закону); подача позовів до підприємств, установ, організацій і громадян і громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їхнього майна (п.11 ст. 10 Закону).

Згідно п. 1, 2, 11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право:

- здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків);

- здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку;

- застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України; ( пункт 11 статті 11 із змінами, внесеними згідно з Законом № 2505-IV ( 2505-15 ) від 25.03.2005 ).

Як встановлено в судовому засіданні податковим органом була проведена документальна планова виїзна перевірка за результатами якої було прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, яке до цього часу відповідачем не було оскаржено.

Пунктами 1, ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;

Відповідно до ст. 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Відповідачем акт перевірки не оскаржувався до цього часу,а тому рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій за ці порушення застосовані правомірно

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення заборгованості перед бюджетом у сумі 16150,00 грн. підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст..ст. 8,9,10,11,159,160,161,162,163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В :

Позов Державної податкової інспекції у місті Дзержинську у Донецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу за рахунок активів платника податків задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Державного бюджету суму боргу у розмірі 16150,00 (шістнадцять тисяч сто пятдесят ) грн. на р/р 31119104700029, отримувач УДК у м. Дзержинську, банк отримувача ГУДКУ у Донецькій області, код ЄДРПОУ 34687216, МФО 834016.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошений її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 21 квітня 2010 року у присутності представника позивача.

Повний текст постанови складений 26 квітня 2010 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Кірієнко В.О.