Дата принятия
20.04.2010
Номер дела
2-а-972/10/0270
Номер документа
9303259
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 квітня 2010 р. Справа № 2-а-972/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Сторчака Володимира Юрійовича,

при секретарі судового засідання: Гонті Інні Олександрівні

за участю представників сторін:

позивача : Балховський С.В. - представник

відповідача : не з"явився

прокурор: Олексюк В.І

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Козятинського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області

до: ОСОБА_1

про: стягнення штрафу в розмірі 510,00 грн.

ВСТАНОВИВ :

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом Козятинського міжрайонного прокурора в інтересах Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області до ОСОБА_1 про стягнення штрафу в розмірі 510 гривень.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідно до постанови про застосування фінансових санкцій № 067768 від 13.07.2009 року до відповідача нарахована фінансова санкція в розмірі 510 гривень.

Посилаючись на те, що відповідач зазначену постанову не оскаржив, в строки встановлені законом, на добровільну сплату застосованих фінансових санкцій, не сплатив, що тягне за собою ненадходження коштів до бюджету держави, прокурор вимушений звернутись до суду.

В судовому засіданні прокурор підтримав заявлений позов та просив задовольнити його повністю.

Представник позивача зазначив, що позов підтримує в повному обсязі та просить позовні вимоги задовольнити посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Позиція відповідача щодо позову не відома, оскільки він заперечень на позовну заяву не подав та повноважного представника у судове засідання не направив. Відповідно до вимог статті 122 КАС України - адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі. Про час і місце розгляду справи відповідача було повідомлено належним чином про, що свідчить повідомлення, які знаходяться в матеріалах адміністративної справи. Отже, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.

Суд, вислухавши пояснення сторони по справі, дослідивши матеріали адміністративної справи, приходить до висновку, що позов обґрунтований і підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. №1190 (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2007 р. №1319), Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзвязку і йому підпорядковується, утримується за рахунок Держбюджету, та в кошторисі витрат на утримання установи не передбачено витрат по сплаті держмита при зверненні за захистом інтересів держави до суду, тому позов до суду заявляється прокуратурою.

Проведеною перевіркою встановлено, що державні інспектори Територіального управління Головавтоінспекції у Вінницькій області керуючись «Порядком здійснення контролю на автомобільному транспорті» затвердженого постановою КМУ від 08.11.2006р. №1567, провели перевірку 03.06.2009р. щодо дотримання Закону України «Про автомобільний транспорт» автотранспортного засобу, що належить відповідачу, під час якої встановили, що відповідач надавав послуги з перевезення пасажирів і вантажів без ліцензійної картки.

За правилами встановленими статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України

По даному факту державним інспектором Територіального управління Головавтоінспекції у Вінницькій області складено акт про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №136152 від 03.06.2009р.. З актом перевірки відповідач не ознайомлений у зв`язку з відмовою від підписання останнього.

10.06.2009р. призначено розгляд справи щодо порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, про що порушника повідомлено рекомендованим листом (а.с 7), однак у зв"язку з неявкою відповідача, розгляд справи було відкладено.

13.07.2009р. начальником Територіального управління Головавтоінспекції у Вінницькій області, на підставі ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», винесена постанова №067768 про застосування фінансових санкцій в сумі 510 грн.. Постанова направлена відповідачу листом від 15.07.2009р. №02-3/2809 (а.с.5)

Згідно зі ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», за порушення законодавства про автомобільний транспорт до суб'єкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції.

Відповідно до п.28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Відповідач в добровільному порядку заборгованість не сплачує, що тягне за собою ненадходження коштів до Державного бюджету України та суттєво порушує інтереси держави.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні

Доказів, які спростували доводи позивача, відповідач суду не надав.

За даних обставин суд приходить до висновку що позов підлягає задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з ОСОБА_1 на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області, в дохід Державного бюджету України (р/р№31111106700002, код ЄДРПОУ 34701167, Держбюджет м.Вінниці, 21081100, ГУДКУ у Вінницькій області м.Вінниця МФО 802015) 510 ( п"ятсот десять) грн. 00 коп. штрафних (фінансових) санкцій.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено: 21.04.10

Суддя /підпис/Сторчак Володимир Юрійович

Копія вірна

Суддя:

Секретар:

20.04.2010