Дата принятия
06.11.2020
Номер дела
280/4861/20
Номер документа
92684413
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 листопада 2020 року Справа № 280/4861/20 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі судді Киселя Р.В., розглянув в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою Головного управління ДПС у Запорізькій області (69007, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 43143945) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу -

ВСТАНОВИВ:

20.07.2020 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДПС у Запорізькій області (далі - позивач) до ОСОБА_1 (далі – відповідач), в якій позивач просить суд стягнути з відповідача податковий борг в розмірі 83348,37 грн.: по орендній платі з фізичних осіб – 70033,43 грн., по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 13314,94 грн.

Позовні вимоги обґрунтовує Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VІ. Зазначає, що заборгованість в сумі 83348,37 грн. виникла внаслідок несплати відповідачем винесених контролюючим органом та узгоджених сум податкових зобов`язань, що підлягають стягненню в судовому порядку. З наведених підстав, просить суд задовольнити позовні вимоги.

На виконання вимоги ч. 3 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддею був вчинений запит до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.

06.08.2020 від Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла інформація, відповідно до якої відповідач зареєстрований за адресою, зазначеною в позові.

Ухвалою суду від 07.08.2020 відкрито провадження у справі, призначено судовий розгляд справи на 15.09.2020. Справу ухвалено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (без повідомлення) сторін (у письмовому провадженні).

У зв`язку з розглядом справи в порядку письмового провадження, відповідно до вимог ч. 4 ст. 229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Відзив на позовну заяву до суду не надходив, поштове відправлення з ухвалою від 07.08.2020 повернулись на адресу суду 21.09.2020 з відміткою поштового відділення зв`язку “за закінченням терміну зберігання”.

За правилами п. 2 ч. 4 ст. 124 КАС України у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про належне повідомлення відповідача про судовий розгляд справи.

Дослідивши матеріали справи, якими обґрунтовуються позовні вимоги, судом встановлено наступне.

Як свідчать матеріали справи, заборгованість по орендній платі з фізичних осібвиникла на підставі наступного.

13.02.2006 укладено договір оренди земельної ділянки між Василівською міською радою Василівського району Запорізької області (орендодавець) та ОСОБА_1 (орендар), який зареєстрований в Василівській міській раді за №04 від 13.02.2006 та у Василівському відділі Запорізької регіональної філії державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах» за №040626600039 від 21.12.2006 (а.с.13-16).

Площа орендованої земельної ділянки складає 1,2221 га, кадастровий номер 2320910100:03:006:1002, строк дії договору - 49 років з моменту підписання договору оренди, цільове призначення земельної ділянки - для розміщення та обслуговування 87/100 комплексу будівель, адреса земельної ділянки: АДРЕСА_2 (а.с.17).

Контролюючим органом були нараховані суми по орендній сплаті з фізичних осіб за 2019-2020, які повинні бути сплачені ОСОБА_1 (орендарем), про що Василівським управлінням ГУ ДПС у Запорізькій області були винесені податкові повідомлення-рішення:

№5669292-5507-0803 від 22.05.2019, яким зобов`язано боржника сплатити орендну плату з фізичних осіб за 2019 у розмірі 40033,43 грн. (термін сплати - 29.08.2019) (а.с.18).

У зв`язку з частковою сплатою податкового зобов`язання, за відповідачем обліковується її залишок у розмірі 30000,00 грн.

Дане повідомлення-рішення було направлене відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення з трек-номером 7160101074377 та отримано ним особисто 07.06.2019.

№769708-5505-0803 від 18.03.2020, яким зобов`язано боржника сплатити орендну плату з фізичних осіб за 2020 у розмірі 40033,43 грн. (термін сплати - 22.05.2020) (а.с.19).

Дане повідомлення-рішення було направлене відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення з трек-номером 7160101517058 та отримано ним особисто 23.03.2020.

Заборгованість по орендній платі з фізичних осіб у розмірі 70033,43 грн. відповідачем на теперішній час не сплачена та не оскаржена.

Заборгованість з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки виникла на підставі наступного.

За фізичною особою ОСОБА_1 рахується об`єкт нежитлової нерухомості (виробничий корпус), який належить йому на праві власності, що підтверджується Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав на нерухоме майно від 20.05.2020 (а.с.21-23).

Право власності на об`єкт нерухомості зареєстроване 14.06.2017.

Виробничий корпус має загальну площу 1788,20 кв.м. та розташований за адресою: АДРЕСА_2 .

Оскільки, ОСОБА_1 має у власності об`єкт нерухомості, контролюючим органом була нарахована сума грошового зобов`язання по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2018, яка повинна бути сплаченою відповідачем, про що Василівським управлінням ГУ ДПС у Запорізькій області були винесене податкове повідомлення-рішення №0027485-4907-0827 від 25.06.2019, яким зобов`язано боржника сплатити податок на нерухоме майно за 2018 у розмірі 13314,94 грн. (термін сплати - 19.10.2019). До даного податкового повідомлення-рішення доданий розрахунок суми податку за 2018 помісячно (а.с.24).

01.07.2019 дане податкове повідомлення-рішення було направлене відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення, однак лист був повернутий по причині закінчення терміну зберігання.

Заборгованість з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянкиу розмірі 13314,94 грн. відповідачем на теперішній час не сплачена та не оскаржена.

З метою погашення податкового боргу позивачем сформовано податкову вимогу форми “Ф” №48059-55 від 23.09.2019 на суму 35146,25 грн., яка була направлена на адресу відповідача та отримана ним особисто 08.10.2019 (а.с.20).

Доказів сплати відповідачем вказаної заборгованості суду не надано.

У зв`язку з несплатою відповідачем податкової заборгованості у добровільному порядку ГУ ДПС у Запорізькій області звернулась із даним позовом до суду.

Оцінивши представлені докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлені Податковим кодексом України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

01.01.2015 набрав чинності Закон України № 71-VIII від 28.12.2014 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким викладено статтю 266 Податкового кодексу України у новій редакції, якою передбачено сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Відповідно до пп. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 ПК України платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об`єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Згідно п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 ПК України об`єктом оподаткування є об`єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Базою оподаткування у відповідності до п.п. 266.3.1 п. 266.3 ст. 266 ПК України є загальна площа об`єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Підпунктом 266.5.1 п. 266.5 ст. 266 ПК України визначено, що ставки податку для об`єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об`єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об`єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Згідно п.п. 266.6.1 п. 266.6 ст. 266 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

У відповідності до вимог п.п. 266.7.1 п.266 ст. 266 ПК України, обчислення суми податку з об`єкта/об`єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості у такому порядку:

а) за наявності у власності платника податку одного об`єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється, виходячи з бази оподаткування, зменшеної відповідно до підпунктів «а» або «б» підпункту 266.4.1 пункту 266.4 цієї статті та відповідної ставки податку;

б) за наявності у власності платника податку більше одного об`єкта житлової нерухомості одного типу, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об`єктів зменшеної відповідно до підпунктів «а» або «б» підпункту 266.4.1 пункту 266.4 цієї статті та відповідної ставки податку;

в) за наявності у власності платника податку об`єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об`єктів, зменшеної відповідно до підпункту «в» підпункту 266.4.1 пункту 266.4 цієї статті та відповідної ставки податку;

г) сума податку, обчислена з урахуванням підпунктів «б» і «в» цього підпункту, розподіляється контролюючим органом пропорційно до питомої ваги загальної площі кожного з об`єктів житлової нерухомості;

ґ) за наявності у власності платника податку об`єкта (об`єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів «а» - «г» цього підпункту, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об`єкт житлової нерухомості (його частку).

Обчислення суми податку з об`єкта/об`єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об`єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

Судом встановлено, що відповідач, як власник нерухомого майна, є платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а належні йому на праві власності об`єкти житлової нерухомості є об`єктами оподаткування цим податком. Доказів зворотного суду не надано.

Таким чином, у контролюючого органу наявні правові підстави для визначення відповідачу, як платнику податку, грошового зобов`язання за платежем «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами».

Нарахування та сплата податку на майно регулюється розділом XII ПК України.

Відповідно до ст.265 ПК України податок на майно складається з: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю.

Статтею 288 ПК України визначено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік. та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Форма надання інформації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Договір оренди земель державної і комунальної власності укладається за типовою формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України (п.288.1).

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки (п.288.2).

Об`єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду (п.288.3)

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (п.288.4).

Згідно п.288.5 ст. 288 ПК України, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:

пп. 288.5.1. - не може бути меншою за розмір земельного податку: для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено, - у розмірі не більше 3 відсотків їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки;

для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено, - у розмірі не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, для сільськогосподарських угідь - не менше 0.3 відсотка та не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області;

пп.288.5.2. - не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

пп.288.5.3. - може перевищувати граничний розмір орендної плати, встановлений у підпункті 288.5.2, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.

пп.288.5.4. - для пасовищ у населених пунктах, яким надано статус гірських, не може перевищувати розміру земельного податку.

Підпунктом 288.7 ст. 288 ПК України визначено, що податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу.

Отже, відповідно до ст.285 ПК України, базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв`язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

Стаття 286 ПКУ регламентує порядок обчислення плати за землю.

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, у сфері будівництва щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (п.286.1).

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу.

За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:

1) у рівних частинах - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

2) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній частковій власності:

3) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.

За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території (п.286.6).

Стаття 287 ПК України визначає строк сплати плати за землю.

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році (п. 287.1).

Облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки щороку до 1 травня (п.287.2).

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році (п. 287.1).

Облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки щороку до 1 травня (п.287.2).

Судом встановлено, що відповідач, як орендар земельної ділянки, є платником податку з орендної плати з фізичних осіб. Доказів зворотного суду не надано.

Таким чином, у контролюючого органу наявні правові підстави для визначення грошового зобов`язання відповідачу, як платнику вказаного податку.

Суд зазначає, що у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу (п. 57.3 ст. 57 ПК України).

Згідно із п. 58.3 ст. 58 ПК України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному пунктом 42.4 статті 42 цього Кодексу. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.

У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Контролюючим органом, за правилами ст. 58 ПК України, вищезазначені податкові повідомлення-рішення надсилались відповідачу послугами поштового зв`язку.

Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст.16 ПКУкраїни передбачено обов`язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Як свідчать матеріали справи, узгоджені суми грошових зобов`язань, розрахованих контролюючим органом, не погашені в установлені строки сплати, відтак набули статусу податкового боргу.

Згідно з п. 14.1.175 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Пунктом 59.1 ст.59 ПК України передбачено, що у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пунктом 59.3 ст. 59 ПК України встановлено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання.

За правилами п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Позивачем сформовано податкову вимогу форми “Ф” №48059-55 від 23.09.2019 на суму 35146,25 грн., яка вручена відповідачу особисто.

Доказів оскарження в адміністративному або судовому порядку зазначеної вище податкової вимоги відповідачем не надано.

Статтею 19-1.1 ПК України визначено, що контролюючі органи, серед іншого, здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів (п. 19-1.1.22 ст. 19-1.1 ПК України); звертаються до суду у випадках, передбачених законодавством (п.19-1.1.45 ст.19-1.1 ПК України)

Згідно п.87.11 ст.87 ПК України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку – фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Частиною 1 ст.77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З огляду на те, що на даний час податкова заборгованість є узгодженою та відповідачем не сплачена, суд задовольняє позовні вимоги у повному обсязі.

Оскільки відповідно до приписів ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати у даному випадку з відповідача стягненню не підлягають.

Керуючись ст.ст.139, 241, 243, 244, 245, 246, 250 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд.166, код ЄДРПОУ 43143945) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу, – задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) податковий борг у розмірі 83348 (вісімдесят три тисячі триста сорок вісім) грн. 37 коп.:

- по орендній платі з фізичних осіб у розмірі 70033 (сімдесят тисяч тридцять три) грн. 43 коп. (номер рахунку (ІВАN) UА568999980334159815000008045, отримувач - УК у Василів.р- ні/Василівка/ 18010900, банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.), код отримувача (ЄДРПОУ) 38025519, МФО 899998);

- по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у розмірі 13314 (тринадцять тисяч триста чотирнадцять) грн. 94 коп. (номер рахунку (ІВАN) UА5948999980314090512000008045, отримувач - УК у Василів.р-ні/Василівка/ 18010300, банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.), код отримувача (ЄДРПОУ) 38025519, МФО 899998).

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Р.В.Кисіль