
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про поновлення строку звернення до суду
17 серпня 2020 р. Справа №200/6290/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Шинкарьова І.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Донецькій області в особі Костянтинівського міського відділення управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Донецькій області про визнання дій неправомірними, зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
01 липня 2020 року позивач, ОСОБА_1 , звернулась до суду з позовною заявою до Управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Донецькій області в особі Костянтинівського міського відділення управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Донецькій області про визнання дії відповідача щодо припинення виплати страхових внесків з 01 червня 2015 року незаконними; зобов`язання відповідача поновити виплату страхових виплат з 01 червня 2015 року з виплатою недоотриманих з 01 червня 2015 року сум.
Ухвалою суду від 02 липня 2020 року позовна заява залишалася без руху та позивачу встановлювався 10-денний строк з дня вручення вказаної ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду належним чином засвідчених копій довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; докази порушення прав позивача відповідачем (рішення відповідача про призупинення виплати страхових сум, відповідь на звернення щодо причин призупинення/невиплати страхових сум тощо).; оригіналу квитанції за подання позову у сумі 840,80 грн., або обґрунтоване клопотання про звільнення або відстрочення сплати судового збору з наданням відповідних доказів на підтвердження клопотання (відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків ДПС України про суми виплачених доходів).
Позивачем надано клопотання на виконання вимог ухвали суду від 21 липня 2020 року, де в обґрунтування обставин, які стали на заваді виконання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, зазначено запровадження карантину на території України.
Ухвалою суду від 27 липня 2020 року процесуальний строк, встановлений судом для усунення недоліків позовної заяви згідно з ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 02 липня 2020 року у справі № 200/6290/20-а - продовжено на 10 днів з дня закінчення строку дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)".
Позивачем надано клопотання на виконання вимог ухвали суду від 27 липня 2020 року, де в обґрунтування обставин, які стали на заваді виконання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, зазначено, що позивач не отримує жодних соціальних виплат, довідку з податкової служби у позивача має можливості, оскільки потрібен електронний цифровий підпис, який вона може отримати лише приїхавши на не окуповану територію України, але до завершення карантину, позивач цього зробити не зможе.
Розглянувши вказане клопотання, суд зазначає, що 17.07.2020 набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)” №731-IX від 18.06.2020, (далі - Закон України №731-IX), яким внесено зміни до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства України.
Пунктом 2 розділу ІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України №731-IX встановлено, що процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 4 розділу Х “Прикінцеві положення” Господарського процесуального кодексу України, пункту 3 розділу ХІІ “Прикінцеві положення” Цивільного процесуального кодексу України, пункту 3 розділу VI “Прикінцеві положення” Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)” №540-IX від 30.03.2020, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.
Таким чином, законодавцем встановлено обмеження строку наданого відповідно до пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції чинній з 02.04.2020 до 16.07.2020), зокрема на виконання ухвали про залишення позовної заяви без руху, який закінчується через 20 днів після набрання чинності Законом України №731-IX від 18.06.2020. Враховуючи, що Закон України №731-IX набрав чинності 17.07.2020, строк виконання вимог ухвали від 16.03.2020 у справі 200/6290/20-а закінчується 06.08.2020.
Щодо обставин викладених позивачем в обґрунтування не можливості виконати вимоги ухвали суду, суд не приймає до уваги, з огляду на таке.
Матеріали справи містять підтвердження самостійного отримання копій процесуальних документів у справі №200/6290/20-а, що спрямовувались судом за адресою АДРЕСА_1 , вказана у позовній заяві, як місце мешкання позивача, зазначене підтверджується повідомленнями про особисте вручення поштової кореспонденції Грицай, - №84122 07790341 – вручено 10.07.2020 та №84122 07889844 – вручено 05.08.2020.
Отже посилаючись на обставину свого перебування на тимчасово окупованій території, та одночасно отримуючи поштову кореспонденцію у м. Костянтинівка, позивач надає суперечливі пояснення.
Згідно частини другої статті 44 КАС України, учасники справи зобов`язані надавати суду повні і достовірні пояснення
Згідно пункту 6 частини п`ятої статті 44 КАС України, учасники справи зобов`язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
Частиною 6 статті 44 КАС України встановлено, що за введення суду в оману щодо фактичних обставин справи винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.
Згідно частини 1 статті 45 КАС України учасники судового процесу повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Зловживання процесуальними правами не допускається.
Згідно з ст. 144 КАС України, заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 145 КАС України, заходами процесуального примусу є, крім інших, штраф.
Згідно з ч. 1 ст. 149 КАС України, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у зокрема у таких випадках:1) невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу; 2) зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству;.
З огляду на подане клопотання, обставини встановлені з матеріалів справи, суд вважає за необхідне продовжити позивачу строк на усунення недоліків, позову, шляхом надання суду пояснень щодо розбіжностей в обґрунтування клопотання поданого на усунення недоліків позову та обставиною особистого отримання кореспонденції за адресою: АДРЕСА_1 .
Крім того, суд зазначає, що позивачем також не виконано вимогу ухвали щодо надання
до суду належним чином засвідчених копій довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; докази порушення прав позивача відповідачем (рішення відповідача про призупинення виплати страхових сум, відповідь на звернення щодо причин призупинення/невиплати страхових сум тощо).
Відповідно до частини другої статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
За наведених обставин, з метою забезпечення права позивача на доступ до правосуддя, гарантованого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд вважає за необхідне продовжити останньому строк для усунення недоліків позовної заяви на десять днів з дня отримання цієї ухвали.
Керуючись статтями 121, 243, 248, 256 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Процесуальний строк, встановлений судом для усунення недоліків позовної заяви згідно з ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 02 липня 2020 року у справі № 200/6290/20-а - продовжити на 10 днів з дня отримання копії ухвали, шляхом надання суду:
- пояснень щодо розбіжностей в обґрунтування клопотання поданого на усунення недоліків позову та обставиною особистого отримання кореспонденції за адресою: АДРЕСА_1 .;
- належним чином засвідчених копій довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
- докази порушення прав позивача відповідачем (рішення відповідача про призупинення виплати страхових сум, відповідь на звернення щодо причин призупинення/невиплати страхових сум тощо).
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала оскарженню не підлягає та відповідно до частини 2 ст. 256 КАСУ набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя І.В. Шинкарьова
Судебное решение № 91068299, Донецький окружний адміністративний суд было принято 17.08.2020. Форма судопроизводства - Административное, форма решения – Постановление суда. На этой странице вы сможете найти важные сведения об этом судебном решении. Мы предоставляем удобный и быстрый доступ к текущим судебным решениям, чтобы вы могли быть в курсе последних судебных прецедентов. Наша база данных включает полный спектр необходимой информации, позволяя вам быстро находить важные сведения.
то решение относится к делу № 200/6290/20-а. Организации, указанные в тексте настоящего судебного документа: