Дата принятия
08.04.2010
Номер дела
2-а-1127/10/0270
Номер документа
9023864
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2010 р.           Справа № 2-а-1127/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Альчука Максима Петровича,

розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи

за позовом: Державної податкової інспекції у Тульчинському районі

до: селянського фермерського господарства "Лан"

про: стягнення заборгованості по фіксованому сільськогосподарському податку

ВСТАНОВИВ :

Державна податкова інспекція у Тульчинському районі звернулась в суд з адміністративним позовом до селянського фермерського господарства "Лан" про стягнення податкового боргу по фіксованому сільськогосподарському податку в сумі 631,28 грн. за рахунок його активів.

Позовні вимоги обгрунтовані несплатою відповідачем узгодженої суми податкового зобов’язання у вказаному розмірі.

Представник позивача в судове засідання не з’явився, проте надав клопотання про проведення судового розгляду справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідачем також надано клопотання про вирішення справи без його участі, позовні вимоги визнає в повному обсязі.

Відповідно до ч. 3 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявляти клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

В зв’язку з клопотанням позивача і відповідача, розгляд справи проведено без їх участі в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, судом встановлено наступне.

СФГ "Лан" зареєстроване Тульчинською районною державною адміністрацією та перебуває на обліку платника податків в ДПІ Тульчинського району.

Як вбачається з матеріалів справи, станом на 21.01.2010 року за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом по фіксованому сільськогосподарському податку в загальній сумі 631,28 грн.

Частиною 1 ст. 2 Закону України "Про систему оподаткування" визначено, що під податком і збором (обов’язковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обов’язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.

Пунктом 3 ч. 1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" встановлено, що платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни. Згідно ч. 3 цієї ж статті, обов’язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов’язкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування" встановлено, що відповідальність за своєчасність сплати податків і зборів і додержання Законів про оподаткування несуть платники податків і зборів відповідно до Законів України.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов’язань юридичних осіб або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов’язкових платежів), включаючи збір на обов’язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі Закон № 2181).

Згідно п. 1.2 ст. 1 Закону № 2181, податкове зобов’язання - це зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Відповідно до пп. 4.1.1. п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Згідно підпункту 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов’язання, самостійно визначене у податковій декларації (розрахунку), вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

В силу пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181 платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідальність за несвоєчасність сплати податкових зобов’язань платники податків несуть у відповідності із законодавством України. Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування" встановлено, що відповідальність за своєчасність сплати податків і зборів і додержання Законів про оподаткування несуть платники податків і зборів відповідно до Законів України. Примусове стягнення податкового боргу - передбачена законодавством України процедура погашення податкового боргу платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Згідно пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов’язань забезпечення боргу.

Наявність вказаного боргу підтверджується матеріалами справи, зокрема розрахунками фіксованого сільськогосподарського податку № 1131 від 30.01.2009 року та № 426 від 26.01.2010 року (а.с.6-9), витягом з облікової картки платника (а.с.10), заявою відповідача про визнання позовних вимог в повному обсязі.

Наданим суду клопотанням відповідач позов визнав в повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 112 КАС України відповідач може визнати адміністративний позов повністю або частково. Згідно з ч. 4 цієї статті суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.

За таких обставин суд вважає доведеними позовні вимоги Тульчинської ДПІ, вони відповідають фактичним обставинам та матеріалам справи, а відтак позов підлягає задоволенню шляхом стягнення з СФГ "Лан" суми заборгованості у розмірі 631 грн. 28 коп. за рахунок його активів.

Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 112, 122, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов Державної податкової інспекції у Тульчинському районі задовольнити повністю.

Стягнути з селянського фермерського господарства "Лан" (23652, Вінницька обл., Тульчинський район, смт. Кирнасівка, пров. Колгоспний, 1, код ЄДРПОУ 32736816) 631 грн. 28 коп. (шістсот тридцять одна гривня двадцять вісім копійок) на користь бюджету (р/р № 614101000022/0 ВДК у Вінницькій області МФО 802015, код ЄДРПОУ 25962964).

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено: 08.04.10

Суддя /підпис/          Альчук Максим Петрович

Копія вірна

Суддя:

Секретар:

08.04.2010