
Справа № 524/3755/20
Провадження № 2-а/524/194/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 червня 2020 року суддя Автозаводського районного суду м.Кременчука Вінтоняк Н.Д., перевіривши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_1 до державного виконавця Козельщинського районного відділу державної виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Сидоренко Тетяни Юріївни про скасування постанови про звернення стягнення на заробітну плату боржника,-
ВСТАНОВИВ:
23 червня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Автозаводського районного суду м. Кременчука із позовом до державного виконавця Козельщинського районного відділу державної виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Сидоренко Т. Ю. про скасування постанови про звернення стягнення на заробітну плату боржника.
Як вбачається із тексту позовної заяви, ОСОБА_1 оскаржує постанову старшого державного виконавця Козельщинського районного відділу державної виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Сидоренко Т.Ю. від 02.03.2020 року, відповідно до якої, звернуто стягнення на доходи боржника на підставі вимоги № ф-4624-51/3095-у, виданої 14.05.2019 року ГУ ДПС у Полтавській області.
Відповідно до ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1)адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2)адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму,членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
В статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, закріплено право кожного на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
У своєму рішенні по справі «Олександр Волков проти України» (Заява № 21722/11)від 9 січня 2013 року Європейський суд з прав людини зазначав, що згідно з практикою Суду, метою терміну «встановлений законом» у статті 6 Конвенції є гарантування того,«що функціонування судової системи у демократичному суспільстві не залежить від виконавчої влади,а регулюється законом, прийнятим парламентом». У країнах з кодифікованим правом організація судової системи також не може бути залишена на розсуд судових органів, хоча це не означає, що суди не матимуть певної свободи тлумачення відповідного національного законодавства. Фраза «встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й на склад колегії у кожній справі.
Тобто, враховуючи практику Європейського суду з прав людини, слід дійти висновку про те, що розгляд справи судом, до юрисдикції якого не відноситься розгляд справи відповідної категорії, порушує принцип «суд, встановлений законом», що на думку судді є неприпустимим.
Крім того, суддя відзначає, що прийняття рішення судом, до юрисдикції якого не відноситься вирішення відповідної категорії справ, порушує норми процесуального права, що відповідно до п.4 ч.1 ст.317 КАС України, має наслідком скасування судового рішення.
В ч.1 ст.29 КАС України зазначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Приймаючи до уваги те, що спір виник з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності, позовна заява ОСОБА_1 підлягає передачі до Полтавського окружного адміністративного суду, оскільки саме до його юрисдикції належить вирішення вказаного спору.
Керуючись ст.7, 20, 29, 241, 243, 248, 256 КАС України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 до державного виконавця Козельщинського районного відділу державної виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Сидоренко Тетяни Юріївни про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії передати до Полтавського окружного адміністративного суду за підсудністю.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення, з урахуванням положень пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Н.Д.Вінтоняк