Постановление суда № 89680487, 09.06.2020, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата принятия
09.06.2020
Номер дела
240/8269/20
Номер документа
89680487
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

09 червня 2020 року м. Житомир справа № 240/8269/20

категорія 112030300

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Шимонович Р.М., розглядаючи позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії,

встановив:

До Житомирського окружного адмінстративного суду звернулася з позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії.

Перевіривши адміністративний позов на відповідність вимогам ст.ст.160,161 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов наступного висновку.

Згідно з п. 4 та п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:

1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;

5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;

6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Однак, зі змісту прохальної частини позовної заяви слідує, що позивач просить лише визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо нарахування та виплати підвищення до пенсії, що суперечить вимогам вищевказаної статті.

Таким чином, позивачу необхідно викласти прохальну частину позову у відповідності до вимог КАС України.

Окрім того, в порушення п. 7 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві не вказано відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.

Відповідно до частин 1, 2 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до п.6 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до вимог ч.10 ст.44 та ч.5 ст.160 КАС України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи чи його представника.

Варто звернути увагу на те, що засвідчення позову як паперового документу здійснюється шляхом його підписання, який включає в себе: дату підписання документу, особистий підпис, ініціали й прізвище особи, яка підписала документ.

У даному випадку, в позовній заяві міститься лише дата та підпис особи, яка звертається до суду, при цьому, невідомо ким підписано таку позовну заяву, так як прізвища та ініціали особи, яка звертається з позом відсутні. Отже, вказане перешкоджає перевірити належність підпису позивача чи наявність права іншої особи підписувати дану позовну заяву.

Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Тобто, необхідною умовою розгляду судом позовної заяви є сплата особою, яка звертається з відповідною заявою, судового збору у визначеному розмірі. Проте, як вбачається з позовної заяви та доданих до неї документів, позивачем не було надано суду доказів щодо сплати судового збору.

Порядок та розміри сплати судового збору регулюється Законом України «Про судовий збір».

З матеріалів справи встановлено, що адміністративний позов немайного характеру подано фізичною особою у 2020 році.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою розмір судового зору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Законом України «Про державний бюджет України на 2020 рік» визначено, що з 1 січня 2020 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі становить 2102,00 грн.

Таким чином, за подання адміністративного позову позивачці слід сплатити судовий збір у розмірі 840, 80 (2102*0,4%)

Судовий збір необхідно сплатити за наступними реквізитами:

Отримувач коштів: Житомирська міська отг 22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38035726

Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)

Код банку отримувача (МФО) 899998

Рахунок отримувача : UA048999980313181206084006797

Код класифікації доходів бюджету: 22030101

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що позовну заяву необхідно залишити без руху та встановити позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом подання до суду оригіналу документу про сплату судового збору на суму 840,80 грн., нової позовної заяви (у 2-х примірниках) із зазначенням особи (прізвище, ім`я та по батькові), яка її підписала, та в якій:

- викласти прохальну частину у відповідності до п. 4 ч. 1 ст. 5 КАС України;

- зазначити чи вживались заходи забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.

Оскільки вказані судом обставини щодо невідповідності позовної заяви вимогам ст. ст. 160, 161 КАС України створюють перешкоди для відкриття провадження в адміністративній справі, подану заяву необхідно залишити без руху та надати особі строк для усунення виявлених недоліків позовної заяви.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256 КАС України, суд

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

Позивачу усунути зазначені в ухвалі суду недоліки протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.

У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Суддя Р.М.Шимонович