Єдиний державний реєстр судових рішень ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 квітня 2010 р. Справа № 2-а-736/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Жданкіної Наталії Володимирівни,
при секретарі судового засідання: Педорук Олесі Сергіївні
за участю представників сторін:
позивача : Швець О.П.
відповідача : не з'явився
прокуратури: Медяна В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Прокурора Ленінського району м. Вінниці в інтересах держави в особі Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "ВКФ Спайк"
про: стягнення боргу
ВСТАНОВИВ :
Прокурор Ленінського району м. Вінниці в інтересах держави - Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю «ВКФ Спайк» про стягнення штрафу в розмірі 2100 грн.
До прокуратури Ленінського району м. Вінниці надійшло звернення начальника Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в якому заявник повідомляв, що постановою № 155 - ВІ від 9 липня 2009 року до ТОВ «ВКФ Спайк» застосовано санкції за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 2100 гривень.
Позов мотивовано тим, що відповідач в добровільному порядку штраф не сплачує, що призводе до ненадходжень коштів до Державного бюджету України, чим суттєво порушує інтереси держави, прокурор, в порядку наділених повноважень відповідно до статті 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, просив стягнути з відповідача на користь держави штраф в сумі 2100 грн.
Представник прокуратури та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали повністю.
Представник відповідача повторно в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений. Заперечень на позов до суду не надходило, заяв-клопотань щодо неможливості розгляду справи у їх відсутності чи відкладення розгляду справи, в зв’язку із неможливістю прибуття в судове засідання, також не подавалось.
Заслухавши сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку про задоволення позову, з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно до відомостей витягу з ЄДРПОУ ТОВ «ВКФ Спайк»- ідентифікаційний код 20102046, зареєстрований за юридичною адресою: вул. Пархоменка, 22, м. Бершадь, Вінницька область.
26 червня 2009 року уповноваженої особою Комісії, головним спеціалістом відділу корпоративних фінансів та звітності учасників ринку цінних паперів Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено Акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 127-ВІ, яким встановлено, що річна інформація за 2008 звітний рік розміщена ТОВ «ВКФ Спайк» в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії 28.04.2009р. не в повному обсязі, чим порушено вимоги пункту 1 глави 1, пункту 1 глави 2, пункту 1.14 глави 2 розділу V Положення та пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591.
На підставі зазначеного Акту уповноваженою особою Комісії винесено постанову № 155 - ВІ від 9 липня 2009 року, якою до відповідача застосовано санкцію у вигляді штрафу в сумі 2100 гривень.
Згідно статті 6 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.
Пунктом 4 статті 40 зазначеного Закону визначено, що річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Згідно п.3 ст. 40 Закону річна інформація про емітента повинна містити аудиторський висновок.
Відповідно до пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591, річна інформація відкритих акціонерних товариств опубліковується в офіційних друкованих виданнях –у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.
Пунктом 5 частини 1 статті 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” передбачено відповідальність юридичних осіб за не опублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної у вигляді накладення штрафу до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Частиною 3 статті 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” визначено, що штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Відповідно до пункту 3 Розділ XVIII “Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій”, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 2272 від 11.12.2007 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 р. за N 120/14811, встановлено, що юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету.
Частиною 2 статті 121 Конституції України встановлено, що на прокуратуру покладено функції представництва інтересів громадян та держави в судах у випадках передбачених законом.
Згідно статті 36-1 Закону України “Про прокуратуру” підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Відповідно до статті 11 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (стаття 86 цього Кодексу).
Враховуючи те, що відповідач постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів не оскаржив і станом на момент розгляду справи доказів про сплату штрафу не подав, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "ВКФ Спайк" (24400, Вінницька область, м. Бершадь, вул. Пархоменка, 22) на користь держави (код 21081100, символ 106, банк одержувача: ГУДКУ у Вінницькій області МФО 802015, р/р 31116106700041 код ЄДРПОУ 34701172 державний бюджет-Бершадський район) штаф в розмірі 2100 (Дві тисячі сто) грн.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 07.04.10
Суддя Жданкіна Наталія Володимирівна