Дата принятия
06.08.2007
Номер дела
2/206а
Номер документа
893909
Форма судопроизводства
Хозяйственное
Государственный герб Украины

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Господарський суд Чернігівської області

________________

14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 698-166, факс 7-44-62

Іменем України

П О С Т А Н О В А

"06" серпня 2007 р. Справа № 2/206а

10 год. 50 хв.

За позовом: відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівській області

14017, м. Чернігів, вул. Комінтерну, 14

до товариства з обмеженою відповідальністю „Колос”

с. Фаївка, Н.Сіверський район

про стягнення 3414 грн.

Суддя Михайлюк С.І.

Секретар Пищолка А.Г.

представники сторін:

від позивача: Асаулко О.О.

від відповідача: не з’явився

Заявлено позов про стягнення з відповідача 3414 грн. адміністративно-господарських санкцій за нестворені робочі місця для інвалідів в 2006 році.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, пояснила, що невиконання нормативу становить 3 особи.

Від відповідача до суду надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника. Заперечення на позовну заяву не подані.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд,

в с т а н о в и в:

Відповідно до ч.ч. 1, 2, 3 ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (надалі Закон) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих

місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.

Статтею 20 Закону визначено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені статтею 250 Господарського кодексу України.

Відповідно до Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007р. № 70 (надалі - Порядок), роботодавці сплачують суму адміністративно-господарських санкцій відділенням Фонду соціального захисту інвалідів (далі - відділення Фонду) до 15 квітня року, що настає за роком, в якому відбулося порушення нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Обчислення суми адміністративно-господарських санкцій проводиться роботодавцями самостійно згідно з порядком заповнення звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів, затвердженим Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.

У разі коли роботодавець не одержує прибутку, сума адміністративно-господарських санкцій сплачується за рахунок інших джерел відповідно до законодавства.

Відповідач подав звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 рік, згідно з яким середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу склала 65 осіб, середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність –2 осіб, кількість інвалідів –штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст. 19 Закону, - 2.

Проте 4-х відсотковий норматив, з урахуванням округлення до цілого, становить 3 робочих місця.

Позивач, який є суб’єктом владних повноважень, не надав доказів, що на підприємстві відповідача в 2006 році інваліди не працювали взагалі. Список працюючих інвалідів не містить підписів та печаток.

Отже невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 1 робоче місце.

Відповідач не подав доказів вжиття заходів для виконання нормативу.

Відповідач має сплатити адміністративно-господарські санкції, сума яких становить 1133,85 грн.

З урахуванням положень ч. 1 ст. 29 Бюджетного кодексу України, ч. 6 ст. 20 Закону, п. 5 Порядку адміністративно –господарські санкції надходять до державного бюджету.

Враховуючи викладене, а також керуючись ст.ст. 69-71, 158, 160-163, 167, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

п о с т а н о в и в:

1. Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю „Колос”(с. Фаївка, Новгород-Сіверський район, код ЄДРПОУ 30924818) в дохід Державного бюджету України (отримувач: Державний бюджет Н-Сіверського р-ну, рахунок 31213230700334 в ГУДКУ у Чернігівській області, код 22824537) 1133,85 грн. адміністративно-господарських санкцій.

3. В решті позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили згідно з ст. 254 КАСУ. Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, що передбачені ст. 186 КАСУ.

В повному обсязі постанова виготовлена 06.08.2007р.

Суддя С.І. Михайлюк