Дата принятия
08.04.2010
Номер дела
2а-240/10/1270
Номер документа
8888607
Форма судопроизводства
Административное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.9

ПОСТАНОВА

Іменем України

08 квітня 2010 року Справа № 2а-240/10/1270           Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Борзаниці С.В.

при секретарі: Гапоновій І.В.,

за участю представників сторін:

від позивача: Харченко О.О. (довіреність № 34-03/2333 від 21.05.2009 року)

від відповідача: Толстова Ю.Ю. (довіреність №90 від 17.03.2010 року),

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Державного підприємства «Ровеньківський комбінат хлібопродуктів» про стягнення суми економічних санкцій згідно рішення від 11.12.2009 року №304 на суму 156360,00грн.,-

В С Т А Н О В И В:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Державного підприємства «Ровеньківський комбінат хлібопродуктів» про стягнення суми економічних санкцій.

У позовній заяві позивач просив суд стягнути з Державного підприємства «Ровеньківський комбінат хлібопродуктів» економічні санкції в сумі 156360,00грн.

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що у період з 26.11.2009 року по 04.12.2009 проводилася перевірка ДП «Ровеньківський комбінат хлібопродуктів» з питання дотримання діючого порядку встановлення та застосування цін на цукор, отриманий з державного матеріального резерву, за результатами якої складено акт від 04.12.2009 року № 635.

Позивач посилається на те, що товариством порушено порядок формування, встановлення та застосування цін у період з 21.08.2009 року по 30.09.2009 року, внаслідок чого товариством необґрунтовано одержана виручка.

Представник позивача під час судового засідання позов підтримав в повному обсязі.

          Представник відповідача проти позову заперечував, посилаючись на те, що реалізація цукру державного резерву здійснювалась за ціною реалізації цукру Аграрним фондом з торгівельною надбавкою у розмірі 2% до ціни реалізації Аграрного фонду та з урахуванням витрат на його доставку до міста продажу згідно листа Держкомзему України за № 4466/0/4-09 від 17.08.2009 року. У зв’язку з тим, що ДП «Ровеньківський комбінат хлібопродуктів» знаходиться у скрутному фінансовому становищі, підприємство не може собі дозволити за власний рахунок покривати зайві витрати на реалізацію цукру, які не увійшли в торгівельну надбавку у розмірі 2%. До калькуляції ціни на цукор враховувались тільки витрати, пов’язані з реалізацією цукру. Також відповідач зазначив, що у відношенні підприємства порушено провадження по справі про банкрутство.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 26.11.2009 року по 04.12.2009 проводилася перевірка ДП «Ровеньківський комбінат хлібопродуктів» з питання дотримання діючого порядку встановлення та застосування цін на цукор, за результатами якої складено акт від 04.12.2009 року № 635.(а.с.3).

Згідно акту перевірки в ході її проведення встановлено, що у період з 21.08.2009 року по 30.09.2009 року ДП «Ровеньківський комбінат хлібопродуктів» порушено порядок встановлення та застосування цін та націнок на цукор, отриманий з державного матеріального резерву відповідно до вимог постанови КМУ від 01.07.2009 року №722 та розпорядження КМУ від 12.08.2009 року № 952-р, внаслідок чого підприємством необґрунтовано одержана виручка.

Згідно довідки про суму необґрунтовано отриманої виручки, складеної під час проведення перевірки на підставі наданих ДП «Ровеньківський комбінат хлібопродуктів» накладних, сума необґрунтовано отриманої виручки в результаті неправильного встановлення та застосування цін на цукор–пісок, реалізований за період з 21.08.2009 року по 30.09.09 року, складає 52120,00 грн.

Рішенням Держінспекціі з контролю за цінами в Луганській області від 11.12.2009 року №304 за вказане порушення на підставі статті 14 Закону України „Про ціни і ціноутворення" застосовані економічні санкції у розмірі 156360,00 грн., які складаються з штрафу в сумі 104240,00 грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 52120,00 грн. (а.с.10)

11.12.2009 рішення від 11.12.2009 №304, претензія і припис були направлені на адресу відповідача та були ним отримані 14.12.2009 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.10).

Рішення Держінспекції на цей час не оскаржено. Відомостей про повну або часткову сплату бору до Держінспекції не надходило.

Згідно постанови КМУ «Про заходи із стабілізації ситуації,що склалася на внутрішньому ринку цукру» від 01.07.2009 року №722 з метою стабілізації ситуації, що склалася на внутрішньому ринку цукру, та відповідно до пункту 4 статті 8 Закону України “Про державний матеріальний резерв”Державний комітет з державного матеріального резерву повинен здійснити відпуск з державного матеріального резерву 10 тис. тонн цукру за ціною реалізації Аграрним фондом цукру з державного продовольчого резерву визначеним Міністерством економіки підприємствам роздрібної торгівлі, насамперед тим, що мають розгалужену мережу, для реалізації його населенню з урахуванням балансу внутрішнього споживання цукру.

Згідно розпорядження КМУ «Про здійснення додаткових заходів щодо стабілізації ситуації, що склалася на внутрішньому ринку цукру» від 12.08.2009 року № 952-р підприємства, що належать до сфери управління Держкомрезерву, забезпечують реалізацію цукру населенню безпосередньо на продовольчих ринках з торговельною надбавкою у розмірі 2 відсотки до ціни відпуску цукру з державного матеріального резерву та з урахуванням витрат на його доставку до місця продажу.

Згідно із «Положенням бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 №318 витрати пакувальних матеріалів для затарювання готової продукції на складах готової продукції, оплата праці та комісійні винагороди продавцям, торговим агентам та працівникам підрозділів, що забезпечують збут та інші витрати, повязані зі збутом продукції, товарів, робіт, послуг відносятся до витрат на збут.

Згідно листа Міністерства економіки України наданого Державному комітету України з державного матеріального резерву витрати на розфасовку та пакувальну тару; оплата праці реалізаторів цукру – працівників підприємства ( у неробочий час); оплата праці реалізаторів цукру - сторонніх працівників (за трудовими угодами) та витрати на придбання касових апаратів, ваг тощо включається до торгівельної надбавки. Витрати, пов’язані з навантаженням та розвантаженням цукру; транспортні витрати, пов’язані з доставкою цукру на територію підприємств системи Держрезерву та до місця його реалізації (торгової точки); витрати на оренду автомобіля-фургона малої вантажопід'ємності для доставки та продажу цукру на ринку відносяться до витрат із доставки цукру до місця його продажу.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» вся необґрунтовано одержана підприємством сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства. Крім того, стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної виручки.

З довідки про суму необґрунтовано отриманої виручки ДП «Ровеньківський комбінат хлібопродуктів» в результаті неправильного застосування цін на цукор–пісок, реалізований за період з 21.08.2009 року по 30.09.09 року вбачається, що відповідачем до ціни, за якою реалізовано цукор, зараховано торгівельну надбавку у розмірі 2 відсотки до ціни відпуску цукру з державного матеріального резерву та додатково зараховані витрати на квитанції, касові апарати, стрічки до касових апаратів, книги РРО, обслуговування апаратів, бензин та відрядження.

В судовому засіданні встановлено, що відповідачем при встановленні ціни на цукор застосовано торгівельну надбавку у розмірі 2 відсотки до ціни відпуску цукру з державного матеріального резерву та додатково зараховано витрати, які відповідно до розпорядження КМУ «Про здійснення додаткових заходів щодо стабілізації ситуації, що склалася на внутрішньому ринку цукру» від 12.08.2009 року № 952-р. вже включені до торгівельної надбавки.

Сума необґрунтовано отриманої виручки визначена позивачем на підставі наданих Державним підприємством «Ровеньківський комбінат хлібопродуктів» накладних.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» позивачем накладено штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної виручки.

Оскільки в судовому засіданні встановлено, що відповідачем в порушення розпорядження КМУ «Про здійснення додаткових заходів щодо стабілізації ситуації, що склалася на внутрішньому ринку цукру» встановлено ціни на цукор, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення»,ч. 1,3 ст. 136. ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

                                                   П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Державного підприємства «Ровеньківський комбінат хлібопродуктів» про стягнення суми економічних санкцій згідно рішення від 11.12.2009 року №304 на суму 156360,00грн задовольнити повністю.

          Стягнути з Державного підприємства «Ровеньківський комбінат хлібопродуктів» на користь Державного бюджету України (код виду платежу 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет м. Ровеньки, код 24046930, р/р 31117106700059) суму економічної санкції у розмірі 156360,00 грн. ( сто п’ятдесят шість тисяч триста шістдесят гривень нуль копійок).

          Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу – з дня складення в повному обсязі, а якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанову складено у повному обсязі та підписано 13 квітня 2010 року.

СуддяБорзаниця С.В.