Постановление суда № 88223235, 16.03.2020, Новомиколаївський районний суд Запорізької області

Дата принятия
16.03.2020
Номер дела
322/204/20
Номер документа
88223235
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины

НОВОМИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

смт. Новомиколаївка

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

16 березня 2020 рокуСправа № 322/204/20

Суддя Новомиколаївського районного суду Запорізької області Гасанбеков С.С., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі

за позовом:ОСОБА_1 до:інспектора Управління патрульної поліції в Запорізькій області Завізіона Гліба Васильовичапро:визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі,

та перевіривши виконання позивачем вимог ст.ст. 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України),

встановив:

21.02.2020 до Новомиколаївського районного суду Запорізької області надійшов вищезазначений адміністративний позов, в якому позивач просить:

- на підставі ст. 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення звільнити його від сплати судового збору;

- визнати незаконною та скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, серія ЕАК № 2084597 від 09 лютого 2020 року, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 121 КУпАП та накладення стягнення, у вигляді штрафу в сумі 340 гривень.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з такого.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 288 КУпАП постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному КАС України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.

Відповідно до ч. 2 ст. 286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).

Отже строк звернення до адміністративного суду для оскарження постанови серії ЕАК № 2084597 слід обчислювати з дня її вручення позивачу.

Позивач у позовній заяві не зазначив, коли саме ним було отримано постанову серії ЕАК № 2084597, а отже суд виходив з того, що дану постанову йому було вручено в день розгляду справи про адміністративне правопорушення, тобто 09.02.2020.

Згідно з ч. 1 ст. 120 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.

Отже останній день строку, передбаченого ч. 2 ст. 286 КАС України припадає на 19.02.2020.

З огляду на викладене, позивач подав позовну заяву до суду особисто 21.02.2020 після закінчення строку звернення до адміністративного суду, передбаченого ч. 2 ст. 286 КАС України.

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В частині шостій статті 161 КАС України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Частиною першою статті 123 КАС України визначено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Ухвалою судді від 26.02.2020 позовну заяву було залишено без руху, надано позивачу десятиденний строк для подання заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

03.03.2020 позивач отримав копію ухвали судді від 26.02.2020, отже останнім днем строку для подання заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду є 13.03.2020.

05.03.2020 позивач подав до суду заяву про поновлення строку звернення до суду, в якій зазначив, що оскаржувану постанову йому було вручено 09.02.2020, а згідно з випискою із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого, він в період з 14 по 21 лютого 2020 року перебував на стаціонарному лікуванні, а тому не міг подати заяву в строк, передбачений ч. 2 ст. 286 КАС України. Оригінал зазначеної виписки позивач додав до заяви про поновлення строку звернення до суду.

Дослідивши надану позивачем виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма 027/о), суд дійшов висновку про відсутність підстав для поновлення позивачу строку звернення до суду з огляду на таке.

Порядок заповнення форми первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого» визначено в Інструкції, затвердженій наказом МОЗ України від 14.02.2012 № 110 (далі – Інструкція).

Згідно з п. 5 Інструкції у пункті 5 форми 027/о вказуються: в амбулаторно-поліклінічному закладі – дата (число, місяць, рік) початку захворювання та направлення у стаціонар (на консультацію); у стаціонарі – дата надходження та виписки (смерті) зі стаціонару.

У наданій позивачем виписці форми 027/о в пункті 5 зазначено дату початку захворювання – 14.02.2020, дата направлення в стаціонар та надходження до стаціонару – не зазначена, але при цьому зазначена дата виписки зі стаціонару – 21.02.2020.

Згідно з п. 8 Інструкції у пункті 8 форми 027/о вказуються необхідні лікувальні і трудові рекомендації, для працюючих осіб необхідно вказати терміни тимчасової непрацездатності. Проте, у наданій позивачем виписці форми 027/о в пункті 8 не зазначено термінів тимчасової непрацездатності позивача, хоча в пункті 4 зазначено місце роботи позивача – ТОВ «ТД Азов-Автотранс».

Згідно з п. 9 Інструкції у кінці форми 027/о проставляються дата заповнення та підпис лікаря, який заповнив виписку на хворого.

У наданій позивачем виписці форми 027/о проставлено дату її заповнення – 14.02.2020, що не узгоджується з інформацією про проведене лікування особи та зазначеною у цій же виписці датою виписки особи зі стаціонару – 21.02.2020.

Вищенаведені недоліки наданої позивачем виписки форми 027/о на переконання суду свідчать про її недостовірність, а відтак дана виписка не може бути доказом перебування позивача на стаціонарному лікуванні з 14.02.2020 по 21.02.2020.

Відповідно до ч. 2 ст. 123 КАС України якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

З огляду на викладене, позивачем не доведено існування поважних причин, через які ним було пропущено строк звернення до суду, у зв`язку з чим позовна заява підлягає поверненню позивачу.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 123, 169, 241 – 243, 248, 256, 286 КАС України, суддя

ухвалив:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора Управління патрульної поліції в Запорізькій області Завізіона Гліба Васильовича про визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, – повернути ОСОБА_1 .

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом десяти днів з дня її постановлення до Третього апеляційного адміністративного суду через Новомиколаївський районний суд Запорізької області.

Суддя С.С. Гасанбеков

Часті запитання

Який тип судового документу № 88223235 ?

Документ № 88223235 це Ухвала суду

Яка дата ухвалення судового документу № 88223235 ?

Дата ухвалення - 16.03.2020

Яка форма судочинства по судовому документу № 88223235 ?

Форма судочинства - Административное

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 88223235 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Сведения о судебном решении № 88223235, Новомиколаївський районний суд Запорізької області

Судебное решение № 88223235, Новомиколаївський районний суд Запорізької області было принято 16.03.2020. Форма судопроизводства - Административное, форма решения – Постановление суда. На этой странице вы сможете найти ключевые сведения об этом судебном решении. Мы обеспечиваем удобный и быстрый доступ к текущим судебным решениям, чтобы вы могли быть в курсе недавних судебных прецедентов. Наша база данных включает полный спектр необходимой информации, позволяя вам легко находить ключевые сведения.

Судебное решение № 88223235 относится к делу № 322/204/20

то решение относится к делу № 322/204/20. Компании, указанные в тексте настоящего судебного документа:


Наша система позволяет поиск по разным критериям, таким как регион или название суда. Также в личном кабинете есть возможность подробной настройки, что существенно ускоряет процесс поиска данных. Это позволяет продуктивно экономить ваше время при получении необходимой информации из реестра судебных решений и других официальных источников.

Предыдущий документ : 88221491
Следующий документ : 88223236