
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2020 року Справа № 215/5862/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Озерянської С.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до начальника Управління охорони здоров`я виконавчого комітету Криворізької міської ради Мурашко Костянтина Віталійовича про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
29.10.2019 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до начальника Управління охорони здоров`я виконавчого комітету Криворізької міської ради Мурашко Костянтина Віталійовича, у якій позивач просить визнати протиправною бездіяльність начальника управління охорони здоров`я виконавчого комітету Криворізької міської ради Мурашко Костянтина Віталійовича, яка виявилась у невжитті заходів для забезпечення фундаментального права на попередження за можливістю страждань і болю, на доступність у галузі охорони здоров`я до правової позиції ст. 3, 21, ч. 2 ст. 28, 49 Конституції України та у застосуванні неналежної правової процедури розгляду заяви від 03.04.2019 р. і 19.04.2019 р. згідно порядку ст. 7,18,19 Закону України "Про звернення громадян", ч. 1,2,8 ст. 11 Закону України "Про державну службу"; постановити окрему ухвалу згідно ст. 249 Кодексу адміністративного судочинства України; захистити права ОСОБА_1 на інформацію, зазначивши окремим пунктом рішення, що без винесення за результатами розгляду звернення рішення, постанови, тобто правового акту начальника управління охорони здоров`я виконавчого комітету Криворізької міської ради ОСОБА_2 , заяви від 03.04.2019 р. і 19.04.2019 р. вважаються належно не розглянутими.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач звертався із запитами від 03.04.2019 року та 19.04.2019 року до Голови виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради, які були направленні за належністю до Управління охорони здоров`я виконкому Криворізької міської ради, однак не були останнім належним чином розглянуті, оскільки за результатами їх розгляду не були прийнятті відповідні рішення та вчинення дій направленнях на відновлення прав позивача.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02.12.2019 року відкрито провадження у справі, розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Відповідачем 12.12.2019 року отримано копію ухвали суду про відкриття спрощеного позовного провадження в даній адміністративній справі та копію позову разом із копіями доданих до нього документів.
24.12.2019 року на адресу суду від відповідача надійшов відзив на позов у якому він просить відмовити в задоволенні позову. Зазначає, що зверення позивача були належним чином розглянуті та надані відповіді у порядку передбаченому чинним законодавством.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Так, судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 03.04.2019 року до виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради надійшло звернення ОСОБА_1 вх. № С-287, у якому позивач просив:
- подати клопотання голові Виконкому Криворізької міської ради , а саме, просити індивідуальним актом зобов`язати ОСОБА_3 видати безоплатні рецепти на ті самі ліки за наданими в додатках рецептами від 02.04.2019 року № 118, № 119, № 120, № 121, № 122, № 123, № 124, № 125 (8рецептів), якщо відсутні повноваження для належного реагування;
- подати клопотання голові Виконкому Криворізької міської ради, а саме, просити нормативно правовим актом вжити заходи для якості надання медичних послуг, забезпечення права інваліда на попередження за можливості страждань і болю (ст. 3, ч. 2 ст. 28 Конституції України) для безоплатного відпуску ОСОБА_4 лікарських засобів зазначених у рецептах від 02.04.2019 року (8 рецептів);
- подати клопотання голові Виконкому Криворізької міської ради, а саме, просити вжити заходів до начальника управління охорони здоров`я м. Кривого Рогу Мурашко К.В., щоб той видав наказ щодо забезпечення особи з інвалідністю ОСОБА_4 , як онкохворої людини безкоштовними медикаментами для лікувально-профілактичних заходів згідно постанови Кабінету Мністрів України від 17.08.1998 року № 1303 та провести службове розслідування;
- подати клопотання голові Виконкому Криворізької міської ради, а саме, просити зобов`язати начальника управління охорони здоров`я м. Кривого Рогу Мурашко К.В. індивідуальним актом визнати, що ліки за наданими в додатках рецептами від 02.04.2019 року № 118, № 119, № 120, № 121, № 122, № 123, № 124, № 125 (8рецептів), призначені ОСОБА_4 не для лікування організму онкохвороби і надати попунктно перелік ліків для амбулаторного лікування онкохвороби;
- надати вихідні номери та копії ваших клопотань та суму коштів потрібних на встановлення та ремонт лавок для відпочинку біля амбулаторій 1, 2 КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» КМР;
- подати клопотання голові Виконкому Криворізької міської ради, а саме, просити надати запрошення з повідомленням про повноваження осіб з приводу розгляду заяви від 03.04.2019 року;
- для врегулювання питань видачі безоплатних рецептів на ті самі ліки за наданими у додатках рецептах, роз`янити окремим листом розмежування компетенції, визначення порядку взаємодії між вашою посадою та посадою начальника управління охорони здоров`я м. Кривого Рогу в питанні контролю якості використання за призначенням коштів медичних установ;
- надати та вирахувати суму коштів на ліки відповідно до наданих рецептів від 31.03.2018 року № 126, № 128, № 129, №130, № 131, № 132, № 133, № 134, № 135, № 136, від 21.03.2018 року № 158, № 159, від 12.03.2018 року № 250, від 11.04.2018 року № 321, № 322, від 17.04.2018 року № 106, № 107, № 108, № 109, № 110, № 111, № 112, від 26.04.2018 року № 192, № 193, № 194, № 195, № 196, від 08.05.2018 року № 49, № 48, № 47, № 46, № 45, № 44, № 43, від 17.05.2018 року № 296, № 297, № 298, № 299, № 300, № 301, № 302, від 30.05.2018 року № 239, № 240, № 241, № 242, № 243, №244, № 24, № 246, від 12.06.2018 року № 203, № 204, № 205, № 206, № 207, № 208, № 209, № 2010, № 2012, від 25.06.2018 року № 429, № 433, № 434, № 435, № 436, № 437, № 438, а також окремо зазначити 50% вартості ліків додаток 1 рецепти від 02.04.2019 року № 118, № 119, № 120, № 121, № 122, № 123, № 124, № 125.
Листом від 05.04.2019 року № С-287 звернення позивача було направлено в Управління охорони здоров`я виконкому Криворізької міської ради для вирішення питання по суті, яке надійшло до відповідача 10.04.2019 року.
Також, 19.04.2019 року ОСОБА_1 звернувся до виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради із заявою від 19.04.2019 року вх. № С-400, у якій просив:
- подати клопотання голові Виконкому Криворізької міської ради, а саме, просити індивідуальним актом зобов`язати ОСОБА_3 видати безоплатні рецепти на ті самі ліки за наданими в додатках рецептах від 15.04.2019 року № 217, № 218, № 219, № 220, № 221, № 222, № 223, № 224, у разі відсутності повноважень для належного реагування;
- подати клопотання голові Виконкому Криворізької міської ради, а саме, просити нормативно-правовим актом вжити заходи для якості надання медичних послуг, забезпечення прав інваліда на попередження за можливості страждань і болю, для безоплатного відпуску ОСОБА_4 лікарських засобів зазначених у рецептах від 15.04.2019 року (8 рецептів);
- подати клопотання голові Виконкому Криворізької міської ради, а саме, просити вжити заходи до начальника управління охорони здоров`я м. Кривого Рогу Мурашко К.В., що він видав наказ щодо забезпечення особи з інвалідністю ОСОБА_4 , як онкохворої людини, безкоштовними медикаментами для лікувально-профілактичних заходів згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 року № 1303 та провести службове розслідування;
- подати клопотання голові Виконкому Криворізької міської ради, а саме, просити зобов`язати начальника управління охорони здоров`я м. Кривого Рогу Мурашко К.В. індивідуальним актом визнати, що ліки за наданими в додатках рецептами від 15.04.2019 року № 217, № 218, № 219, № 220, № 221, № 222, № 223, № 224, призначені ОСОБА_4 не для лікування її організму онкохворої і надати перелік ліків для амбулаторного лікування онкохвороби;
- надати належно засвідчену симптоматику для визнання непрацездатності при діагнозі вузлового зобу протоколи при амбулаторному лікуванні захворювання (вузловий зоб 11 ст.) після звернень до відповідних установ;
- подати клопотання голові Виконкому Криворізької міської ради, а саме, просити надати запрошення з повідомленням про повноваження осіб з приводу розгляду заяви від 19.04.2019 року;
- надати і вирахувати суму коштів на ліки відповідно до наданих рецептів від 11.04.2018 року № 321, № 322, від 17.04.2018 року № 106, № 107, № 108, № 109, № 110, № 111, № 112, від 16.08.2018 року № 330, № 331, № 332, № 333, № 334, № 335, № 336, № 337, від 30.08.2018 року № 465, № 466, № 467, № 468, № 469, № 470, № 471, № 472, № 473, від 11.09.2018 року № 861, № 862, № 863, № 864, № 865, № 866, № 867, № 868, № 869, № 870, від 24.09.2018 року № 441, № 442, № 443, № 444, № 445, № 446, № 447, № 448, від 09.10.2018 року № 717, № 718, № 719, № 720, № 721, № 722, № 723, № 724, а також окремо зазначити 50 % вартості ліків;
- - розпорядженням сприяти в проведенні дослідження на кальцитонін Са++, ТТГ, Т4св, Т3св, Т4 общ. Т3 общ., Т4, Т3 розширеного біо-хімічного аналізу із одного забору крові та у видані направлення для лікування у ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України».
Листом від 23.04.2019 року № С-400 зверення позивача було направлено в Управління охорони здоров`я виконкому Криворізької міської ради для вирішення питання по суті, яке надійшло до відповідача 02.05.2019 року.
На звернення позивача від 03.04.2019 року вх. № С-287 Управлінням охорони здоров`я Виконавчого комітету Криворізької міської ради було надано відповідь листом від 07.05.2019 року № 17/18/1007.
У вказаному листі Управлінням охорони здоров`я Виконавчого комітету Криворізької міської ради зазначено, що за інформацією наданою адміністрацією КНП «Центр первинної медичної медико-санітарної допомоги №1» КМП, пільгові рецепти ОСОБА_4 виписуються згідно Постанови КМУ від 17.08.1998 року № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та певними категоріями захворювань». Згідно додатку «2 переліку категорій захворювань, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби відпускаються безоплатно є: онкологічні захворювання, післяопераційний гіпотиреоз, цукровий діабет. Безоплатний відпуск лікарських засобів за переліченими категоріями проводиться лише у разі амбулаторного лікування основного захворювання, за яким хворим надано пільги. З урахуванням пільг, що відповідають нормативним документам, ОСОБА_4 отримує лікарські засоби як інвалід І групи з оплатою 50% від вартості згідно додатку № 1 Постанови КМУ від 17.08.1998 року № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та певними категоріями захворювань», а також, як онкохвора згідно додатку № 2 зазначеної постанови, за умови амбулаторного лікування основного захворювання, за яким хворим надано пільги. Відповідно до індивідуального плану реабілітації №1818 від 12.12.2013 року, ОСОБА_4 призначається медикаментозна терапія, згідно наказу МОЗ України від 17.09.2007 року №554 «Про затвердження протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю «Онкологія» препарати за показниками та постійно. Медикаментозна терапія індивідуального плану реабілітації відповідає переліку лікарських засобів затверджених постановою КМУ №1071 від 05.09.1996 року з урахуванням пільг постанови КМУ від 17.08.1998 року № 1303 та постанови КМУ №240 від 02.07.2015 року «Про референтне ціноутворення на лікарські засоби та вироби медичного призначення, що закуповуються за кошти державного та місцевих бюджетів». Згідно медичної документації ОСОБА_4 виписуються пільгові рецепти відповідно до стану здоров`я та чинного законодавства.
Також роз`яснено, що видача листків непрацездатності регламентована діючими наказами МОЗ України від 13.11.2001 року № 455 «Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян», від 09.04.2008 року № 189 «Про затвердження Положення про експертизу тимчасової непрацездатності» та від 06.12.2011 року № 882 «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян». Листки непрацездатності по всім захворюванням (в тому числі і при захворюванні ендокринної системи) видаються лікуючим лікарем при наявності тимчасової непрацездатності у застрахованої особи на весь період непрацездатності до її відновлення. Видача листка непрацездатності вирішується на підставі скарг хворого, клінічної карти захворювання та результатів додаткових методів обстеження, які передбачені клінічними протоколами та призначаються лікуючим лікарем при наявності показань. Обгрунтування тимчасової непрацездатності проводиться відповідно до виявлених при обстеженні хворого нозологічної форми захворювання, характеру та ступеня порушення функції органів і систем, яке дає змогу визначити факт непрацездатності з урахуванням професії хворого, умов праці та можливості її виконувати.
На зверення позивача від 19.04.2019 року вх. № С-400 Управлінням охорони здоров`я Виконавчого комітету Криворізької міської ради було надано аналогічну відповідь листом від 31.05.2019 року № 17/18/1182. Зазначено, що ОСОБА_4 виписуються пільгові рецепти відповідно до стану здоров`я та чинного законодавства. В амбулаторії загальної практики сімейної медицини № 1 КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» КМР під кожним кабінетом де ведеться прийом хворих для очікування передбачено стільці в достатній кількості. Перед зазначеною амбулаторією розташовані декоративні лавочки зі зрубів дерев.
Зазначені відповіді від 07.05.2019 року та 31.05.2019 року направлені позивачу, що підтверджується реєстром вихідної кореспонденції.
Вважаючи протиправними дії відповідача щодо неналежного розгляду його заяв, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з наступного.
За приписами статті 40 Конституції України, усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатись до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов`язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Згідно статті 1 Закону України «Про звернення громадян», громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Статтею 4 Закону України «Про звернення громадян» визначено, що до рішень, дій (бездіяльності), які можуть бути оскаржені, належать такі у сфері управлінської діяльності, внаслідок яких: порушено права і законні інтереси чи свободи громадянина (групи громадян); створено перешкоди для здійснення громадянином його прав і законних інтересів чи свобод; незаконно покладено на громадянина які-небудь обов`язки або його незаконно притягнуто до відповідальності.
Відповідно до частини 1 та 4 статті 3 Закону України «Про звернення громадян», під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.
Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян», звернення адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об`єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
Статтею 14 цього Закону передбачено, що органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об`єднання громадян, посадові особи зобов`язані розглянути пропозиції (зауваження) та повідомити громадянина про результати розгляду
Згідно частини 1 статті 15 Закону України «Про звернення громадян», органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об`єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов`язані об`єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).
У відповідності до частини 3 статті 15 Закону України «Про звернення громадян», відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов`язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов`язки.
Частиною 4 статті 15 Закону України «Про звернення громадян», рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз`ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.
Згідно статті 16 цього Закону, скарга на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об`єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням - безпосередньо до суду.
Статтею 19 Закону України «Про звернення громадян» передбачено, що органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об`єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов`язані: об`єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; у разі прийняття рішення про обмеження доступу громадянина до відповідної інформації при розгляді заяви чи скарги скласти про це мотивовану постанову; на прохання громадянина запрошувати його на засідання відповідного органу, що розглядає його заяву чи скаргу; відміняти або змінювати оскаржувані рішення у випадках, передбачених законодавством України, якщо вони не відповідають закону або іншим нормативним актам, невідкладно вживати заходів до припинення неправомірних дій, виявляти, усувати причини та умови, які сприяли порушенням; забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв`язку з заявою чи скаргою рішень; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення; вживати заходів щодо відшкодування у встановленому законом порядку матеріальних збитків, якщо їх було завдано громадянину в результаті ущемлення його прав чи законних інтересів, вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення, а також на прохання громадянина не пізніш як у місячний термін довести прийняте рішення до відома органу місцевого самоврядування, трудового колективу чи об`єднання громадян за місцем проживання громадянина; у разі визнання заяви чи скарги необгрунтованою роз`яснити порядок оскарження прийнятого за нею рішення; не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам; особисто організовувати та перевіряти стан розгляду заяв чи скарг громадян, вживати заходів до усунення причин, що їх породжують, систематично аналізувати та інформувати населення про хід цієї роботи.
За змістом частини 1 статті 20 Закону України «Про звернення громадян», звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п`ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п`яти днів.
Основні завдання та функції, права та обов`язки, організацію роботи Управління охорони здоров`я Криворізької міської ради визначено в Положенні про Управління охорони здоров`я Криворізької міської ради.
Як встановлено судом під час судового розгляду, на звернення позивача від 03.04.2019 року вх. № С-287 йому було надано відповідь листом від 07.05.2019 року № 17/18/1007, а на лист від 19.04.2019 року вх. № С-400 надано відповідь листом від 31.05.2019 року № 17/18/1182.
У зазначених листах відповідачем надано відповіді на питання, які поставлені позивачем у зверненнях та які входять до компетенції Управління охорони здоров`я виконавчого комітету Криворізької міської ради.
Зокрема, роз`яснено порядок забезпечення лікарськими засобами встановлений Постановою КМУ від 17.08.1998 року № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та певними категоріями захворювань», порядок видачі листків непрацездатності, категорії захворювань, у разі амбулаторного лікування яких, лікарські засоби відпускаються безоплатно та обов`язкові умови, ін.
Перевіривши правомірність дій відповідача при розгляді заяв позивача від 03.04.2019 року вх. № С-287 та від 19.04.2019 року вх. № С-400, суд приходить до висновку, що відповідачем не була вчинена бездіяльність, а навпаки, відповідачем, як суб`єктом владних повноважень, вчинені активні дії при розгляді заяви позивача та надано вмотивовані відповіді з роз`ясненнями, відповідно до вимог чинного законодавства.
Окремо суд звертає увагу, що відповідачем були надані відповіді виключно з питань, які віднесені до його компетенції.
За таких обставин судом встановлено, що під час розгляду зверень позивача відповідачем досліджено викладні у звереннях обставини, які входять до компетенції Управління охорони здоров`я виконавчого комітету Криворізької міської ради та надано обґрунтовані відповіді.
В силу вимог статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 1 статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Згідно частини 2 статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
За таких обставин, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до начальника Управління охорони здоров`я виконавчого комітету Криворізької міської ради Мурашко Костянтина Віталійовича про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до начальника Управління охорони здоров`я виконавчого комітету Криворізької міської ради Мурашка Костянтина Віталійовича (пл. Молодіжна, 1, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50101) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії – відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення складено 31 січня 2020 року.
Суддя С.І. Озерянська