ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2010 р. Справа № 2-а-267/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Свентуха Віталія Михайловича,
розглянувши матеріали справи в порядку письмового провадження
за позовом: Гайсинської міжрайонної державної податкової інспекції
до: Гайсинського парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького
про: стягнення 2286 грн.
ВСТАНОВИВ :
В лютому 2010 року до Вінницького окружного адміністративного суду звернулась Гайсинська міжрайонна державна податкова інспекція з позовом до Гайсинського парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького про стягнення боргу по штрафних (фінансових) санкціях за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Позовні вимоги мотивовані тим, що заявлена до стягнення сума виникла на підставі винесених щодо відповідача рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001632300 від 19.10.2009р. на суму 1290 грн., та № 0001652300 від 19.10.2009р. на суму 1000 грн., які відповідачем не сплачені.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, до суду надійшла його заява б/н від 10.03.2010р. (а.с. 20) про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, до суду надійшла його заява б/н від 04.03.2010р. (а.с. 29) про розгляд справи за його відсутності. Позовні вимоги в сумі 2286 грн. визнає в повному обсязі.
З огляду на вищевикладене, суд, керуючись ч. 3 ст. 122 КАС України, вирішив провести розгляд справи у порядку письмового провадження.
Повно, всебічно і об’єктивно дослідивши надані в справу докази, надавши їм юридичну оцінку, суд, прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Гайсинський парк культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького зареєстроване Гайсинською райдержадміністрацією 31.01.2002р. з наданням свідоцтва про державну реєстрацію та присвоєнням ідентифікаційного коду - 02215733, та перебуває на податковому обліку в Гайсинській МДПІ.
Працівниками Гайсинської МДПІ 17.10.2009р. проведена перевірка щодо дотримання відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складені акти № 0093/02/04/23/02215733 та № 0094/02/04/23/02215733 від 17.10.2009р.. Перевіркою встановлено, що Гайсинським парком порушено вимоги п. 1 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Зокрема, в актах перевірки зафіксовано порушення, а саме, не проведено розрахункові операції на повну суму покупки 200 грн. та 258 грн. через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій з роздрукуванням відповідного розрахункового документу, що підтверджує виконання розрахункової операції.
Встановлені податковим органом обставини перевірки стали підставою до прийняття позивачем 19.10.2009р. рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001632300 та № 0001652300, згідно п. 1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - в п’ятикратному розмірі суми не проведеної операції, тобто в на загальну суму 2 290 грн. ( 200 грн. х 5 = 1000 грн., 258 грн. х 5 = 1290 грн., 1000 грн. + 1290 грн. = 2290 грн.).
Згідно статті 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Рішення про застосування штрафних санкцій прийняті - 19.10.2009р., отримані директором Гайсинського парку культури 19.10.2009р., що стверджується наявністю його підпису на корінцях рішень (а.с.4,5).
Таким чином, Гайсинський парк культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького має борг по штрафних (фінансових) санкціях за порушення законодавства по застосуванню реєстраторів розрахункових операцій, з урахуванням переплати, становить 2 286 грн., що підтверджується рішеннями про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001632300 та № 0001652300 від 19.10.2009р., обліковою карткою платника.
Оскільки, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідачем ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувалась, тому сума штрафної санкції є узгодженою. Доказів зворотнього на момент винесення цього рішення суду не надано, наявність у відповідача вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів її погашення станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 11, ч. 2 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України, надається начальникам державних податкових інспекцій та їх заступникам.
Пунктом 11 статті 10 Закону України “Про державну податкову службу” визначено, що державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Враховуючи те, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та визнання відповідачем суми позовних вимог, суд приходить до висновку про доцільність задоволення позову.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 11, 70, 71, 79, 86, 94, 122, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, ст.ст. 3, 17, 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу”, суд -
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Гайсинського парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького (пл. Миру, 3, м. Гайсин, Вінницька область, 23700, код ЄДРПОУ 02215733, р/р 26053486616002 в Вінницькій філії ПАТ КБ Приватбанк МФО 302689) в дохід Державного бюджету борг по штрафних (фінансових) санкціях за порушення законодавства по застосуванню реєстраторів розрахункових операцій в сумі 2286 грн..
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 15.03.10
Суддя Свентух Віталій Михайлович
15.03.2010