
Справа № 420/5035/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Харченко Ю.В. розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Головного управління ДФС в Одеській області до Державного підприємства Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів” про стягнення заборгованості у загальному розмірі 1228503,72грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДФС в Одеській області звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить суд стягнути з Державного підприємства Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів” заборгованість у загальному розмірі 1228503,72грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на наявність у Державного підприємства Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів” узгодженої сими податкової заборгованості у загальному розмірі 1228503,72грн.
Відповідач – Державне підприємство Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів” з позовними вимогами не погоджується, та вважає їх необґрунтованими з підстав, викладених у письмовому відзиві на адміністративний позов (від 19.09.2019р. вхід.№ЕП/6836/19, від 03.10.2019р. вхід.№36064/19), наголошуючи, зокрема, на відсутність законодавчо передбачених підстав для стягнення з Державного підприємства Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів” заборгованості у загальному розмірі 1228503,72грн.
Ухвалою суду від 28.08.2019р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито загальне позовне провадження у справі №420/5035/19 за позовом Головного управління ДФС в Одеській області до Державного підприємства Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів” про стягнення заборгованості у загальному розмірі 1228503,72грн.
Відповідно до ч.9 ст.205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, беручи до уваги вищевикладене, а також те, що повноважний представник позивача – Головного управління ДФС в Одеській області звернувся до суду із заявою (вхід.№43730/19 від 21.11.2019р.) про розгляд справи в порядку письмового провадження, а повноважний представник відповідача – Державного підприємства Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів” до суду не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, та своєчасно, зважаючи на відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, розгляд даної адміністративної справи здійснюється в порядку письмового провадження, відповідно до ч.9 ст.205 КАС України.
Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності, та системно проаналізувавши приписи чинного податкового законодавства, суд встановив наступне.
Як встановлено судом, та вбачається з матеріалів справи, Державне підприємство Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів” 14.12.2005р. зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що підтверджується наявною у матеріалах справи належним чином засвідченою копією Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Судом з`ясовано, що Державне підприємство Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів” перебуває на обліку як платник податків у ДПІ у Приморському районі м.Одеси ГУ ДФС в Одеській області з 30.06.1997р.
Судом встановлено, та підтверджується наявними у справі документами, що головним державним ревізор-інспектором відділу камеральних перевірок податкової звітності території обслуговування м.Одеси управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС в Одеській області Костович Т.С., на підставі п.п.19-1.1.2 п.19-1.1 ст.19, п.20.1.4 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, у порядку абз.2 п.76.3 ст.76 Податкового кодексу України, проведено камеральну перевірку Державного підприємства Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів” з питань ненадання податкової звітності з податку на прибуток за 2016р., за наслідками якої складено Акт «Про результати камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток» від 25.05.2018р. №12046/15-32-12-12-08336521, у висновках якого наголошено на неподанні Державним підприємством Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів” податкової декларації з податку на прибуток за 2016р.
У зв`язку з чим, на підставі Акта «Про результати камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток» від 25.05.2018р. №12046/15-32-12-12-08336521 ГУ ДФС в Одеській області 07.06.2018р. винесено податкове повідомлення-рішення №0120561212 щодо визначення суми штрафних санкцій у загальному розмірі 170грн., котре отримано представником ДП Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів”, про що свідчить відповідний підпис на означеному податковому повідомленні-рішенні №0120561212 від 07.06.2018р.
Також, судом з`ясовано, що головним державним ревізор-інспектором відділу камеральних перевірок податкової звітності території обслуговування м.Одеси управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС в Одеській області Костович Т.С., на підставі п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, у порядку ст.76, п.п.75.1.1 п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України, проведено перевірку своєчасності реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, дата виписки яких припадає на 11.2015р., 12.2015р., 01.2016р., за результатами якої складено Акт «Про результати перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних» від 27.11.2017р. №10930/15-32-12-12/8336521, у висновках якого наголошено на порушенні граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям – платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
На підставі вищеозначеного Акта «Про результати перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних» від 27.11.2017р. №10930/15-32-12-12/8336521 ГУ ДФС в Одеській області 05.12.2017р. винесено податкове повідомлення-рішення №0114601212 щодо визначення суми штрафу в загальному розмірі 11348,18грн., котре 02.01.2018р. отримано представником ДП Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів”, про що свідчить відповідний підпис на означеному податковому повідомленні-рішенні №0114601212 від 05.12.2017р.
Крім того, головним державним ревізор-інспектором відділу камеральних перевірок податкової звітності території обслуговування м.Одеси управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС в Одеській області Костович Т.С., на підставі п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, у порядку ст.76, п.п.75.1.1 п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України, проведено перевірку своєчасності реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, дата виписки яких припадає на 01.2017р., 02.2017р., 03.2017р., 04.2017р., 05.2017р., 07.2017р., 08.2017р., 09.2017р., 10.2017р., 11.2017р., за результатами якої складено Акт «Про результати перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних» від 18.01.2018р. №631/15-32-12-12-8336521, у висновках якого наголошено на порушенні граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям – платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
На підставі вищеокресленого Акта «Про результати перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних» від 18.01.2018р. №631/15-32-12-12-8336521 ГУ ДФС в Одеській області 07.02.2018р. винесено податкове повідомлення-рішення №0021391212 щодо визначення суми штрафу в загальному розмірі 104937,26грн., котре 28.02.2018р. отримано ДП Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів”, що підтверджується наявною у матеріалах справи належним чином засвідченою копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.
З матеріалів справи вбачається, що у період з 28.11.2018р. по 04.12.2018р. з урахуванням приписів п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п.78.1.4 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України, відповідно до наказу ГУ ДФС в Одеській області від 22.11.2018р. №9181, фахівцями контролюючого органу проведено позапланову виїзну документальну перевірку Державного підприємства Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів” з питань дотримання вимог податкового законодавства по податку на додану вартість за період червень-грудень 2016р., січень-грудень 2017р., січень, березень, липень, серпень 2018р., по взаємовідносинам з ТОВ «БУДКОНТАКТ МВС», за наслідками проведення якої складено Акт «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки Державного підприємства Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів” з питань дотримання вимог податкового законодавства по податку на додану вартість за період червень-грудень 2016р., січень-грудень 2017р., січень, березень, липень, серпень 2018р., по взаємовідносинам з ТОВ «БУДКОНТАКТ МВС» від 11.12.2018р. №2748/15-32-14-07/08336521, у висновках якого наголошено на заниженні ДП Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів” податку на додану вартість на суму 28607грн., завищенні від`ємного значення ПДВ на суму 2202грн., що призвело до порушення приписів п.44.1 ст.44, п.185.1 ст.185, п.187.1 ст.187, п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України; відсутності реєстрації податкових накладних, внаслідок чого порушено положення п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, та порушенні вимог п.п.49.18.1 п.49.18 ст.49, п.203.1 ст.203 Податкового кодексу України.
На підставі означеного Акта «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки Державного підприємства Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів” з питань дотримання вимог податкового законодавства по податку на додану вартість за період червень-грудень 2016р., січень-грудень 2017р., січень, березень, липень, серпень 2018р., по взаємовідносинам з ТОВ «БУДКОНТАКТ МВС» від 11.12.2018р. №2748/15-32-14-07/08336521 ГУ ДФС в Одеській області 28.12.2018р. винесено податкові повідомлення-рішення №0058841407 щодо визначення суми штрафних санкцій в сумі 551грн., №0058851407 щодо визначення суми штрафу в загальному розмірі 15404,50грн., №0058861407 щодо визначення суми штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 35759грн., №0058871407 щодо визначення суми штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 850грн., котрі 08.01.2019р. отримано ДП Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів”, що підтверджується наявною у матеріалах справи належним чином засвідченою копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.
Також, судом встановлено, та підтверджується наявними у справі документами, що згідно податкових декларацій з податку на прибуток підприємства, наданих ДП Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів” до ДПІ у Приморському районі м.Одеси Головного управління ДФС в Одеській області, зокрема, від 06.08.2018р. №9161633912 податок на прибуток, нарахований за результатами останнього (звітного) податкового періоду, відповідачем самостійно визначено у загальному розмірі 720грн.; від 05.11.2018р. №9241320050 податок на прибуток, нарахований за результатами останнього (звітного) податкового періоду, відповідачем самостійно визначено у загальному розмірі 1440грн.; від 05.02.2019р. №9309651301 податок на прибуток, нарахований за результатами останнього (звітного) податкового періоду, відповідачем самостійно визначено у загальному розмірі 3780грн.; від 10.04.2018р. №9299998195 збільшення податкового зобов`язання звітного (податкового) періоду, що уточнюється, відповідачем самостійно визначено у загальному розмірі 16723грн.; від 07.05.2018р. №9084786096 податок на прибуток, нарахований за результатами останнього (звітного) податкового періоду, відповідачем самостійно визначено у загальному розмірі 2грн.; від 06.06.2018р. №9110346168 збільшення податкового зобов`язання звітного (податкового) періоду, що уточнюється, відповідачем самостійно визначено у загальному розмірі 1618грн.
Відповідно до податкових декларацій з податку на додану вартість, наданих ДП Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів” до ДПІ у Приморському районі м.Одеси Головного управління ДФС в Одеській області, зокрема, від 21.11.2016р. №1600090540 позитивне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, відповідачем самостійно визначено у загальному розмірі 37079грн.; від 20.01.2017р. №9267704633 позитивне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, відповідачем самостійно визначено у загальному розмірі 60395грн.; від 20.02.2017р. №9024775597 позитивне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, відповідачем самостійно визначено у загальному розмірі 15773грн.; від 20.04.2017р. №9070747497 позитивне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, відповідачем самостійно визначено у загальному розмірі 7934грн.; від 22.05.2017р. №9094152824 позитивне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, відповідачем самостійно визначено у загальному розмірі 70999грн.; від 20.06.2017р. №9117921748 позитивне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, відповідачем самостійно визначено у загальному розмірі 28678грн.; від 20.07.2017р. №9141442538 позитивне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, відповідачем самостійно визначено у загальному розмірі 11639грн.; від 19.08.2017р. №9167372295 позитивне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, відповідачем самостійно визначено у загальному розмірі 20836грн.; від 17.11.2017р. №9243118573 позитивне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, відповідачем самостійно визначено у загальному розмірі 185776грн.; від 19.12.2017р. №9271481148 позитивне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, відповідачем самостійно визначено у загальному розмірі 35185грн.; від 17.01.2018р. №9295585825 позитивне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, відповідачем самостійно визначено у загальному розмірі 139695грн.; від 20.03.2018р. №9048638362 позитивне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, відповідачем самостійно визначено у загальному розмірі 94665грн.; від 16.05.2018р. №9094708029 позитивне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, відповідачем самостійно визначено у загальному розмірі 181грн.
Проте, вищевказана заборгованість у законодавчо визначеному порядку, та строки самостійно Державним підприємством Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів”, сплачена не була, у зв`язку з чим, та з урахуванням нарахування пені, за відповідачем виникла податкова заборгованість у загальному розмірі 1228503,72грн., що, у тому числі, підтверджується наявними у справі відповідними обліковими картками платника податків.
Відповідно до п.15.1 ст.15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Згідно з пунктами 16.1.3 та 16.1.4 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний: подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з пунктом 54.5 статті 54 Податкового кодексу України якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов`язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов`язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно п.п.14.1.175 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
Також, згідно з п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п.59.5 ст.59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Так, ДПІ у Приморському районі м.Одеси було винесено податкову вимогу №3187 від 11.10.2011р. на суму 40222,26грн., котру 14.10.2011р. отримано Державним підприємством Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів”, що підтверджується відповідним підписом представника Підприємства на корінці означеної податкової вимоги №3187 від 11.10.2011р.
Разом з тим, відповідних належних доказів на підтвердження сплати відповідачем, визначеної вказаною податковою вимогою суми податкового боргу, чи її оскарження, суду не надано.
Таким чином, з урахуванням наведеного, та як вбачається з наявних у матеріалах справи облікових карток платника податків, які ведуться в податкових органах згідно з Порядком ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016р. №422, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 травня 2016р. за №751/28881, за Державним підприємством Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів” рахується заборгованість у загальному розмірі 1228503,72грн.
Відповідно до п.п.95.1, 95.2 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до частини 1 статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтю 73 КАС України передбачено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Відповідно до статей 74-76 КАС України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно з частиною 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене та оцінюючи наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Головного управління ДФС а Одеській області обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню повністю зі стягненням з Державного підприємства Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів” податкової заборгованості у загальному розмірі 1228503,72грн.
Керуючись ст.ст.72-76, 139, ч.9 ст.205, ст.ст.241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
1.Адміністративний позов Головного управління ДФС в Одеській області до Державного підприємства Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів” про стягнення заборгованості у загальному розмірі 1228503,72грн., задовольнити.
2. Стягнути з відкритих рахунків у банках, обслуговуючих Державне підприємство Міністерства оборони України “Одеський завод будівельних матеріалів” (65039, м.Одеса, пров.4-й Басейний,7, код ЄДРПОУ 08336521) в дохід Державного бюджету України на користь Головного управління ДФС в Одеській області (65044, м.Одеса, вул.Семінарська,5, код ЄДРПОУ 39398646) заборгованість у загальному розмірі 1228503(один мільйон двісті двадцять вісім тисяч п`ятсот три)грн. 72коп., з яких:
- 1199603(один мільйон сто дев`яносто дев`ять тисяч шістсот три)грн. 32коп. податку на додану вартість (бюджетний рахунок №31117029015008, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код 38016923, отримувач коштів УК у м.Одесі Приморський р-н/14010100);
- 28900(двадцять вісім тисяч дев`ятсот)грн. 40коп. податку на прибуток приватних підприємств (бюджетний рахунок №31112002015008, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код 38016923, отримувач коштів УК у м.Одесі Приморський р-н/11020100).
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки встановлені ст.ст.293,295 КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст.255 КАС України.
Суддя Харченко Ю.В.
.