Постановление № 84877282, 07.10.2019, Орджоникидзевский районный суд города Харькова

Дата принятия
07.10.2019
Номер дела
644/7507/19
Номер документа
84877282
Форма судопроизводства
Дела об административных правонарушениях
Государственный герб Украины

Справа № 644/7507/19

Провадження № 3/644/2000/19

П О С Т А Н О В А

іменем України

07 жовтня 2019 р. Харків

Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Харкова – Попова В.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту з питань запобігання політичної корупції Національного агентства з питань запобігання корупції, по справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 212-15 КУпАП:

ОСОБА_1 , інд. код НОМЕР_1 , громадянина України, не працює, що зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

в с т а н о в и в :

16.09.2019 року до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова надійшов вищезазначений адміністративний матеріал складений у відношенні ОСОБА_1 .

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 50-25/925 від 03.09.2019 року, ОСОБА_1 надав внески на користь Харківської регіональної організації Партії (код ЄДРПОУ 42654300), а саме: 31.01.2019 року за розрахунковим документом № 256 від у сумі 6 000,00 грн. та 28.02.2019 року за розрахунковим документом № 268 у сумі 6 000,00 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтею 21215 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме порушення встановленого законом порядку надання внеску на підтримку політичної партії.

В судове засідання особа, що притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 не з`явився, повідомлявся своєчасно та належним чином за зареєстрованим місцем мешкання, який вказаний в протоколі про адміністративне правопорушення та підтверджено інформаційною довідкою з реєстру територіальної громади міста Харкова від 17.09.2019 року. Заяв, клопотань тощо від нього не надходило.

Суд вважає за можливе розглянути справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у його відсутність з наступних підстав:

За змістом ч.1 ст.268 КУпАП під час відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Частиною 1 ст.277-2 КУпАП передбачено, що повістка особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається не пізніше як за три доби до дня розгляду справи в суді, в якій зазначаються дата і місце розгляду справи.

Суд зазначає, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності повинна добросовісно використовувати надані їй процесуальні права, не зловживати ними та зобов`язана демонструвати готовність брати участь у судовому розгляді і утримуватися від використання методів, які пов`язані зі зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби, передбачені законом, для прискорення процедури слухання.

Крім того, відповідно до позиції Європейського суду з прав людини, що викладена в рішенні по справі «Пономарьов проти України» (Заява №3236/03), «…сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження».

Враховуючи положення ст.268 КУпАП, яка не передбачає обов`язкової присутності під час розгляду справи особи, стосовно якої складено адміністративний протокол, суд вважає за можливе розглянути справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у його відсутність.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 надав внески на користь Харківської регіональної організації Партії (код ЄДРПОУ 42654300), а саме: 31.01.2019 року згідно розрахункового документу № 256 у сумі 6 000,00 грн. та 28.02.2019 року згідно розрахункового документу № 268 у сумі 6 000,00 грн.

Відповідно до пункту 8 частини першої статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.

Згідно листа Державної фіскальної служби України від 07.06.2019 № 11323/5/99-99-17-02-16 (вх. № НАЗК 03/52334/19 від 07.06.2019) станом на 31.01.2019 р. відповідно даних інтегрованих карток платників податків органів ДФС України за ОСОБА_1 обліковується податковий борг в сумі 187,08 грн.

Згідно листа Державної фіскальної служби України від 03.07.2019 № 12925/5/99-99-17-02-16 (вх. НАЗК 03/56806/19 від 03.07.2019) за даними інформаційної системи органів ДФС у ОСОБА_1 станом на дату надання грошового внеску - 28.02.2019 р. обліковувався податковий борг у розмірі 187,08 грн.

Вищевказане зафіксовано в Акті про проведення аналізу Звіту політичної партії «Наші» (код ЄДРПОУ 39660969) про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за І квартал 2019 року від 01 липня 2019 року та Висновку про результати аналізу Звіту політичної партії «Наші» (код ЄДРПОУ 39660969) про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за І квартал 2019 року від 02 липня 2019 року № 258, затвердженого рішенням Національного агентства від 05 липня 2019 року № 1898.

Згідно відповіді політичної партії «Наші» (код ЄДРПОУ 39660969) від 27.06.2019 № 1/27062019 (вх. № НАЗК 07/55890/19 від 27.06.2019 р.) на лист Національного агентства щодо надання інформації стосовно вищезазначених грошових внесків на користь Партії від 14.06.2019 № 50-18/50938/19 та від 11.07.2019 № 50- 8/57008/19, внесок від 31.01.2019 р. здійснений громадянином ОСОБА_1 на підтримку Партії у розмірі 6 000,00 грн. було повернуто фізичній особі, яка його здійснила - ОСОБА_1 за платіжним дорученням від 26.06.2019 № 81.

Згідно листа політичної партії «Наші» (код ЄДРПОУ 39660969) від 25.07.2019 № 1/25072019 (вх. № НАЗК 07/68561/19 від 30.07.2019), внесок від 28.02.2019 р. здійснений громадянином ОСОБА_1 на підтримку Партії у розмірі 6 000,00 грн. було повернуто фізичній особі, яка його здійснила - ОСОБА_1 за платіжним дорученням від 19.07.2019 № 94.

В протоколі про адміністративне правопорушення також зазначено, що день вчинення правопорушення є дата надання внеску на користь партії, тобто 31 січня 2019 року та 28 лютого 2019 року; день виявлення правопорушення є дата складання Акту про здійснення аналізу Звіту Партії - 01 липня 2019 року.

Проте, із матеріалів адміністративного провадження вбачається, що датою виявлення скоєного ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-15 КУпАП, є 14.06.2019 року, а не день складання відносно ОСОБА_1 протоколу про адміністративне правопорушення, тобто не 01 липня 2019 року.

Зазначеного висновку суд дійшов виходячи з того, що зі змісту Акту про проведення аналізу звіту політичної партії про майно, доходи , витрати і зобов`язання фінансового характеру «Наші» вбачається , що 10.05.2019 року партією своєчасно подано до НАЗК зазначений звіт, а починаючи з 14.06.2019 року НАЗК було обізнано про наявність листа ДФС від 07.06.2019 року № 03/52334/19 щодо податкового боргу у ОСОБА_1 в розмірі 187,08 грн.

Тобто днем , в який адміністративне правопорушення, передбачене ст.212-15 КУпАП, мало бути виявлено є 14.06.2019 року, а день вчинення правопорушення -31 січня 2019 року та 28 лютого 2019 року.

Разом з тим, відповідно до ч. 3 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Відповідно до ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

При цьому, протокол про адміністративне правопорушення №50-25/925 був складений лише 01.07.2019 року, до суду справа надійшла - 16.09.2019 року.

Таким чином, станом на дату розгляду справи щодо ОСОБА_1 тримісячний термін накладення адміністративного стягнення, визначений КУпАП, сплинув.

Згідно п. 7 ст. 247 КУпАП , провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

Приписи статті 247 КУпАП є імперативними і чітко вказують, що суд повинен лише закрити провадження не вирішуючи при цьому жодних інших питань.

На підставі викладеного, провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв`язку із закінченням строків накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення.

Керуючись ст.ст.280,283-285 КУпАП, суд

п о с т а н о в и в:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.212-15 КУпАП закрити у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляції через Орджонікідзевський районний суд м. Харкова.

Суддя Попова В. О.