
1/643
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
02 жовтня 2019 року м. Київ№ 640/17893/19Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Клочкової Н.В., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1 ,
ОСОБА_2 ,
ОСОБА_3 ,
ОСОБА_4 ,
ОСОБА_5 ,
ОСОБА_6 ,
ОСОБА_7
до Державної фіскальної служби України
про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії
В С Т А Н О В И В :
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі - позивач 1), адреса: АДРЕСА_1 , ОСОБА_2 (надалі - позивач 2), адреса: АДРЕСА_2 , ОСОБА_3 (надалі - позивач 3), адреса: АДРЕСА_3 , ОСОБА_4 (надалі - позивач 4), адреса: АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 (надалі - позивач 5), адреса: АДРЕСА_5 , ОСОБА_6 (надалі - позивач 6), адреса: АДРЕСА_6 , ОСОБА_7 (надалі - позивач 7), адреса: АДРЕСА_7 до Державної фіскальної служби України (надалі - відповідач), адреса: 04053, місто Київ, Львівська площа, будинок 8, в якій позивачі просять:
- визнати бездіяльність Державної фіскальної служби України, що виявилася у нездійсненні розрахунку вислуги років при прийомі на службу в органи податкової міліції, ненарахуванні та невиплаті надбавки за вислугу років відповідно до вимог наказу Міністерства фінансів України від 17 липня 2018 року №616 під час проходження служби в Державній фіскальній службі України ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 - протиправною;
- зобов`язати Державну фіскальну службу України здійснити розрахунок вислуги років шляхом видання наказу Державною фіскальною службою України, виданого на підставі протоколу засідання комісії, уповноваженої визначати стаж для нарахування надбавки за вислугу років відповідно до вимог наказу Міністерства фінансів України від 17 липня 2018 року №616: ОСОБА_1 станом на 18 вересня 2018 року, ОСОБА_2 станом на 18 вересня 2018 року, ОСОБА_3 станом на 21 вересня 2018 року, ОСОБА_4 станом на 02 жовтня 2018 року, ОСОБА_5 станом на 18 вересня 2018 року, ОСОБА_6 станом на 19 вересня 2018 року, ОСОБА_7 станом на 24 вересня 2018 року;
- зобов`язати Державну фіскальну службу України нарахувати та виплатити надбавку за вислугу років, а також інші надбавки та виплати, розмір яких нараховується із врахуванням надбавки за вислугу років, визначивши їх заборгованістю: ОСОБА_1 за період проходження служби в Державній фіскальній службі України з 18 вересня 2018 року, ОСОБА_2 за період проходження служби в Державній фіскальній службі України з 18 вересня 2018 року, ОСОБА_3 за період проходження служби в Державній фіскальній службі України з 21 вересня 2018 року, ОСОБА_4 за період проходження служби в Державній фіскальній службі України з 02 жовтня 2018 року, ОСОБА_5 за період проходження служби в Державній фіскальній службі України з 18 вересня 2018 року, ОСОБА_6 за період проходження служби в Державній фіскальній службі України з 19 вересня 2018 року, ОСОБА_7 за період проходження служби в Державній фіскальній службі України з 24 вересня 2018 року.
Підставами позову вказано порушення прав та інтересів позивачів, внаслідок протиправної бездіяльності суб`єкта владних повноважень.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 вересня 2019 року вказана позовна заява залишена без руху та позивачам наданий строк для усунення недоліків.
27 вересня 2019 року позивачами через канцелярію суду подано заяву про усунення недоліків разом з належним чином оформленої позовної заяви, оформленої відповідно до вимог статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України разом з її копією для відповідача; належним чином засвідченою копіюю Державної фіскальної служби України від 22 липня 2019 року №1284-о «Про обчислення вислуги років», а також доказами, які за доводами позивачів, підтверджують відмову у виконанні пункту 2 цього наказу або докази, на підтвердження, що вказаний наказ дійсно не виконується Департаментом фінансування, бухгалтерського обліку та звітності ДФС разом з їх копіями для відповідача; оригіналів документів про сплату судового збору за звернення до суду з адміністративним позовом позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 Тобто недоліки усунуті в повному обсязі.
Після надходження позовної заяви, суд вирішує питання, в тому числі про відкриття спрощеного або загального позовного провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Згідно з ч. 2 ст. 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Згідно з ч. 3 ст. 257 КАС України, при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Судом враховано в даній справі її значення для сторони, обраний та чітко сформульований спосіб захисту, незначну складність справи, незначний обсяг доказів, відсутність необхідності на цій стадії допиту свідків або призначення експертизи, незначну кількість сторін (один позивач та один відповідач), відсутність суспільного інтересу та відсутність заперечень позивача щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Пунктом 10 частини 6 статті 12 КАС України встановлено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є також справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком переліку справ, визначених ч. 4 ст. 257 КАС України, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
При цьому, судом встановлено, що даний позов до цього переліку винятків не відноситься.
Відтак, враховуючи, що дана справа не підпадає під обмеження, встановлені чинним КАС України, а також незначну складність справи, судом вирішено розглядати дану справу за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) без повідомлення учасників справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 49, 160, 161, 171, 241, 243, 248, 255, 257-262 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 до Державної фіскальної служби України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії.
2. Здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) без повідомлення учасників справи.
3. Повідомити позивача, що відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
4. Повідомити відповідача про можливість подати відзив на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів, з дати отримання цієї ухвали.
5. Встановити позивачу триденний термін із дня отримання відзиву відповідача для подання до суду відповіді на відзив у порядку, встановленому в ст. 163 КАС України.
6. Встановити відповідачу триденний термін із дня отримання відповіді на відзив позивача для подання до суду заперечень проти відповіді на відзив у порядку, встановленому в ст. 164 КАС України.
7. Повідомити суб`єкт владних повноважень про наявні в суді матеріали, які підлягають врученню суб`єкту владних повноважень як стороні, та про можливість їх отримання лише безпосередньо у суді.
8. Інформацію щодо справи можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud2670/.
Ухвала набирає законної сили згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції виключно в частині дотримання підсудності, за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, протягом п`ятнадцяти днів, з дня складання повного тексту ухвали.
Суддя Н.В. Клочкова