Дата принятия
24.09.2019
Номер дела
590/1120/19
Номер документа
84508342
Форма судопроизводства
Про адмінправопорушення
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины

Справа №590/1120/19

Провадження №3/590/501/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 вересня 2019 року Ямпільський районний суд

Сумської області

Суддя Ямпільського районного суду Сумської області – Бондарчук Я.П.

розглянувши матеріали, які надійшли від прикордонної комендатури швидкого реагування з м.д. Шостка Сумського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого на посаді інспектора прикордонної служби 3 категорії – номером обслуги 1 вогневої групи 1 зенітно-ракетного відділення зенітної ракетно-артилерійської застави прикордонної комендатури швидкого реагування з місцем дислокації н.п. Шостка, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,

- за ч.2 ст.172-18 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії СхРУ №462799 від 17.09.2019 року, 02.09.2019 року о 13-13 год. на території війського містечка «Ямпіль», під час виконання службових обов`язків в прикордонному наряді «Чатовий» порушено правило несення прикордонної служби, а саме: в порушення вимог підпункту 11 п.2 розділу ІІ Інстукції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України, інспектор прикордонної служби 3 категорії – номером обслуги 1 вогневої групи 1 зенітно-ракетного відділення зенітної ракетно-артилерійської застави прикордонної комендатури швидкого реагування з місцем дислокації н.п. Шостка ОСОБА_1 не здійснював спостереження за навколишньою місцевістю, не здійснював обхід території військового містечка, відволікався від несення служби, сидячи на табуреті та користуючись власним мобільним телефоном, внаслідок чого допустив безперешкодне потрапляння на території військового містечка сторонньої особи, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-18 КУпАП, тобто порушення правил несення прикордонної служби особою, яка входить до складу наряду з охорони державного кордону України, вчинене в умовах особливого періоду.

Правопорушник, ОСОБА_1 , при розгляді адміністративної справи визнав обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, вину визнав, щиро розкаявся.

Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (ст.1 КУпАП).

Факт скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.172-18 КУпАП підтверджується:

-протоколом про адміністративне правопорушення серії СхРУ №462799 від 17.09.2019 року;

-доповідною запискою про проведення службового розслідування за фактом можливих прорахунків в організації та несенні служби прикордонним нарядом «Чатовий» по охороні військового містечка «Ямпіль» інспектором прикордонної служби 3 категорії – номером обслуги прикордонної комендатури швидкого реагування (з м.д. н.п. Шостка) молодшим сержантом ОСОБА_2 ;

-висновком службового розслідування за фактом можливих прорахунків в організації та несенні служби прикордонним нарядом «Чатовий» по охороні військового містечка «Ямпіль» інспектором прикордонної служби 3 категорії – номером обслуги прикордонної комендатури швидкого реагування (з м.д. н.п. Шостка) молодшим сержантом Мурастим Д;

-письмовими поясненнями ОСОБА_3 ;

-копією Витягу з книги прикордонної служби прикордонної комендатури швидкого реагування (з м.д. н.п. Шостка) в період з Ѕ вересня 2019 року;

-копією Витягу з книги прикордонної служби прикордонної комендатури швидкого реагування (з м.д. н.п. Шостка) в період з 2/3 вересня 2019 року

-копією графіку несення служби в період з 01.09.2019 року до 02.09.2019 року; копією графіку несення служби в період з 12-00 год. 02.09.2019 року до 12-00 год. 03.09.2019 року; копією графіку несення служби в період з 03.09.2019 року – 04.09.2019 року;

-письмовими поясненнями ОСОБА_1 ;

-копією витягу з книги штатно-посадового обліку особового складу прикордонної комендатури швидкого реагування (з м.д. н.п. Шостка);

-копією схеми несення служби прикордонним нарядом «Чатовий» по охороні військового майна та автомобільної техніки прикордонної комендатури швидкого реагування (з м.д. н.п. Шостка);

-копією службової характеристики ОСОБА_3 ;

-копією службової характеристики ОСОБА_1 ..

Відповідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ч.2 ст.7 та ст.245, ст.280 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного, повного і об`єктивного з`ясування обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення. Суддя зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також інші, що мають значення для правильного вирішення справи.

Постанова суду, згідно ст.283 КУпАП, має ґрунтуватися на обставинах, встановлених при розгляді справи, на достатніх і незаперечних доказах.

Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, крім іншого, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, висновком експерта та показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а згідно ч.2 цієї норми Закону обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст.255 цього Кодексу.

Відповідно до ст.19 Закону України «Про міжнародні договори України», ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» стала практика Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства та обов`язкова до застосування судами як джерело права.

Так, у п.52 рішення ЄСПЛ від 05.02.2008 року «Романаускас проти Литви» судом констатовано, що національний суд повинен переконатися, що провадження в цілому, зокрема спосіб отримання доказів, було справедливим.

Частина 1 статті 172-18 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил несення прикордонної служби особою, яка входить до складу наряду з охорони державного кордону України.

Частина 2 ст.172-18 КУпАП передбачає відповідальність за діяння, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені в умовах особливого періоду.

Виходячи з вищевикладеного та враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують відповідальність, а саме, те, що ОСОБА_1 вину визнав, розкаявся у вчиненому, обтяжуючих відповідальність обставин судом не встановлено, тому вважаю за доцільне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ч.2 ст.172-18 КУпАП у виді штрафу.

Згідно ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Відповідно до п.13 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.

Відповідно до посвідчення, виданого Військовою частиною А0780 Повітряних Сил Збройних Сил України 07.02.2017 року, серії УБД №058232, ОСОБА_1 є учасником бойових дій, посвідчення безтермінове.

Керуючись Законом України «Про судовий збір», ст.40-1, ч.2 ст.172-18, ст.279, ст.280, ст.ст.283-285 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-18 КУпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 145 (ста сорока п`яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 2465,00 грн. (дві тисячі чотириста шістдесят п`ять грн. 00 коп.).

Банківські реквізити для сплати штрафу: призначення платежу: штраф по справам про адміністративні правопорушення та кримінальним справам; отримувач: УК Ямпільському р/Ямпільський/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 36789180, банк отримувача: Казначейство України, код банку (МФО): 899998, р/р 31116106018424.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Сумського апеляційного суду через Ямпільський районний суд Сумської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Я.П. Бондарчук