Дата принятия
15.02.2010
Номер дела
2-а-/2010
Номер документа
8345683
Форма судопроизводства
Административное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины

Справа № 2-А-34/2010

П О С Т А Н О В А

Іменем України

15 лютого 2010 року Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області у складі: головуючої - судді Старжинської О.Є., при секретарі - Ніколаєнко Г.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вознесенську адміністративну справу за позовом Вознесенського міжрайонного прокурора в інтересах управління праці і соціального захисту населення Вознесенської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплаченої державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

ВСТАНОВИВ:

02.12.2009 року Вознесенський міжрайонний прокурор звернувся в суд в інтересах управління праці і соціального захисту населення Вознесенської міської ради на захист державних інтересів в сфері використання коштів Державного бюджету України у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів в порядку адміністративного судочинства з позовом до відповідачки ОСОБА_1 про стягнення отриманої нею без правових підстав державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в сумі 1441 грн.

В обґрунтування своїх вимог прокурор зазначав, що відповідачці була призначена в період 01.01.2007 року по 15.03.2009 року на її звернення 20.03.2007 року шляхом передачі особової справи з ЗАТ «Вознесенське взуттєве підприємство» державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і відповідно до заяви, при звертанні за отриманням цієї допомоги, відповідачка попереджувалася про необхідність надання достовірних відомостей про зміни, що стосуються підстав припинення отримуваної допомоги чи зменшення її розміру.

Посилаючись на те, що відповідачка ОСОБА_1 не повідомила про те, що з 20.11.2007 року вона зареєструвалася суб'єктом підприємницької діяльності, що привело до переплати в період з 01.01.2008 року по жовтень (включно) 2008 року вказаного виду державної допомоги в сумі 1441 грн., прокурор просив позов задовольнити.

В судовому засіданні прокурор і представник позивача підтримали позовні вимоги.

Відповідачка в судове засідання повторно не з'явилася, судом належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.

Зазначений спір за зверненням суб'єкта владних повноважень є справою адміністративної юрисдикції у відповідності до ст. 17 ч.1 п.3, ст.50 ч.4 п.5 КАС України.

У відповідності зі ст. 50 ч.4 п.5 КАС України громадяни України, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Між сторонами правовідносини склалися в ході здійснення суб'єктом владних повноважень - управлінням праці і соціального захисту населення Вознесенської міської ради - владних управлінських функцій в сфері надання державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, які врегульовані:

- Законом України від 23.03.2001року "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", статтею 22 якого передбачено, що одержувач державної допомоги зобов'язаний повідомити орган, який призначає державну виплату, про зміну всіх обставин, які впливають на виплату допомоги і суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги), стягуються згідно з законом;

- постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 року "Про затвердження Порядку призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" зі змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 22 лютого 2008 року (п. 23 ч. 2, п. 20 ч. 8, п. 49) згідно якої для одержання допомоги особи суб'єкти-підприємницької діяльності подають довідку, видану органами державної податкової служби про те, що вони не проводять підприємницької діяльності; виплата допомоги по догляду за дитиною припиняється у разі, коли особа, що отримує в органі праці та соціального захисту населення допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку розпочала або поновила підприємницьку діяльність - з першого числа місяця, в якому розпочато таку діяльність.

Таким чином, у справі виник спір за зверненням суб'єкта владних повноважень з приводу реалізації наданих йому законом функцій та у випадку, який встановлено законом.

В даних правовідносинах управління праці і соціального захисту населення Вознесенської міської ради діє не як орган місцевого самоврядування, а здійснює владні управлінські функції на виконання делегованих йому повноважень органу державної виконавчої влади в особі Міністерства праці та соціальної політики України, що забезпечує виконання державної програми підтримки сімей з дітьми у системі соціального захисту населення і джерелами покриття витрат на виплату державної допомоги сім'ям з дітьми є кошти Державного бюджету України у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів.

Матеріалами справи підтверджено отримання відповідачкою ОСОБА_1 державної допомоги до догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, провадження в 2008 році підприємницької діяльності і не надання в березні 2008 року управлінню праці і соціального захисту населення довідки виданої органом державної податкової служби про те, що розпочала підприємницьку діяльність, що привело до переплати вказаного виду державної допомоги в сумі 1152,8 грн. за період з 01.03.2008 року по 31.10.2008 року, оскільки постанова Кабінету Міністрів України від 22.02.2008 року № 57 набрала чинності 01.03.2008 року.

Керуючись ст.ст. 158- 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці і соціального захисту населення Вознесенської міської ради (р\р 35410067000609 в УДК Миколаївської області, МФО 826013, код 03190811) - 1152,8 грн.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду Одеської області через міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її оголошення і подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя: О.Є. Старжинська