Постановление суда № 83229321, 15.07.2019, Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Дата принятия
15.07.2019
Номер дела
320/3589/19
Номер документа
83229321
Форма судопроизводства
Уголовное
Государственный герб Украины

Дата документу 15.07.2019

Справа № 320/3589/19

(1-кс/320/3690/19)

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

«15» липня 2019 року слідчий суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Редько О.В.,

за участю секретаря судового засідання – Колесніковій Л.В.,

прокурора – Петришина С.С.,

підозрюваного – ОСОБА_1 ,

захисника підозрюваного – адвоката Моісеєнко Д.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мелітополі клопотання прокурора військової прокуратури Запорізького гарнізону Південного регіону Чепець Олександра Олександровича про продовження строку дії обов`язків покладених слідчим суддею на підозрюваного: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Запоріжжя, одруженого, який має на утриманні малолітню дитину, із вищою освітою, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, по матеріалами кримінального провадження № 42019080370000042 від 2 травня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України,

В С Т А Н О В И В:

09 липня 2019 року до Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області надійшло клопотання прокурора військової прокуратури Запорізького гарнізону Південного регіону Чепець Олександра Олександровича про продовження строку дії обов`язків покладених слідчим суддею на підозрюваного: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Запоріжжя, одруженого, який має на утриманні малолітню дитину, із вищою освітою, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, по матеріалами кримінального провадження № 42019080370000042 від 2 травня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Клопотання обґрунтоване тим, що Першим слідчим відділом слідчого управління Територіального управління ДБР, розташованим у м. Мелітополь, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № № 42019080370000042 від 2 травня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.З ст. 368 КК України за підозрою ОСОБА_1 в одержані неправомірної службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення та невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища, поєднане з вимаганням такої вигоди, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. З ст. 368 КК України.

Органом досудового розслідування встановлено, що наказом Командувача Сухопутних військ Оперативного командування «Схід» Збройних Сил України (по особовому складу) № 67 від 16 квітня 2018 року капітана ОСОБА_1 призначено на посаду начальника відділення офіцерів запасу і кадрів Токмацького об`єднаного міського військового комісаріату Запорізької області (далі Токмацький ОМВК) оперативного командування «Схід».

Відповідно до ст.ст. 19, 68 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Згідно з п. «г» ч. 1 ст. З, ч. 1 ст. 22, ч. 1 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами відповідальності за вчинення корупційних правопорушень є військові посадові особи Збройних Сил України, яким забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах, та які в установленому законом порядку притягаються до кримінальної відповідальності.

Відповідно до положень ст. 3 Закону України «Про Збройні Сили України», військові комісаріати, являючись структурним підрозділом Збройних Сил України, знаходяться у підпорядкуванні центрального органу виконавчої влади і військового управління — Міністерства оборони України.

Так, ОСОБА_1 , при вступі до лав Збройних Сил України, відповідно до Статуту внутрішньої служби Збройних сил України, затвердженого Законом України «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України», склав Військову присягу на вірність народу України та присягнув бути вірними та відданими українському народові, непохитно стояти на сторожі свободи і незалежності української держави, сумлінно і чесно виконувати військовий обов`язок та неухильно дотримуватися Конституції та законів України.

Перебуваючи на посаді начальника відділення офіцерів запасу і кадрів Токмацького ОМВК Запорізької області, ОСОБА_1 знав та розумів, що відповідно до ст. 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України «Про Дисциплінарний статут Збройних Сил України» від 24 березня 1999 року, на нього, у тому числі, покладено обов`язки додержуватися Конституції та законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги військових статутів, накази командирів, додержуватися визначених військовими статутами правил взаємовідносин між військовослужбовцями, поводитися з гідністю й честю, не допускати самому І стримувати інших від негідних вчинків.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 1 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» (далі - Закону), військовий обов`язок включає, зокрема, призов на військову службу; проходження військової служби; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Згідно ч. 7 ст. 1 Закону, виконання військового обов`язку громадянами України забезпечують, зокрема, районні (об`єднані районні), міські (об`єднані міські) військові комісаріати, військові комісаріати Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, а також територіальні центри (в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві) та філіали (в районах та містах) комплектування військовослужбовцями за контрактом.

Зокрема, згідно ст. 3 Закону України «Про Збройні Сили України» Міністерство оборони України є центральним органом виконавчої влади і військового управління.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оборону України» військові комісаріати є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов`язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Згідно ст. 9 Закону України «Про Збройні Сили України», ст. 9 Закону України «Про оборону України» Кабінет Міністрів України забезпечує комплектування Збройних Сил України особовим складом, їх мобілізаційне та оперативне розгортання в особливий період, здійснює заходи, пов`язані з підготовкою та призовом громадян на військову службу.

Відповідно до положень ст. 3 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», зміст мобілізаційної підготовки, зокрема, становить військовий облік військовозобов`язаних і призовників; підготовка та накопичення військово-навчених людських ресурсів військовозобов`язаних і призовників для комплектування посад, передбачених штатами воєнного часу.

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» капітан ОСОБА_1 наділений правом виклику військовозобов`язаних та призовників, які перебувають на військовому обліку в Токмацькому ОМВК для проходження медичної огляду та подальшого призову.

Пунктами 1, 3, 4 «Положення про військові комісаріати», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 389 від 3 червня 2013 року (далі - Положення), передбачено, що військові комісаріати є місцевими органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов`язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації в особливий період людських і транспортних ресурсів на відповідній території.

Військові комісаріати очолюють військові комісари, які організовують діяльність комісаріатів.

Відповідно до пунктів 8, 9, 11 наведеного Положення завданнями військових комісаріатів є проведення призову громадян на військову службу у мирний і воєнний час, ведення військового облік призовників та військовозобов`язаних, а також видача необхідних довідок та інших документів.

Військові комісаріати відповідно до покладених на них завдань, у тому числі, здійснюють підготовку і виконують за сприянням місцевих держадміністрацій, органів місцевого самоврядування рішення призовних комісій про призов громадян на строкову військову службу, здійснюють відправлення призовників до військових частин, ведуть військовий облік призовників, військовозобов`язаних, у тому числі резервістів.

Відтак, військові комісаріати є місцевими органами військового управління, що уповноважені Кабінетом Міністрів України на забезпечення виконання законодавства з питань військового обов`язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації в особливий період людських і транспортних ресурсів на відповідній території, тобто є одиницею органу державної влади.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.

Згідно із п. 1 Примітки до ст. 364 КК України службовими особами у статтях 364, 368, 368-2, 369 цього Кодексу є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Згідно з функціональними обов`язками начальника відділення офіцерів запасу і кадрів Токмацького об`єднаного міського військового комісаріату на ОСОБА_1 покладені наступні обов`язки: відповідає за військовий облік; відповідає за навчальні збори офіцерів запасу; відповідає за ведення кадрової роботи та персонального обліку особового складу; відповідає за призначення офіцерів запасу до оперативного та територіального резерву; відповідає за військовий облік, бронювання та призначення в команди офіцерів запасу; організовувати та вести розшук офіцерів запасу, які ухиляються від явки до військового комісаріату; згідно плану підготовки на рік організовувати та проводити комплекс заходів зі збройової підготовки (відбір, оповіщення, поставка) офіцерів запасу оперативного резерву першої черги, оперативного резерву другої черги та територіального резерву на навчальні (перевірочні) збори.

Таким чином, у розумінні п. 1 примітки до ст. 425 КК України, п. І примітки до ст. 364 КК України, ОСОБА_1 є військовою службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими обов`язками.

Проте, незважаючи на обізнаність з вимогами наведених нормативно- правових актів, ОСОБА_1 , усупереч обов`язку їх неухильного дотримання, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення, став на шлях злочинної діяльності та умисно вчинив корисливий корупційний злочин, а саме - виказав вимогу та одержав, як службова особа, неправомірну вигоду для себе, за вчинення та невчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду дій з використанням наданого службового становища, за наступних обставин:

На військовому обліку у Токмацькому об`єднаному міському військовому комісаріаті станом на квітень 2019 року перебував молодший лейтенант запасу ОСОБА_2 .

Всупереч наведеним вимогам законодавства, 16 квітня 2019 року приблизно о 12 годині ОСОБА_1 , будучи начальником відділення офіцерів запасу і кадрів Токмацького об`єднаного міського військового комісаріату, тобто військовою службовою особою, з корисливих мотивів, діючи умисно, з метою особистого незаконного збагачення, в ході зустрічі з ОСОБА_2 , перебуваючи поблизу будинку 54 по вул. Шевченко в м. Токмак Запорізької області, виказав вимогу ОСОБА_2 про передачу неправомірної вигоди для себе у сумі 500 доларів США, іцо відповідно до курсу Національного банку України становило 13 405 гривень, за не включення до списків та не виклик на 10-ти денні збори офіцерів запасу ОСОБА_2 , тобто за дії, які безпосередньо входили до його службових обов`язків.

2 травня 2019 року ОСОБА_2 , розуміючи протиправність вимог начальника відділення офіцерів запасу і кадрів Токмацького ОМВК ОСОБА_1 , добровільно заявив до правоохоронних органів про незаконні дії останнього направлені на вимагання та одержання неправомірної вигоди.

10 травня 2019 року близько 14 години 25 хвилин ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою, перебуваючи поблизу будинку 54 по вул. Шевченко в м. Токмак Запорізької області, з корисливих мотивів, діючи умисно, з метою особистого незаконного збагачення, реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на вимагання та одержання неправомірної вигоди для себе від офіцера запасу ОСОБА_2 , одержав неправомірну вигоду для себе у сумі 500 доларів США, що відповідно до курсу Національного банку України становило 13 125 гривень, за не включення до списків та не виклик на 10-ти денні збори офіцерів запасу ОСОБА_2 , тобто за дії, які безпосередньо входили до його службових обов`язків.

В цей же день, о 14 годині 30 хвилин після одержання зазначеної неправомірної вигоди, злочинні дії ОСОБА_1 припинені правоохоронними органами, останнього затримано у порядку ст. 208 КПК України.

11 травня 2019 року ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. З ст. 368 КК України - одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення та невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища, поєднане з вимаганням такої вигоди.

Таким чином, за викладених обставин, ОСОБА_1 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

11 травня 2019 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженеця м. Запоріжжя, одруженого, який має на утриманні малолітню дитину, із вищою освітою, зареєстрований та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, повідомлено обґрунтовану підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

Вина ОСОБА_1 в інкримінованому йому злочині повністю підтверджується зібраними у провадженні доказами: заявою про скоєння кримінального правопорушення ОСОБА_2 від 2 травня 2019 року, з якої вбачається, що ОСОБА_1 вимагає неправомірну вигоду у сумі 500 доларів США; протоколи допиту свідка ОСОБА_2 від 2 травня 2019 року, 11 травня 2019 року, в ході яких підтвердив доводи, викладені в заяві та факт надання неправомірної вигоди ОСОБА_1 ; протоколом огляду та вручення заздалегідь ідентифікованих (помічених) засобів - грошових коштів від 10 травня 2019 року; протоколом затримання ОСОБА_1 від 10 травня 2019 року; протоколом освідування особи від 10 травня 2019 року, в ході якого з тіла виконано змиви та вилучено штани підозрюваного ОСОБА_1 для встановлення слідів кримінального правопорушення; протоколом огляду місця події від 10 травня 2019 року, в ході якого виявлено предмет неправомірної вигоди у сумі 500 доларів США, який знаходився поруч із затриманим ОСОБА_1 ; протоколом обшуку службових приміщень Токмацького ОМВК від 10 травня 2019 року, в ході якого вилучено книгу обліку офіцерів запасу, в якій мається на обліку ОСОБА_2 та корінці викликів ОСОБА_2 на 10- ти денні збори офіцерів запасу; іншими матеріалами провадження у їх сукупності.

Таким чином, ОСОБА_1 обґрунтовано підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за який передбачено покарання лише у вигляді реального позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

11.05.2019 року ухвалою слідчого судді Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області, ОСОБА_1 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 144 075,00 грн. та покладення на нього обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, у разі її внесення.

13.05.2019 у зв`язку з внесенням застави, ОСОБА_1 було звільнено з під варти та покладено на нього обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме: носити електронний засіб контролю; не відлучатись із населеного пункту, в якому він проживає без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання, та місця роботи; утриматися від спілкування зі свідками у даному кримінальному провадженні;прибувати до слідчого, прокурора або суд за першою вимогою; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну, у тому числі з державами з котрими Україна має міждержавні договори про перетин кордонів за внутрішньодержавними паспортами.

Відповідно до вищезазначеної ухвали слідчого судді Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області, термін дії обов`язків визначено до 08.07.2019.

Досудове розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про обрання запобіжного заходу з покладенням на підозрюваного обов`язків завершити не виявляється можливим, у зв`язку з великим обсягом та специфікою процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування.

У зв`язку з чим, постановою військового прокурора Запорізького гарнізону Південного регіону України Сопівника А.В. строк досудового розслідування даного кримінального провадження продовжено до трьох місяців, тобто до 11.08.2019.

Підставою для продовження строку досудового розслідування є об`єктивна необхідність у долученні до матеріалів кримінального провадження всіх матеріалів отриманих за результатами проведення НСРД та висновків судових експертиз, виконання вимог стати 290 КПК України, складення обвинувального акту та реєстру матеріалів досудового розслідування.

Разом з тим, під час досудового розслідування встановлено, що ризики, передбачені ст. 177 КПК України, які були враховані слідчим суддею під час обрання 11.05.2019 відносно ОСОБА_1 запобіжного заходу з покладенням обов`язків, передбачених ст.194 КГІК України, не зменшились, не змінились та існують на теперішній час.

Так, ОСОБА_1 , усвідомлюючи ступінь тяжкості вчиненого ним кримінального правопорушення і наступного покарання у вигляді від 5 до 10 років реального позбавлення волі, у тому числи вимог статті 75 КК України, згідно якої звільнення від відбування покарання не можливе при засудженні особи за корупційний злочин, а також з урахування того, що ОСОБА_1 може умисно ухилятися від явки в органи досудового слідства, слідчого судді або переховуватись від органів досудового розслідування, та суду, чим може перешкоджати встановленню істини по справі.

Таким чином, наявний ризик, передбачений п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, - переховування від органів досудового розслідування та суду.

2. Підозрюваний ОСОБА_1 , перебуваючи на волі, використовуючи своє становище, може знищити або вжити заходів до знищення або переховування документів, щодо виконання доручень слідчого у кримінальних провадженнях за фактом незаконного обігу металобрухту, речей та інших доказів по кримінальному провадженню, які можуть бути використані як докази його вини. На цей час, органом досудового розслідування не проведено всіх запланованих обшуків в рамках даного кримінального провадження. Крім того, на даний час встановлюються інші факти вчинення ОСОБА_1 аналогічних злочинів, у зв`язку з чим існує реальна загроза знищення документів, а також інших речей предметів та цінностей, які можуть бути використанні як докази у вказаному кримінальному провадженні.

Вказана обставина свідчить про наявність ризику, передбаченого п.п.2 ч.І ст.177 КПК України, — знищення, переховування або спотворення будь-якої із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення.

3. ОСОБА_1 перебуваючи на волі може впливати на свідків, деякі з яких до теперішнього часу ще недопитані. Крім того, в ході проведення досудового розслідування планується призначення ряду експертиз, проведення яких буде доручатися експертам Запорізького НДЕКЦ МВС України, що дає підстави вважати, що ОСОБА_1 може чинити тиск на експертів у цьому ж кримінальному провадженні. Також, ОСОБА_1 перебуваючи на волі може шляхом умовлянь впливати на іншого підозрюваного у вказаному кримінальному провадженні.

Вказана обставина свідчить про наявність ризику, передбаченого п. З ч.І ст.177 КПК України, - незаконний вплив на свідків, експертів, іншого підозрюваного у цьому ж кримінальному провадженні.

З урахуванням вищевикладеного стороною обвинувачення встановлено достатньо підстав вважати, що перебуваючи на волі ОСОБА_1 зможе незаконними засобами впливати на свідків, у тому числі своїх колег - працівників Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області, а саме вмовляти їх надавати неправдивих показів на його користь, що перешкодить встановленню істини під час досудового та судового слідства.

Таким чином, органом досудового слідства, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України, встановлено наявність обґрунтованих ризиків передбачених п.п.1-4 ч.І ст.177 КПК України, а саме:

переховуватися від органів досудового розслідування та суду;

знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;

незаконно впливати на свідків, іншого підозрюваного, експертів, у цьому ж кримінальному провадженні;

перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Беручи до уваги те, що ризики, передбачені ст.177 КПК України, не зменшились, не змінились та існують в теперішній час, з урахуванням вагомості наявних доказів обґрунтованої підозри ОСОБА_1 , з метою забезпечення об`єктивності, всебічності розслідування у найкоротший термін строк дії ухвали покладених на ОСОБА_1 обов`язків, передбачених ст.194 КПК України, необхідно продовжити в межах строку досудового розслідування.

Відповідно до ч.6 ст.194 КПК України обов`язки, передбачені частиною п`ятою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому ст. 199 цього кодексу.

На підставі ст. 107 КПК України здійснюється фіксування кримінального провадження за допомогою технічних засобів. Відповідно до вимог ст. 108 КПК України ведеться журнал судового засідання.

Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання, просить продовжити строк дії обов`язків.

Підозрюваний ОСОБА_1 заперечував проти задоволення клопотання прокурора про продовження строку дії обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, посилаючись на те, що підозра не обґрунтована, а ризики, які зазначені в клопотанні слідчого не знаходять свого підтвердження. Крім того, підозрюваний зазначив, що змінив фактичне місце мешкання та мешкає тепер за адресою: АДРЕСА_1 . Крім того, просив суд надати дозвіл залишати місце свого проживання виключно для виконання трудових обов`язків на посаді водія на підприємстві ТОВ «СТРОЙ ІНВЕСТ СЕРВІС2».

Захисник підозрюваного – адвокат Моісеєнко Д.Ю. заперечував проти задоволення клопотання прокурора про продовження строку дії обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, посилаючись на те, що підозра не обґрунтована, а ризики, які зазначені в клопотанні слідчого не знаходять свого підтвердження. Крім того, просив суд надати дозвіл залишати місце проживання підозрюваному виключно для виконання трудових обов`язків на посаді водія на підприємстві ТОВ «СТРОЙ ІНВЕСТ СЕРВІС2».

Дослідивши матеріали кримінального провадження, думку прокурора, який підтримав клопотання, захисника, який заперечував проти клопотання, підозрюваного, суд приходить до наступного.

Відповідно до ч. 6 ст. 194 КПК України обов`язки можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк, не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому ст. 199 цього кодексу.

Відповідно до ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, незаконно впливати на свідків, іншого підозрюваного, експертів у цьому ж кримінальному провадженні.

Враховуючи те, що строк дії обов`язків, передбачених ч. 5 ст.194 КПК України, покладених на підозрюваного закінчується, досудове розслідування кримінального провадження відносно підозрюваного ОСОБА_1 не завершено, прокурором доведено наявність ризиків, передбачених п.п.1,3 ч.1 ст.177 КПК України, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання слід задовольнити та продовжити строк дії обов`язків, застосованих ухвалою слідчого судді.

Керуючись ст. ст.131,132,176-178,184,194,199 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора військової прокуратури Запорізького гарнізону Південного регіону Чепець Олександра Олександровича про продовження строку дії обов`язків покладених слідчим суддею на підозрюваного: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Запоріжжя, одруженого, який має на утриманні малолітню дитину, із вищою освітою, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, по матеріалами кримінального провадження № 42019080370000042 від 2 травня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України – задовольнити частково.

Продовжити до 11 серпня 2019 року строк дії покладених на підозрюваного ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наступних обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України:

- носити електронний засіб контролю;

- надати дозвіл відлучатись із населеного пункту, в якому він проживає без дозволу слідчого, прокурора або суду виключно для виконання посадових обов`язків на підприємстві ТОВ «СТРОЙ ІНВЕСТ СЕРВІС 2» на посаді водія;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання, та місця роботи;

- утриматися від спілкування зі свідками у даному кримінальному провадженні;

- прибувати до слідчого, прокурора або суду за першою вимогою;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну, у тому числі з державами з котрими Україна має міждержавні договори про перетин кордонів за внутрішньодержавними паспортами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: Редько О.В.