
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
17 липня 2019 року справа №640/12707/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши у клопотання Романовобалківської сільської ради Первомайського району Миколаївської області про забезпечення адміністративного позову в адміністративній справі
за позовомРомановобалківської сільської ради Первомайського району Миколаївської областідо третя особаЦентральної виборчої комісії України Мигіївська сільська рада Первомайського району Миколаївської областіпровизнання протиправною та скасування постанови в частиніВ С Т А Н О В И В:
Романовобалківська сільська рада Первомайського району Миколаївської області (далі по тексту - позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Центральної виборчої комісії України (далі по тексту - відповідач), в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову відповідача №846 від 20 квітня 2019 року "Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об`єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 30 червня 2019 року" в частині пункту 10 додатку №9 до постанови від 20 квітня 2019 року №846.
Разом із позовною заявою позивачем подано клопотання про забезпечення адміністративного позову шляхом: 1) заборони відповідачу, Мигіївській сільській раді Первомайського району Миколаївської області та будь-яким іншим особам вчиняти дії щодо ліквідації Романовобалківської сільської ради Первомайського району Миколаївської області як юридичної особи та будь-які дії щодо припинення повноважень Романовобалківської сільської ради Первомайського району Миколаївської області як представницького органу місцевого самоврядування; 2) заборони Мигіївській сільській раді Первомайського району Миколаївської області та будь-яким іншим особам виконувати на території села Романова Балка Первомайського району Миколаївської області функції представницького органу місцевого самоврядування замість Романовобалківської сільської ради Первомайського району Миколаївської області.
В обґрунтування заяви про забезпечення позову позивач зазначає, що реалізація оскаржуваної постанови ЦВК призведе до непоправних наслідків для гарантованих Конституції України прав і законних інтересів громадян - скасування правосуб`єктності територіальних громад після проведення "перших" виборів депутатів та голів "об`єднаних територіальних громад".
Дослідивши матеріали справи, виходячи з меж заявленого клопотання, системного аналізу положень чинного законодавства України і матеріалів справи, Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до наступних висновків.
Частина друга статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: 1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; 2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Окружний адміністративний суд міста Києва вважає за необхідне зазначити, що забезпечення адміністративного позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, до вирішення адміністративної справи по суті позовних вимог, визначених Кодексом адміністративного судочинства України заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому постанови суду, якщо її буде прийнято на користь позивача.
Разом з тим, частиною четвертою статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що заходи забезпечення позову, які застосовує суд, не можуть зупиняти, унеможливлювати або в інший спосіб порушувати безперервність процесу призначення, підготовки і проведення виборів.
Відповідно до статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу. Ухвалу про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову може бути оскаржено. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Окружним адміністративним судом міста Києва встановлено відсутність об`єктивних доказів та пояснень, які б свідчили про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, неможливості захисту цих прав, свобод та інтересів, істотного ускладнення чи унеможливлення виконання рішення суду або ефективного захисту, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача без вжиття таких заходів.
З урахуванням зазначеного, Окружний адміністративний суд міста Києва дійшов висновку про необхідність відмовити Романовобалківській сільській раді Первомайського району Миколаївської області у вжитті заходів забезпечення адміністративного позову.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 150, 151, 154, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
Відмовити Романовобалківській сільській раді Первомайського району Миколаївської області у задоволенні клопотання про забезпечення адміністративного позову.
Згідно з частиною першою статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя В.А. Кузьменко