
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№1.380.2019.003032
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 липня 2019 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Клименко О.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Держпраці у Львівській області до ЛКП «Північне 411» про застосування заходів реагування, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Головне управління Держпраці у Львівській області звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до ЛКП «Північне 411», в якому просить:
- застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до ЛКП «Північне 411», а саме: заборонити експлуатацію пасажирських ліфтів за адресою м. Львів, (реєстр, №Л-3902) вул. Миколайчука, 22, під`їзд 2; (реєстр, №Л-3501) вул. Миколайчука, 22, під`їзд 1; (реєстр, № Л-3896) вул. Миколайчука, 24, під`їзд 1; (реєстр, №Л-3897) вул. Миколайчука, 24, під`їзд 2; (реєстр, №Л-3898) вул. Миколайчука, 24, під`їзд 3; (зав. №34905) вул. Миколайчука, 14, під`їзд 1; пасажирського ліфта по вул. Миколайчука, 12, під`їзд 1 до усунення зазначених у позовній заяві порушень;
- здійснювати розгляд судової справи в порядку спрощеного провадження без виклику сторін;
- звернути судове рішення до негайного виконання.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що в результаті проведення планової перевірки ЛКП «Північне 411» були виявлені факти порушення вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки при експлуатації пасажирських ліфтів, які викладено в акті перевірки суб`єкта господарювання від 20 березня 2019 року №13/01/156/0278 та які створюють загрозу життю та здоров`ю мешканців багатоквартирних житлових будинків, де вказані пасажирські ліфти експлуатуються.
Позивач зазначає, що у зв`язку з виникненням умов, за яких подальша експлуатація пасажирських ліфтів (реєстр, №Л-3902) вул. Миколайчука, 22, під`їзд 2; (реєстр, №Л-3501) вул. Миколайчука, 22, під`їзд 1; (реєстр, № Л-3896) вул. Миколайчука, 24, під`їзд 1; (реєстр, №Л-3897) вул. Миколайчука, 24, під`їзд 2; (реєстр, №Л-3898) вул. Миколайчука, 24, під`їзд 3; (зав. №34905) вул. Миколайчука, 14, під`їзд 1; пасажирського ліфта по вул. Миколайчука, 12, під`їзд 1 становить загрозу здоров`ю і життю мешканців багатоквартирних житлових будинків по вул. Миколайчука, 22, під`їзд 2, вул. Миколайчука, 22, під`їзд 1, вул. Миколайчука, 24, під`їзд 1, вул. Миколайчука, 24, під`їзд 2, вул. Миколайчука, 24, під`їзд 3, вул. Миколайчука, 14, під`їзд 1 , вул. Миколайчука, 12, під`їзд 1 у місті Львові існують передбачені Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» підстави для застосування заходів реагування та заборони експлуатації пасажирських ліфтів за вказаною адресою.
У зв`язку з вищенаведеним адміністративний позов просить задоволити в повному обсязі.
Відповідач відзиву на позовну заяву не подав. Відповідно до частини шостої статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до пункту 3 частини 3 статті 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалою судді від 21 червня 2019 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без повідомлення сторін.
Судом встановлені наступні фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини:
Уповноваженими посадовими особами Головного управління Держпраці у Львівській області відповідно наказу від 13.03.2019 року №0575-П та направлення про проведення перевірки від 13.03.2019 року №0575 у присутності уповноважених осіб відповідача - директора ЛКП «Північне 411» - Гадьо Оксани Степанівни в період з 14.03.2019 року по 20.03.2019 року проведено планову перевірку Львівського комунального підприємства «Північне 411» щодо дотримання вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки при експлуатації пасажирських ліфтів.
За результатами перевірки складено акт від 20 березня 2019 року №13/01/156/0278.
Як слідує із акта перевірки, плановою перевіркою встановлено ряд порушень, які створюють загрозу життю та здоров`ю мешканців багатоквартирних житлових будинків по вул. Миколайчука, 22 , під`їзд 2, вул. Миколайчука , 22, під`їзд 1, вул. Миколайчука, 24, під`їзд 1, вул. Миколайчука, 24, під`їзд 2, вул. Миколайчука, 24, під`їзд 3, вул. Миколайчука, 14, під`їзд 1, вул. Миколайчука, 12, під`їзд 1 у місті Львові, а саме:
- директором не організовано навчання і перевірка знань з питань охорони праці для працівників підприємства, що є порушенням ст. 18 Закону України «Про охорону праці» №2694, далі ЗУ №2694;
- не робиться запис про проведення вступного інструктажу в наказі про прийняття на роботу, що є порушенням п. 6.3. Типового положення про порядок проведення навчання і перевірку знань з питань охорони праці НПАОП 0.00-4. 12-05, далі НПАОП 0.00-4.12-05;
- не збережені (прострочені) терміни проведення повторного інструктажу з питань охорони праці: на роботах з підвищеною небезпекою 1 раз на 3 місяці; для решти робіт 1 раз на 6 місяців, що є порушенням п.6.5.НПАОП 0.00-4.12-05;
- журнали реєстрації інструктажів на робочому місці з питань охорони праці ведуться з порушенням вимог: не заповнюються всі графи, відсутні записи гр.12 знання перевірив, дата про допуск до роботи працівників після проведення інструктажу, не вказується номер інструкції, що є порушенням дод.6 п.6.10. НПАОП 0.00-4.12-05;
- з працівниками не проведено інструктаж на І групу допуску з електробезпеки, що є порушенням п.2.1.3. Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів НПАОП 40.1-1.21-98;
- підприємством не надіслано у ГУ Держпраці у Львівській області декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: виконання ремонтних та інших робіт, що виконуються на висоті понад 1,3м., що є порушенням п.6 дод.6 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 48 зі змінами);
- не усі члени комісії у порядку, установленому Типовим положенням, пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці, що є порушенням п.3.10. НПАОП 0.00-4.12-05.
- не проводяться інструктажі з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також з правил поведінки та дій при виникненні аварійних ситуацій, пожеж і стихійних лих з працівниками підприємства, що є порушенням п.6.1. НПАОП 0.00-4.12-05;
- не проведено експертне обстеження після закінчення граничного строку експлуатації пасажирських ліфтів (реє. №Л-3902) вул. Миколайчука 22 п.2; (реє.№Л-3501) вул. Миколайчука 22 п.1; (реє. №Л-3896) вул. Миколайчука 24 п .1 ; (реєстр, №Л-3897) вул. Миколайчука 24 п.2; (реє. №Л-3898) вул. Миколайчука 24 п.3, що є порушенням п.п.9.6.1,9.7.15 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів НПАОП 0.00-1.02-08 , далі НПАОП 0.00-1.02-08;
- не проведено позачерговий технічний огляд після закінчення граничного строку експлуатації пасажирських ліфтів (реє. №Л-3902) вул. Миколайчука 22 п.2; (реє.№Л-3501) вул. Миколайчука 22 п . 1; (реє. №Л-3896) вул. Миколайчука 24 п . 1; (реєстр, №Л-3897) вул. Миколайчука 24 п.2; (реє. №Л-3898) вул. Миколайчука 24 п.3; (зав. № 34905) вул. Миколайчука 14 п.1; пасажирський ліфт по вул. Миколайчука 12 п.1, що є порушенням п. 9.5.1,9.7.15 НПАОП 0.00-1.02-08;
- не проведений ремонт пасажирського ліфта (зав. № 34905) вул. Миколайчука 14 п.1; пасажирського ліфта по вул. Миколайчука, 12 п.1 після отримання негативного висновку експертного обстеження, що є порушенням п.п. 9.6.2, 9.7.15. НПАОП 0.00-1.02-08;
- відсутній паспорт заводу виготовлювача пасажирського ліфта по вул. Миколайчука 12 п.1, що є порушенням п.п.7.1.3, 9.7.15. НПАОП 0.00-1.02-08;
- не проведена реєстрація (не встановлено на облік) в територіальних органах спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки та охорони праці пасажирського ліфта (зав. № 34905) вул. Миколайчука 14 п.1; пасажирського ліфта по вул. Миколайчука 12 п.1, що є порушенням п.9.1.1. НПАОП 0.00-1.02-08;
- не отримано «Дозвіл на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» на експлуатацію пасажирського ліфта (зав. №34905) вул. Миколайчука 14 п.1; пасажирського ліфта по вул. Миколайчука 12 п.1, що є порушенням п.9.7.1 .НПАОП 0.00-1.02-08; п.6 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» Постанова КМУ від 26.10.2011р. №1107 із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 7 лютого 2018 року № 48;
- не замінені тріснуті пружини підвісок противаг пасажирських ліфтів (реєстр, № Л-3896) вул. Миколайчука 24 п.1; (реєстр, № Л-3897) вул. Миколайчука 24 п.2, що є порушенням п.п. 6.6.4, 9.7.15. НПАОП 0.00-1.02-08;
- не працюють реверсивні пристрої дверей кабін пасажирських ліфтів (реєстр, № Л-3902) вул. Миколайчука 22 п.2; (реєстр, № Л-3896) вул. Миколайчука 24 п.1; (реєстр, № Л-3897) вул. Миколайчука 24 п.2; (реєстр, № Л-3898) вул. Миколайчука 24 п.3, що є порушенням п.п. 6.6.1, 9.7.15. НПАОП 0.00-1.02-08;
- не встановлено засоби для безпечного спуску на підлогу приямка пасажирського ліфта (реєстр, № Л-3501) вул. Миколайчука 22 п.1, що є порушенням п.6.4.18. НПАОП 0.00-1.02-08;
- не освітлені та захаращені підходів до машинних приміщень, пасажирських ліфтів (реєстр, № Л-3902) вул. Миколайчука 22 п. 2; (реєстр, № Л-3501) вул. Миколайчука 22 п. 1; (реєстр, № Л-3896) вул. Миколайчука 24 п. 1; (реєстр, № Л-3897) вул. Миколайчука 24 п. 2; (реєстр, № Л-3898) вул. Миколайчука 24 п. 3; (зав. № 34905) вул. Миколайчука 14 п.1; пасажирського ліфта по вул. Миколайчука 12 п.1, що є порушенням п.6.5.17 НПАОП 0.00-1.02-08;
- не зроблено написи «Машинне приміщення. Стороннім вхід заборонено» на дверях машинного приміщення пасажирського ліфта (реє. № Л-3902) вул. Миколайчука 22 п.2, що є порушенням п.6.5.25. НПАОП 0.00-1.02-08;
- не закриваються на замок двері машинного приміщення пасажирського ліфта (реєстр, № Л-3902) вул. Миколайчука 22 п.2, що є порушенням п.6.5.4. НПАОП 0.00-1.02-08;
- в машинних приміщеннях пасажирських ліфтів (реєстр, № Л-3902) вул. Миколайчука 22 п. 2; (реєстр, № Л-3501) вул. Миколайчука 22 п. 1; (реєстр, № Л-3896) вул. Миколайчука 24 п. 1; (реєстр, № Л-3897) вул. Миколайчука 24 п. 2; (реєстр, № Л-3898) вул. Миколайчука 24 п. 3; (зав. № 34905) вул. Миколайчука 14 п. 1; пасажирського ліфта по вул. Миколайчука 12 п.1 зберігаються будівельні матеріали та прокладені кабелі обладнання інтернету та кабельного телебачення які не належать до ліфтів, що є порушенням п.6.5.24. НПАОП 0.00-1.02-08;
- не влаштовані решітки у прорізах для вентиляції машинних приміщень пасажирських ліфтів (реє. №Л-3896) вул. Миколайчука 24 п.1; (реє. № Л-3897) вул. Миколайчука 24 п.2, що є порушенням п.6.5.23 НПАОП 0.00-1.02-08;
- відсутній захисний плафон ламп освітлення кабіни пасажирського ліфта (реє., № Л-3501) вул. Миколайчука 22 п.1, що є порушенням п.6.6.8. НПАОП 0.00-1.02-08;
- не вивішені на основних поверхах або в кабінах пасажирських ліфтів (реєстр, № Л-3902) вул. Миколайчука 22 п. 2; (реєстр, № Л-3501) вул. Миколайчука 22 п. 1; (реєстр, № Л-3897 вул. Миколайчука 24 п. 2; (реєстр, № Л-3898 вул. Миколайчука 24 п.3; (зав. № 34905) вул. Миколайчука 14 п.1, що є порушенням п. 9.7.13. НПАОП 0.00-1.02-08;
- не працює диспетчерський зв`язок пасажирського ліфта (реє. № Л-3902) вул. Миколайчука 22 п.2, що є порушенням п.9.8.1. НПАОП 0.00-1.02-08;
- в приямках пасажирських ліфтів (реєстр, № Л-3902) вул. Миколайчука 22 п. 2; (реєстр, № Л-3501) вул. Миколайчука 22 п. 1; (реєстр, № Л-3 896) вул. Миколайчука 24 п. 1; (реєстр, № Л-3897) вул. Миколайчука 24 п. 2; (реєстр, № Л-3898) вул. Миколайчука 24 п.3; (зав. №34905 вул. Миколайчука 14 п.1 пасажирського ліфта по вул. Миколайчука 12 п.1 не прибране сміття та інші сторонні предмети, що є порушенням п. 6.6.1. НПАОП 0.00-1.02-08.
Предметом спору у даній справі є оцінка: наявності підстав для застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до відповідача шляхом заборони експлуатації пасажирських ліфтів у зв`язку з виявленими під час перевірки фактами порушення вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю та здоров`ю мешканців багатоквартирних житлових будинків, де вказані пасажирські ліфти експлуатуються.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V (далі - Закон № 877-V).
Статтею 1 Закону № 877-V визначено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Відповідно до частини першої та четвертої статті 4 Закону № 877-V державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб`єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом. Виключно законами встановлюються: органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності; види господарської діяльності, які є предметом державного нагляду (контролю); повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг; вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності; спосіб здійснення державного нагляду (контролю); санкції за порушення вимог законодавства і перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа. Орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю).
Згідно з частиною сьомою статті 7 Закону № 877-V на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96 (далі - Положення №96), Держпраці є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов`язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Згідно з пунктом 7 Положення №96 Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Відповідно до Положення №96 управління Держпраці відповідно до покладених на нього завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства з охорони праці, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами та перевірки їх знань.
Статтею 4 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII передбачено, що державна політика в галузі охорони праці спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням та базується на принципах пріоритету життя і здоров`я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.
Згідно з частиною п`ятою статті 4 Закону № 877-V виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду. Відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб`єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.
Судом встановлено, що саме порушення відповідачем вимог законодавчих актів з охорони праці та промислової безпеки про експлуатації пасажирських ліфтів (реєстр, №Л-3902) вул. Миколайчука, 22, під`їзд 2; (реєстр, №Л-3501) вул. Миколайчука, 22, під`їзд 1; (реєстр, № Л-3896) вул. Миколайчука, 24, під`їзд 1; (реєстр, №Л-3897) вул. Миколайчука, 24, під`їзд 2; (реєстр,№Л-3898) вул. Миколайчука, 24, під`їзд 3; (зав. №34905) вул. Миколайчука, 14, під`їзд 1; пасажирського ліфта по вул. Миколайчука, 12, під`їзд 1 у м. Львові, експлуатацію яких позивач просить зупинити, стали підставою звернення до суду з даним позовом, оскільки експлуатація вищезазначених пасажирських ліфтів, без усунення порушень, становить загрозу життю та здоров`ю мешканців багатоквартирних житлових будинків.
Матеріалами справи підтверджується наявність порушень ЛКП «Північне 411» вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки при експлуатації пасажирських ліфтів, які створюють загрозу життю та здоров`ю мешканців багатоквартирних житлових будинків, де вказані пасажирські ліфти експлуатуються.
Доказів усунення виявлених порушень відповідачем не надано.
Беручи до уваги викладене, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги Головного управління Держпраці у Львівській області щодо застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом заборони експлуатації пасажирських ліфтів за адресою м. Львів, (реєстр, №Л-3902) вул. Миколайчука, 22, під`їзд 2; (реєстр, №Л-3501) вул. Миколайчука, 22, під`їзд 1; (реєстр, № Л-3896) вул. Миколайчука, 24, під`їзд 1; (реєстр, №Л-3897) вул. Миколайчука, 24, під`їзд 2; (реєстр, №Л-3898) вул. Миколайчука, 24, під`їзд 3; (зав. №34905) вул. Миколайчука, 14, під`їзд 1; пасажирського ліфта по вул. Миколайчука, 12, під`їзд 1 до усунення порушень у сфері охорони праці та промислової безпеки є обґрунтованими, підтверджуються наявними у справі доказами та підлягають до задоволення повністю.
Щодо вимоги позивача щодо звернення рішення до негайного виконання, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 371 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) негайно виконуються рішення суду про: 1) присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць; 2) присудження виплати заробітної плати, іншого грошового утримання у відносинах публічної служби - у межах суми стягнення за один місяць; 3) поновлення на посаді у відносинах публічної служби; 4) припинення повноважень посадової особи у разі порушення нею вимог щодо несумісності; 5) уточнення списку виборців; 6) усунення перешкод та заборону втручання у здійснення свободи мирних зібрань; 7) накладення арешту на активи, що пов`язані з фінансуванням тероризму та стосуються фінансових операцій, зупинених відповідно до рішення, прийнятого на підставі резолюцій Ради Безпеки ООН, зняття арешту з таких активів та надання доступу до них.
Негайно також виконуються рішення суду, прийняті в адміністративних справах, визначених пунктами 1, 5 частини першої статті 263, пунктами 1-4 частини першої статті 283 цього Кодексу.
Отже, рішення суду про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) не підлягає негайному виконанню.
Відтак, суд не вбачає підстав для звернення судового рішення до негайного виконання.
Відповідно до положень статті 139 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов Головного управління Держпраці у Львівській області (79005, м. Львів, пл. Міцкевича, 8) до ЛКП «Північне 411» (79059, м. Львів, вул. Миколайчука, 22) про застосування заходів реагування - задоволити повністю.
Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до ЛКП «Північне 411» (79059, м. Львів, вул. Миколайчука, 22, код ЄДРПОУ 22333506) шляхом заборони експлуатації пасажирських ліфтів за адресою м. Львів (реєстр, №Л-3902) вул. Миколайчука, 22, під`їзд 2; (реєстр, №Л-3501) вул. Миколайчука, 22, під`їзд 1; (реєстр, № Л-3896) вул. Миколайчука, 24, під`їзд 1; (реєстр, №Л-3897) вул. Миколайчука, 24, під`їзд 2; (реєстр, №Л-3898) вул. Миколайчука, 24, під`їзд 3; (зав. №34905) вул. Миколайчука, 14, під`їзд 1; пасажирського ліфта по вул. Миколайчука, 12, під`їзд 1 до усунення порушень у сфері охорони праці та промислової безпеки.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст.ст. 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15 розд. VII "Перехідні положення" цього Кодексу.
Повний текст рішення складено 22.07.2019 року.
Суддя Клименко О.М.