Дата принятия
10.07.2019
Номер дела
136/1068/19
Номер документа
83007321
Форма судопроизводства
Про адмінправопорушення
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины

Справа № 136/1068/19

провадження №3/136/482/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2019 року м. Липовець

Суддя Липовецького районного суду Вінницької області Кривенко Д.Т., розглянувши матеріали, які надійшли від керівника Департаменту з питань запобігання політичній корупції НАЗК про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , р аніше не притягуваної до адміністративної відповідальності,

за ст. 212-15 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно із протоколом № 50-25/565 від 16.05.2019 було встановлено що за результатами аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, поданого політичною партією «Всеукраїнське об`єднання «Батьківщина» (ЄДРПОУ 20069956) за 4 квартал 2018 року встановлено, що ОСОБА_1 надав внесок на підтримку політичної партії у розмірі 149550 грн., маючи за даними інформаційної системи органів ДФС податковий борг станом на 22.11.2018 у розмірі 13, 05 гривень. Такими своїми діями ОСОБА_1 порушив пункт 8 частини першої статті 15 Закону України «Про політичні парті в Україні», відповідно до якого не допускається здійснення внесків на підтримку політичної партії фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг, за що передбачена відповідальність за статтею 212-15 КУпАП.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов висновку, що провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає до закриття з огляду на таке.

Частиною 3 статті 38 КУпАП визначено, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 212 15 КУпАП, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

З аналізу вказаної норми слідує, що строки притягнення до відповідальності є абсолютними, а їх пропуск, незалежно від причин, однозначно виключає застосування заходів державного примусу.

Згідно відповідь з Державної фіскальної служби України в адресу Національного агентства з питань запобігання корупції який датований 25.02.2019 (а.с.13) встановлено, що ОСОБА_1 за даними інформаційної системи органів ДФС мав податковий борг 13, 05 грн.

Згідно із Звітом політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання за 2018 рік встановлено, що 22.11.2018 ОСОБА_1 здійснив внесок на користь та рахунок політичної партії «Всеукраїнське об`єднання «Батьківщина» в сумі 149 550 грн., що підтверджено платіжним документом.

Відповідно до листа Політичної партії «Всеукраїнське об`єднання «Батьківщина» направленого в адресу Департаменту з питань запобігання політичній корупції 07.03.2019 встановлено, що ОСОБА_1 на користь партії зробив внесок в сумі 149 550, 00 грн.

Таким чином, початок обчислення строку давності притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.212-15КУпАП обумовлено днем виявлення правопорушення уповноваженою особою, яким, суд вважає, що потрібно рахувати 07.03.2019, а не як зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення 03.04.2019 (дата складання протоколу), отже на момент розгляду справи (10.07.2019) закінчилися строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ст.38 КУпАП.

Відповідно до статті 247 ч.1 п.7 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Аналіз вказаної норми дає підстави вважати, що після закриття провадження у справі втрачається можливість здійснення будь-яких заходів, спрямованих на притягнення особи до адміністративної відповідальності. Це дає підстави стверджувати про відсутність необхідності з`ясовувати і встановлювати вину чи невинуватість особи в постанові про закриття провадження у справі, а достатньо встановити вид правопорушення, наявність щодо нього спеціального законодавства, момент вчинення правопорушення, строк, що сплив з моменту вчинення правопорушення до моменту розгляду справи судом.

Зважаючи на встановлені судом обставини, суд дійшов висновку, що провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ст.212-15 КУпАП слід закрити, у зв`язку із закінченням строків для накладення адміністративного стягнення, передбачених ст.38 КУпАП.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 38, 212-15, 221, 247 ч.1 п.7, 251, 284 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , на підставі статті 247 ч.1 п.7 КУпАП, у зв`язку із закінченням строків, передбачених ст.38 КУпАП.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Липовецький районний суд Вінницької області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Суддя Д.Т. Кривенко