Дата принятия
26.03.2019
Номер дела
511/566/19
Номер документа
80734274
Форма судопроизводства
Дела об административных правонарушениях
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины

Роздільнянський районний суд Одеської області

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа № 511/566/19

Номер провадження: 3/511/277/19

"26" березня 2019 р. суддя Роздільнянського районного суду Одеської області Теренчук Ж В, розглянувши матеріали, які надійшли з відділення інспекторів прикордонної служби впс «Кучурган» Білгород-Дністровського прикордонного загону Південного регіонального управління ДПС України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, паспорт серії НОМЕР_1 , не працюючої, пенсіонерки, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1

за ст. 204-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 18.03.2019 року об 09 годині 45 хвилин в міжнародному пункті пропуску через держаний кордон України «Кучурган - Первомайськ» громадянка України ОСОБА_1 намагалася незаконно перетнути державний кордон України, прямуючи з України в Молдову, на підставі документів, що не дають право на перетин ДКУ громадянами України, а саме на паспортний контроль пред`явила закордонний паспорт громадянки Росії серії НОМЕР_2 , виданий 13.112.2015 року, «ФМС 23106», тим самим порушила вимоги ст.12 Закону України «Про Державний кордон України».

ОСОБА_1 в судове засідання не з"явилась, про час та місце слухання справи була повідомлена належним чином, про що свідчить відповідна заява наявна в матеріалах справи.

Суд вважає за можливе провести розгляд справи без участі правопорушника, так як відповідно до ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» , ч.1ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов`язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (п.35 рішення від 07.07.1989р. Європейського суду з прав людини у справі «Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії» (Alimentaria Sanders S.A. v. Spain).

Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч.1 ст.6 даної Конвенції (§ 66 - 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005р. у справі «Смірнова проти України»).

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 є громадянкою України, окрім того вона має діючий закордонний паспорт громадянки Росії серії НОМЕР_2 , виданий 13.112.2015 року, «ФМС 23106», копії яких містяться в матеріалах справи.

Згідно ст.12 Закону України «Про державний кордон України» пропуск осіб, які перетинають державний кордон України, здійснюється органами Державної прикордонної служби України за дійсними документами на право в`їзду на територію України або виїзду з України.

Документами, що дають право громадянину України на виїзд з України і в`їзд в Україну згідно ст.2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадянами України» є: 1) паспорт громадянина України для виїзду за кордон; 2) дипломатичний паспорт; 3) службовий паспорт; 4) посвідчення особи моряка; 5) посвідчення члена екіпажу; 6) посвідчення особи на повернення в Україну (дає право на в`їзд в Україну).

Відповідно до п.1 ч.1 ст.2 Закону України «Про громадянство» в Україні діє принцип єдиного громадянства згідно якого, якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.

Виходячи з вищевказаних норм, з огляду на принцип єдиного громадянства (п.1 ч.1 ст.2 Закону України «Про громадянство») ОСОБА_1 будучи громадянкою України, вступивши у правові відносини з Україною, а саме при виїзді з території України у пункті пропуску на паспортний контроль повинна була пред`явити один з документів, який передбачений ст.2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадянами України», який відповідно дає право громадянину України на виїзд з України.

Проте, при перетині кордону ОСОБА_1 не пред`явила відповідний документ, який надає право на перетин державного кордону України, громадянам України.

Дані обставини підтверджуються:

- протоколом про адміністративне правопорушення ПдРУ № 603892 від 18.03.2019 року, згідно якого в міжнародному пункті пропуску через держаний кордон України «Кучурган-Первомайськ» громадянка України ОСОБА_1 намагалася незаконно перетнути державний кордон України, прямуючи з України в Молдову, на підставі документів, що не дають право на перетин ДКУ громадянами України, а саме на паспортний контроль пред`явила закордонний паспорт громадянки Росії серії НОМЕР_2 , виданий 13.12.2015 року, «ФМС 23106», тим самим порушила вимоги ст.12 Закону України «Про Державний кордон України»;

- копією паспорта громадянки України на ім`я ОСОБА_1 ;

- копією закордонного паспорта громадянки Росії серії НОМЕР_2 , виданого 13.12.2015 року, «ФМС 23106 », дійсного до 13.12.2025 року;

- протоколом про адміністративне затримання від 19.03.2019 року, відповідно до якого ОСОБА_1 , була затримана об 09.45годин 19.03.2019 року на термін до 3-х годин з метою складання протоколу про адміністративне правопорушення;

- протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 19.03.2019 року, відповідно до якого під час огляду вилучений був лише предмет правопорушення: закордонний паспорт громадянки Росії серії НОМЕР_2 , виданого 13.12.2015 року, «ФМС 23106 », дійсного до 13.12.2025 року:

- письмові пояснення ОСОБА_1 відповідно до яких вона поясняла, що правил митниці не знала, як і проте, що в Україні заборонено подвійне громадянство. Визнала свою провину.

- рапортом інспектора прикордонної служби віпс "Кучурган" про порушення громадянкою України ОСОБА_1 порядку перетинання державного кордону України від 19.03.2019 року.

Об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-1 КУпАП, полягає у перетинанні або спробі перетинання державного кордону України будь-яким способом, поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України, без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади, а суб`єктивна сторона даного правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу.

З огляду на викладені обставини, перевіряючі матеріали справи достовірно встановлено, що громадянка України ОСОБА_1 , здійснила спробу перетину державного кордону України без відповідних документів, які надають право на перетин кордону громадянами України, які передбачені ст.2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадянами України».

Доказів відмови від громадянства України у встановленому законодавством України порядку ОСОБА_1 не надала.

Таким чином, в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.204-1 КУпАП, яким передбачено адміністративну відповідальність за спробу перетину державного кордону України без відповідних документів.

При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення суд відповідно до вимог ст. 33 КУпАП враховує всі обставини справи, особу яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь вини, характер вчиненого адміністративного правопорушення, суд вважає за можливе призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу, в розмірі, передбаченому ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Судовий збір по справі згідно з Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року становить 384,20 грн., який слід стягнути з ОСОБА_1 на користь держави.

На основі викладеного та керуючись ст. 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення за ст. 204-1 ч.1 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, паспорт серії НОМЕР_1 , не працюючої, пенсіонерки, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , судовий збір у розмірі 384,20 грн. на користь держави.

Стягувач: Державна судова адміністрація України (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601)

Реквізити для зарахування до державного бюджету:

отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106,

код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783,

банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)

код банку отримувача: 899998,

рахунок отримувача: 31211256026001,

код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Роздільнянський районний суд Одеської області протягом 10 днів з дня її постановлення.

Суддя: Ж. В. Теренчук