
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про витребування доказів
29 січня 2019 р. № 1340/5903/18 Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П., за участю секретаря судового засідання Кушика Й.-Д.М., представника позивачки ОСОБА_1, розглянув у підготовчому засіданні клопотання позивачки про витребування доказів у адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, Жовківського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення з роботи, поновлення на посаді, -
у с т а н о в и в:
ОСОБА_2 звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, Жовківського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про:
1) визнання протиправним та скасування наказу № 1182о/с від 15.11.2018 про звільнення позивачки, майора міліції, з органів внутрішніх справ на підставі п. 64 "г" (через скорочення штатів) Положення про проходження рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ;
2) поновлення позивачки на посаді слідчого слідчого відділення Жовківського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ у Львівській області, з 07.11.2015;
3) відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 371 КАС України на постанову в частині поновлення позивачки на посаді слідчого відділення Жовківського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області допустити до негайного виконання;
4) стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Жовківського районного відділу Головного управління міністерства внутрішніх справ України у Львівській області 704,80 грн.
Підставою позову, як зазначає позивачка, є протиправність та безпідставність її чергового звільнення з посади. Оскільки відповідні дії відповідачів порушують права ОСОБА_2 на працю, вона звернулась із цим позовом до суду.
В прохальній частині позову ОСОБА_2 просила, за потреби, витребувати документи від Головного управління Національної поліції у Львівській області документи та інформацію: оригінал трудової книжки позивачки; про кількість штатних одиниць слідчого слідчого відділу Жовківського РВ ГУ МВС України у Львівській області (Жовківського відділення поліції Кам'янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області) станом на 07.11.2015; про кількість штатних одиниць слідчого слідчого відділу Жовківського райвідділу Національної поліції у Львівській області заповнених станом на сьогоднішній день; про те, кого конкретно прийнято на посаду слідчого слідчого відділу Жовківського районного відділу ГУ МВС України у Львівській області, починаючи з 06 чи 07.11.2015 по нинішній день; про те, хто із слідчих слідчого відділу Жовківського районного відділу ГУ МВС України у Львівській області станом на 07.11.2015 мав більший стаж вислуги років як в органах внутрішніх справ, так і органах служби в Жовківському райвідділі міліції від ОСОБА_2? Якщо такі особи є, то назвати їх поіменно з наданням належно завірених виписок з особових справ; про те, хто конкретно готував наказ від 06.11.2015 за № 848о/с, яким майора міліції ОСОБА_2 слідчого слідчого відділення Жовківського районного відділу ГУ МВС, звільнено з органів внутрішніх справ у запас Збройних Сил України за п. 64 "г" Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ /через скорочення штатів/; накази про прийняття на службу осіб молодшого та середнього офіцерського складу в органи поліції Жовківського відділення Кам'янка-Бузького РВ НП у Львівській області Яворівського РВ НП у Львівській області, районних відділів поліції м. Львова на посади слідчих, дізнавачів, дільничних, починаючи з 07.11.2015 по час надання відповіді; інформацію про заробіток (зарплату з усіма надбавками) слідчих, дізнавачів, дільничних Жовківського відділення Кам'янка-Бузького РВ ГУ НП у Львівській області, Яворівського НП у Львівській області, районних відділів поліції м. Львова, починаючи з 07.11.2015 по час надання відповіді при такій вислузі років як у ОСОБА_2 та званні майора поліції; із ГУ НП у Львівській області розрахунок повного заробітку ОСОБА_2 та званні майора поліції; із ГУ НП у Львівській області розрахунок повного заробітку ОСОБА_2 у випадку якщо би її було поновлено на роботі з 07.11.2015 станом на день отримання відповіді; а також в МВС України копії (виписки) з наказів про призначення на посади ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 головами ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Львівській області та звільнення з цих посад ОСОБА_6 і ОСОБА_4
Ухвалою суду від 08.01.2019 провадження в адміністративній справі відкрито за правилами загального позовного провадження та з метою з'ясування необхідності витребування таких доказів та встановлення обставин, які цими доказами підтверджуються чи спростовуються, вказане клопотання доцільно розглянути у підготовчому судовому засіданні за участі позивачки.
Представник позивачки у судовому засіданні вказане клопотання підтримав, зазначив, що зазначені докази матимуть значення для встановлення фактичних обставин справи.
Відповідачі явки уповноважених представників у судове засідання не забезпечили, про дату, час і місце судового засідання повідомлені належним чином. Клопотань про відкладення розгляду справи чи іншого змісту не подавав.
Судом не встановлено підстав для відкладення розгляду справи відповідно до ч. 2 ст. 181 КАС України.
Вирішуючи таке клопотання суд керується таким.
Завданням адміністративного судочинства, відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 180 КАС України у підготовчому судовому засіданні суд, в тому числі, з'ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом, чи причини їх неподання; пропонує учасникам справи надати суду додаткові докази або пояснення; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових та електронних доказів за їх місцезнаходженням; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання; вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше.
Статтею 72 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Частиною 3 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 3 ст. 80 Кодексу адміністративного судочинства України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Враховуючи викладене, з метою об'єктивного, повного і всебічного розгляду справи, необхідності дослідження обґрунтованості інформації, на яку покликаються сторони в обґрунтування своєї позиції та спростування тверджень іншої сторони, суд вважає за доцільне витребувати відповідні докази від відповідачів, окрім інформації про те, хто конкретно готував наказ від 06.11.2015 за № 848о/с, яким майора міліції ОСОБА_2 слідчого слідчого відділення Жовківського районного відділу ГУ МВС, звільнено з органів внутрішніх справ у запас Збройних Сил України за п. 64 "г" Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ /через скорочення штатів/; накази про прийняття на службу осіб молодшого та середнього офіцерського складу в органи поліції Жовківського відділення Кам'янка-Бузького РВ НП у Львівській області Яворівського РВ НП у Львівській області, районних відділів поліції м. Львова на посади слідчих, дізнавачів, дільничних, починаючи з 07.11.2015 по час надання відповіді; інформацію про заробіток (зарплату з усіма надбавками) слідчих, дізнавачів, дільничних Жовківського відділення Кам'янка-Бузького РВ ГУ НП у Львівській області, Яворівського НП у Львівській області, районних відділів поліції м. Львова, починаючи з 07.11.2015 по час надання відповіді при такій вислузі років як у ОСОБА_2 та званні майора поліції; із ГУ НП у Львівській області розрахунок повного заробітку ОСОБА_2 та званні майора поліції; із ГУ НП у Львівській області розрахунок повного заробітку ОСОБА_2 у випадку якщо би її було поновлено на роботі з 07.11.2015 станом на день отримання відповіді; а також в МВС України копії (виписки) з наказів про призначення на посади ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 головами ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Львівській області та звільнення з цих посад ОСОБА_6 і ОСОБА_4, оскільки не надано пояснень які саме фактичні обставини справи можуть бути встановлені на їх підставі.
Керуючись ст.ст. 77, 80, 248, підп. 15.5 п. 15 Розділу VII "Перехідних положень" Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в:
1. Клопотання задовольнити частково.
2. Зобов'язати Головне управління Міністерства внутрішніх справ України (79007, м. Львів, пл. Генерала Григоренка, 3; ідентифікаційний код юридичної особи: 08592247), Головне управління Національної поліції у Львівській області (79007, м. Львів, пл. Генерала Григоренка, 3; 40108833) надати суду: трудову книжку позивачки (належним чином засвідчену копію та оригінал, за наявності - для огляду у судовому засіданні); інформацію про кількість штатних одиниць Жовківського РВ ГУ МВС України у Львівській області (Жовківського відділення поліції Кам'янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області) станом на 07.11.2015; інформацію про те скільки штатних одиниць штатного слідчого слідчого відділу Жовківського райвідділу ГУ НП у Львівській області є заповненими станом на сьогоднішній день; інформацію про те, кого прийнято на посаду слідчого слідчого відділу Жовківського РВ ГУ МВС України у Львівській області з 06 чи 07.11.2015 по сьогоднішній день; витребувати інформацію про те, хто із слідчих слідчого відділу Жовківського РВ ГУ МВС України у Львівській області станом на 07.11.2015 мав більший стаж вислуги як в органах внутрішніх справ, так і служби в Жовківському райвідділі міліції від ОСОБА_2 Якщо такі особи є, назвати їх поіменно, з наданням належно завірених виписок з особових справ.
У випадку неможливості надання таких - надати обґрунтовані пояснення разом із доказами на їх підтвердження.
3. Витребувані докази скерувати на адресу суду протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
4. Відповідно до ч. 6-9 ст. 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
5. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали (ч. 7 ст. 80 КАС України).
6. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
7. У разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.
Суд згідно п. 3 ч.1 ст. 149 КАС України може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб'єктом владних повноважень.
Суд згідно п. 4 ч.2 ст. 149 КАС України може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення.
8. У задоволенні решти вимог клопотання - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 29.01.2019.
Суддя Качур Р.П.