Дата принятия
13.12.2018
Номер дела
325/1977/18
Номер документа
78564950
Форма судопроизводства
Про адмінправопорушення
Государственный герб Украины

СПРАВИ N 3/325/573/2018

325/1977/18

№ 3/325/574/2018

325/1978/18

№ 3/325/575/2018

325/1979/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 грудня 2018 року смт. Приазовське

Суддя Приазовського районного суду Запорізької області Васильцова Г.А., за участю ОСОБА_1, захисника ОСОБА_2, розглянувши справи про адміністративні правопорушення, які надійшли з Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області, про вчинення:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянином України, працюючого сільським головою Ботіївської сільської ради, Приазовського району Запорізької області, який зареєстрований та проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2,

адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 164-12, ч. 1 ст. 164-14 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

28 листопада 2018 року до Приазовського районного суду Запорізької області надійшли вказані адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 164-12, ч. 1 ст. 164-14 КУпАП.

Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, відповідно до статті 245 КУпАП, є своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.

Оглянувши матеріали адміністративної справи за ст.. 164-12 КУпАП відносно Ботіївського сільського голови ОСОБА_1 з протоколом № 08/0108пр/2018 від 21 листопада 2018 року, приходжу до наступного:

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, адміністративне правопорушення було скоєне за період з 01.01.2017 року по 31.08.2018 рік.

Матеріал надійшов до суду 28 листопада 2018 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 277 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається у п’ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.

Згідно ч. 1 ст. 277-2 КУпАП, повістка особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається не пізніш як за три доби до дня розгляду справи в суді, в якій зазначаються дата і місце розгляду справи.

Судом на підставі ч. 1 ст. 277 КУпАП та не порушуючи вимоги ч. 1 ст. 277-2 КУпАП було здійснено виклик особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1. на 12-00 годину 13 грудня 2018 року.

Відповідно до вимог ст.. 38 КУпАП, а саме ч. 2: адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше трьох місяців з дня вчинення правопорушення.

Тобто, на момент розгляду матеріалів адміністративної справи за ст.. 164-12 КУпАП відносно Ботіївського сільського голови ОСОБА_1 з протоколом № 08/0108пр/2018 від 21 листопада 2018 року, сплив строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.

Згідно вимог п. 7 ст.. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.. 38 цього Кодексу.

Таким чином, провадження по справі в частині притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 164-12 КУпАП підлягає закриттю.

Вирішуючи питання про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП за матеріалами адміністративної справи з протоколом № 08/0112пр/2018 від 21 листопада 2018 року, приходжу до наступного:

Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Як вбачається з протоколу № 08/0112пр/2018 від 21 листопада 2018 року, ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що він, як голова тендерного комітету Замовник у період з 01.01.2017 року по 31.08.2018 рік порушив законодавство про закупівлю в частині не оприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства: а саме: Замовником оприлюднено укладений договір від 31.08.2017 року № 1 на закупівлю автоцистерни 11 вересня 2017 року, тобто на 11-й день; тендерна документація оприлюднена Замовником не в повному обсязі; звіти про укладання Ботіївською сільською радою восьми договорів на закупівлю товарів, робіт та послуг, сума кожного з яких перевищує 50 тисяч гривень, не були оприлюднені на веб-порталі Уповноваженого органу www.prozorro.gov.ua..

В судовому засіданні ОСОБА_1 не визнав свою провину, пояснюючи тим, що розпорядженням № 24/1 від 25.04.2017 року «Про призначення відповідальної особи…» було визначено конкретну особу, яка є відповідальною за оприлюднення інформацій про закупівлю, та яка має електронний підпис та допуск до «держзакупівлі он-лайн».

Як вбачається з розпорядження № 24/1 від 25.04.2017 року «Про призначення відповідальної особи за проведення допорогових закупівель та затвердження Положення про проведення допорогових закупівель із застосуванням системи електронних закупівель», була призначена відповідальною за організацію та проведення допорогових закупівель, а також оприлюднення інформації щодо закупівель в електронній системі закупівель – фахівець комп’ютерного набору сільської ради ОСОБА_3, якій було виготовлено електронний цифровий підпис.

Відповідно до ч. 1 ст. 10 ЗУ «Про публічні закупівлі», відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар тендерного комітету замовника або уповноважена особа (особи).

Згідно п. 33 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про публічні закупівлі», уповноважена особа (особи) - службова, посадова та інша фізична особа замовника, визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі згідно із цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення або трудового договору (контракту).

Тобто у даному випадку, Ботіївським сільським головою була призначена уповноважена особа, яка повинна була виконувати покладені на неї обов’язки щодо оприлюднення інформації про закупівлю відповідно до вимог чинного законодавства, надавати інформацію, документи і матеріали необхідних для проведення закупівель, тощо.

Таким чином ОСОБА_1 не може бути притягнутий до відповідальності за вказане правопорушення.

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП (протокол № 08/0111пр/2018 від 21 листопада 2018 року), судом встановлено, що при проведенні планової виїзної ревізії сільського бюджету та фінансово-господарської діяльності Ботіївської сільської ради за період з 01.01.2017 по 31.08.2018; с. Ботіеве, вул. Т.Шевченка. 59. Приазовський р-н.. Запорізька обл. , було виявлено: порушення законодавства про закупівлі в частині оцінки пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), тендерних пропозицій не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), тендерної пропозиції, що міститься в документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), тендерній документації. Так, дослідженням правильності та законності проведення процедур закупівель товарів, робіт та послуг за кошти сільського бюджету встановлено, що згідно рішення Ботіївської сільської ради від 20.04.2017 №16 створено тендерний комітет Ботіївської сільської ради та затверджено його персональний склад у кількості шести осіб, головою тендерного комітету визначено Ботіївського сільського голову ОСОБА_1.

На підставі протоколу від 20.04.2017 №1 утворено тендерну комісію про організацію та здійснення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти у складі шести осіб, а саме: голова тендерного комітету ОСОБА_1 (за посадою - Ботіївський сільський голова); секретар тендерного комітету ОСОБА_4 (за посадою - секретар виконавчого комітету Ботіївської сільської ради); член тендерного комітету ОСОБА_5 (за посадою - головний бухгалтер Ботіївської сільської ради); член тендерного комітету ОСОБА_6 (голова ГО «Соціальний розвиток»); член тендерного комітету ОСОБА_7 (за посадою - діловод - архіваріус Ботіївської сільської ради); член тендерного комітету ОСОБА_8 (за посадою - в.о. старости села Приморський Посад).

В ході ревізії досліджено дотримання вимог чинного законодавства під час проведення тендерним комітетом сільської ради процедури відкритих торгів (UA-2018-04-17-000198-с) на закупівлю ДК 021:2015: 45230000-8 — Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь (Будівництво водопроводу подачі артезіанської води від свердловини, розташованої в с. Ботіеве. до с. Приморський Посад Приазовського району Запорізькій області), в ході якої подані тендерні пропозиції (надалі - ТП) двох учасників: ТОВ «ТБК - ПОЛІМЕР», остаточна ціна пропозиції 5 299 250.1грн.; ТОВ «БЕРДЯНСЬКБУДТРЕСТ», остаточна ціна пропозиції 5 321 194.84гривень. Переможцем відкритих торгів, рішенням ТК Замовника, яким є Ботіївська сільська рада (протокол від 24.05.2018 №8) визначено ТП ТОВ «ТБК - ПОЛІМЕР».

Перевіркою відповідності ТП ТОВ «ТБК - ПОЛІМЕР» вимогам Тендерної документації Замовника торгів (далі - ТД) та законодавству встановлено наступне.

Так, ТД затверджена рішенням тендерного комітету Замовника (протокол від 02.04.2018 №8).

Пунктом 12 частини 1 розділу III ТД передбачено завантаження учасниками торгів в сканованому вигляді копії балансу - за останній звітний період; копії звіту про фінансові результати - за останній звітний період.

Учасником торгів ТОВ «ТБК - ПОЛІМЕР» в складі ТП вищевказаних документів не надано. Проте, в складі ТП учасником надана довідка про баланс підприємства та звіт про фінансові результати, де вказано, що вказані вище документи у ТОВ «ТБК - ПОЛІМЕР» відсутні, оскільки товариство не здійснювало господарську діяльність протягом 2017 року.

Перевіркою достовірності зазначеної учасником торгів інформації встановлено, що відповідно до сайту Міністерства юстиції України (minjust.gov.ua). ТОВ «ТБК - ПОЛІМЕР» взято на облік в органах статистики та Державної фіскальної служби 09.02.2017. Крім того, згідно з наданою в складі ТП довідкою про виконання аналогічного договору та копією договору субпідряду від 12.04.2017 №2/17, учасник виконував роботи з реконструкції водопровідної мережі села Лугівка Токмацького району Запорізької області, а отже здійснював господарську діяльність протягом 2017 року.

Отже виходячи з вищенаведеного, учасником торгів в складі ТП не надано копії балансу - за останній звітний період та копії звіту про фінансові результати - за останній звітний період, чим не дотримано вимоги п.12 ч.І р.ІІІ ТД Замовника торгів.

Крім того, п.11 ч.І розділу III ТД передбачено надання учасниками торгів дозвільних документів та/або ліцензій субпідрядних організацій (з переліком робіт) на провадження господарської діяльності, необхідних для виконання робіт до яких їх залучають, якщо отримання ліцензій та/або дозвільних документів на виконання таких робіт передбачено законодавством, при цьому дозвільні документи та ліцензії повинні бути чинними протягом 2018 року.

На виконання вказаної вимоги в складі ТП учасником торгів ТОВ «ТБК - ПОЛІМЕР» надано довідку з інформацією про субпідрядника ТОВ «Південь-Буд». при цьому надана ліцензія субпідрядної організації (серія АЕ №279887) з терміном дії до 25.10.2018. що не відповідає вимогам п.11 ч.І p. III ТД Замовника торгів.

Крім того, учасником торгів ТОВ «ТБК - ПОЛІМЕР» в складі ТП не надано копії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: роботи в колодязях, шурфах, траншеях, котлованах, замкнутому просторі, земляні роботи, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій, надання якого передбачено частиною 2 таблиці 2 Додатку 1 до ТД Замовника.

Враховуючи вищенаведене, ТП ТОВ «ТБК - ПОЛІМЕР» не відповідає вимогам п. 11. 12 ч. 1 p. III ТД. ч. 2 таб. 2 Додатку 1 до ТД Замовника торгів.

Пунктом 4 частини 1 статті 30 Закону України від 25.12.2015 №922-VІІ «Про публічні закупівлі» (із змінами) передбачено відхилення Замовником торгів тендерної пропозиції учасника в разі її невідповідності умовам тендерної документації. Аналогічні вимоги передбачені і у частині 3 розділу V ТД.

З огляду на вищевикладене, в порушення пункту 4 частини 1 статті 30 Закону України від 25.12.2015 №922-VII «Про публічні закупівлі» (із змінами), частині 3 розділу V ТД, тендерним комітетом Замовника не відхилена та допущена до оцінки тендерна пропозиція ТОВ «ТБК - ПОЛІМЕР».

Дослідженням тендерної пропозиції іншого учасника процедури закупівлі ТОВ «БЕРДЯНСБКБУДТРЕСТ» встановлено і її невідповідність умовам ТД Замовника торгів.

Так, по-перше, п.12 ч. І розділу III ТД передбачено завантаження учасниками торгів в сканованому вигляді копії балансу - за останній звітний період: копії звіту про фінансові результати - за останній звітний період.

Проте, учасником торгів ТОВ «БЕРДЯНСБКБУДТРЕСТ» в складі ТП вищевказаних документів не надано, чим не дотримано вимоги п. 12 ч. 1 p. III ТД Замовника торгів.

По-друге, частиною 3 таблиці 1 Додатку 1 до ТД передбачено, що наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору, надання учасниками торгів копію договору та актів виконаних робіт за ним, завірених підписом уповноваженої особи та відбитком печатки.

Проте, учасником торгів ТОВ «БЕРДЯНСБКБУДТРЕСТ» в складі ТП вищевказаних документів не надано, чим не дотримано вимоги ч. З таб. 1 Додатку 1 до ТД Замовника торгів.

По-третє, частиною 1 таблиці 2 Додатку 1 до ТД Замовникам вимагається надання учасниками торгів копії Статуту або іншого установчого документу.

Проте, учасником торгів ТОВ «БЕРДЯНСБКБУДТРЕСТ» в складі ТП вищевказаних документів не надано, чим не дотримано вимоги ч. 1 таб. 2 Додатку 1 до ТД Замовника торгів.

Пунктом 4 частини 1 статті 30 Закону України від 25.12.2015 №922-VІІ «Про публічні закупівлі» (із змінами) передбачено відхилення Замовником торгів тендерної пропозиції учасника в разі її невідповідності умовам тендерної документації. Аналогічні вимоги передбачені і у частині 3 розділу V ТД.

Враховуючи викладене тендерна пропозиція ТОВ «БЕРДЯНСБКБУДТРЕСТ» в разі її допущення до оцінки, у відповідності до вимог пункту 4 частини 1 статті 30 Закону України від 25.12.2015 №922-VІІ «Про публічні закупівлі» (із змінами) та частини 3 розділу V ТД, повинна бути відхилена, як така, що не відповідає умовам ТД Замовника торгів.

З огляду на зазначене, тендерні пропозиції ТОВ «ТБК - ПОЛІМЕР» та ТОВ «БЕРДЯНСБКБУДТРЕСТ» підлягають відхиленню на підставі вимог пункту 4 частини 1 статті 30 Закону України від 25.12.2015 №922-VІІ «Про публічні закупівлі» (із змінами), як такі, що не відповідають умовам ТД Замовника торгів.

Враховуючи те, що на участь в торгах подано 2 тендерні пропозиції, які підлягали відхиленню, торги на закупівлю робот: «ДК 021:2015: 45230000-8 — Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг: вирівнювання поверхонь (Будівництво водопроводу подачі артезіанської води від свердловини, розташованої в с. Ботієво. до с. Приморський Посад Приазовського району Запорізькій області)». ID: UA-2018-04-17- 000198-с, Замовник повинен відмінити торги на підставі вимог абзацу 3 частини 5 статті 28 та абзацу 6 частини 1 статті 31 Закону України від 25.12.2015 №922-VII «Про публічні закупівлі» (із змінами).

Враховуючи, що тендерна пропозиція переможця торгів не відповідала умовам тендерної документації Замовника та повинна була бути відхилена. Замовником безпідставно укладено договір на виконання робіт від 13.06.2018 №1-1 з ТОВ «ТБК - ПОЛІМЕР» на загальну суму 5 299 250.1 гривень. Відповідальним за невідхилення вказаних вище тендерних пропозицій є голова тендерного комітету ОСОБА_1, яким 24.05.2018 підписано протокол засідання тендерного комітету від 24.05.2018 №8 Порушення вчинено ОСОБА_1 24 травня 2018 року у Ботіївській сільській раді (с. Ботієве. вул. ОСОБА_9. 59. Приазовського р-ну. Запорізької обл). Порушення виявлені 21.11.2018 в Ботіївській сільській раді (с. Ботіеве. вул. ОСОБА_9. 59. Приазовського р-ну. Запорізької обл.). Акт ревізії від 04.10.2018 №08.08-20/5 підписано із запереченнями, висновки на які надіслано листом від 21.11.2018 №04-08-08- 15/5282, що є порушенням абз. 3 ч. 5 ст. 28, п.4 ч. І ст. 30, абз.6 ч. І ст.31 Закону України від 25.12.2015 №922-VІІ «Про публічні закупівлі» (із змінами).

В судовому засіданні ОСОБА_1 визнав себе винним саме в тому, що він як голова тендерного комітету не в повному обсязі був ознайомлений з наданими документами осіб, які приймали участь в тендерах. Його мета, так і мета тендерного комітету була допомога громаді. Тендера на закупівлю проводилися вперше, багато нюансів стосовно їх проведення.

Адвокат ОСОБА_2 в судовому засіданні заявив клопотання про закриття провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 164-14 КУпАП, оскільки пропущений строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності; про закриття провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП (№ 08/0112пр/2018 від 21 листопада 2018 рок) у зв’язку з тим, що головою сільської ради було винесено розпорядження про призначення уповноваженої особи, яка відповідальна за внесення даних про проведення торгів на веб-порталі Уповноваженого органу www.prozorro.gov.ua..

Вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164-14 ч. 1 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 08/0111пр/2018 від 21 листопада 2018 року; висновком на заперечення до акту від 04.10.2018 № 08.08-20/5 ревізії сільського бюджету та фінансово – господарської діяльності Ботіївської сільської ради Приазовського району Запорізької області за період з 01.01.2017 по 31.08.2018 рік;актом ревізії сільського бюджету та фінансово-господарської діяльності Ботіївської сільської ради Приазовського району Запорізької області за період з 01.01.2017 по 31.08.2018 роки № 08.08-20/5 від 04.10.2018 року; поясненнями ОСОБА_1

Таким чином, в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно ст. 33 КУпАП при накладанні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його провини, майновий стан, обставини, які пом’якшують та обтяжують відповідальність.

Враховуючи особу винного та обставини скоєного правопорушення, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 слід визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення (протокол № 08/0111пр/2018 від 21 листопада 2018 року), передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції у вигляді штрафу.

Крім того, необхідно стягнути з правопорушниці на користь держави, відповідно до ст.40-1 КУпАП та ст.4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір в розмірі 352,40 гривень.

Керуючись ст.ст. 38 ч. 2, 40-1, ч. 1 ст. 164-14, 247, 283, 284, 285 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В :

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 164-12 КУпАП на підставі п. 7 ст. 247 КУПАП.

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення (протокол № 08/0112пр/2018 від 21 листопада 2018 року) відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення (протокол № 08/0111пр/2018 від 21 листопада 2018 року), передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 700 (семисот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 11900 (одинадцять тисяч дев’ятсот) гривень на р/р № 31118106008250, код 21081100, код ЄДРПОУ 38042754, МФО 899998.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок на рахунок 31211256026001 (отримувач: ГУК у м. Київ/м. Київ/22030106, код отримувача (за ЄДРПОУ) 37993783, МФО 899998).

Строк пред’явлення до виконання до 13.03.2019 року.

На постанову може бути подана апеляційна скарга в Запорізький апеляційний суд через Приазовський районний суд Запорізької області протягом 10 днів з дня її винесення.

Роз'яснити правопорушнику, що у разі несплати штрафу в установлений ст. 307 КУпАП строк, постанова буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем його проживання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст. 308 КУпАП з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень.

Суддя Г. А. Васильцова