
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
У Х В А Л А
з питання забезпечення адміністративного позову
19.10.18р. справа №520/9051/18
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Старосєльцева О.В.., розглянувши заяву позивача про забезпечення позову в адміністративній справі
за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Офісу ВПП ДФС (04119, м.Київ, вул.Дегтярівська,11г) про 1) визнання протиправними та неправомірними дій з приводу винесення наказу №865-о від 10.09.2018р. щодо призначення полковника податкової міліції ОСОБА_1 на посаду старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ третього відділу міжрегіонального оперативного управління Офісу великих платників Державної фіскальної служби протиправним та неправомірним, 2) скасування наказу №865-о від 10.09.2018р.,- встановив:
Разом із позовною заявою позивачем було подано оформлене окремим документом клопотання про забезпечення позову.
В означеному клопотанні позивач просив суд зупинити дію наказу Офісу ВПП ДФС №865-о від 10.09.2018р. щодо призначення полковника податкової міліції ОСОБА_1 на посаду старшого оперуповноваженого з ОВС третього відділу міжрегіонального оперативного управління Офісу великих платників Державної фіскальної служби.
Розглянувши доводи, наведені позивачем в обґрунтування клопотання, перевіривши обґрунтованість таких доводів долученими до матеріалів позову документами, суддя виходить з наступних підстав та мотивів.
Правовідносини з приводу забезпечення адміністративного позову унормовані Главою 10 КАС України.
Так, згідно з ч. 1 ст. 150 КАС України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову. Частиною 2 вказаної статті визначено, що забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: 1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або 2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
З положень наведеної норми кодексу в кореспонденції з положеннями ст.ст. 72-77, 90, 211 КАС України слідує, що розглядаючи питання про забезпечення позову, необхідно, з урахуванням доказів, наданих особою на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову.
Разом з тим, зміст самої позовної заяви та заявленого клопотання, а також характер спору не дозволяє судді дійти до переконливого висновку про існування в даному випадку передбачених ст.150 КАС України підстав для забезпечення позову, оскільки жодних доводів на підтвердження існування у спірних правовідносинах таких обставин, окрім самого лише твердження про необхідність забезпечити позов, подана позивачем заяв не містить.
Так, спір виник у правовідносинах з проходження публічної служби в податковій міліції, але стосується не звільнення з посади, а навпаки - призначення на посаду.
Призначення особи на посаду та виникнення обов"язку виконання службовцем роботи за посадою (особливо у випадку знаходження працівника у розпорядженні органу, тобто необіймання жодної штатної посади) не є явною та очевидною ознакою протиправності і незаконності управлінського діяння владного суб'єкта.
Відтак, у задоволенні заяви належить відмовити.
Керуючись ст.ст. 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст. ст. 150, 154 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
ухвалив:
1. Заяву про забезпечення адміністративного позову - залишити без задоволення.
2. Копії даної ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
3.Роз'яснити, що ухвала підлягає оскарженню шляхом подання апеляційної скарги у строк згідно з ч.1 ст. 295 КАС України, а саме: протягом 15 днів з дати постановлення (підписання).
Скарга може бути подана у порядку п. 15.5 Розділу VII КАС України до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.
Суддя Старосєльцева О.В.