
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
17 серпня 2018 року м. Київ № 826/3592/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Чудак О.М., за участю секретаря судового засідання Стринадко О.Г., представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача Вільгельм А.Д., розглянувши в судовому засіданні питання про здійснення розгляду адміністративної справи за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправною та скасування постанови, за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи підготовчим засіданням,
встановив:
04 березня 2016 року Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про скасування постанови від 23 лютого 2016 року №37/16/10/26-2/2302/0/2 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 січня 2017 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 20 березня 2017 року, у задоволенні позову відмовлено.
Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 10 квітня 2018 року касаційну скаргу позивача задоволено частково. Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 січня 2017 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 20 березня 2017 року скасовано, а справу №826/3592/16 направлено на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 травня 2018 року справу прийнято до провадження і призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з проведенням судового засідання та викликом осіб.
Враховуючи, що рішення у справі приймалося Окружним адміністративним судом міста Києва у складі колегії суддів, з урахуванням висновків Верховного Суду необхідність витребування додаткових доказів у справі та з'ясування обставин, судом поставлено на розгляд представників сторін питання про здійснення розгляду адміністративної справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи підготовчим засіданням.
Представник позивача ініційовану судом пропозицію підтримала, а представник відповідача поклалася на розсуд суду.
В свою чергу суд виходить з того, що відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Статтею 4 КАС України визначено, що суд - суддя адміністративного суду, який розглядає і вирішує адміністративну справу одноособово, колегія суддів, інший визначений цим Кодексом склад адміністративного суду.
Відповідно до частини першої статті 15 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02 червня 2016 року №1402-VIII справи в судах розглядаються суддею одноособово, а у випадках, визначених процесуальним законом, - колегією суддів, а також за участю присяжних.
Частиною другою статті 33 КАС України визначено, що будь-яку справу, що відноситься до юрисдикції суду першої інстанції, залежно від категорії і складності справи, може бути розглянуто колегіально у складі трьох суддів, крім справ, які розглядаються в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до частини четвертої статті 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно з частиною другою статті 241 КАС України процедурні питання, пов'язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
Таким чином враховуючи, що адміністративна справа Окружним адміністративним судом міста Києва розглянута у складі колегії суддів, в ході нового розгляду справи з урахуванням висновків Верховного Суду необхідним є витребування додаткових доказів для з'ясування обставин у справі, суд вважає, що наявні підстави для переходу до розгляду даної справи за правилами загального позовного провадження.
На підставі викладеного, керуючись статтями 33, 241, 248, 256 КАС України,
ухвалив:
Здійснювати розгляд адміністративної справи №826/19357/16 за правилами загального позовного провадження та замінити засідання для розгляду справи по суті, призначене на 17 серпня 2018 року підготовчим засіданням.
Ухвала набирає законної сили відповідно до частини другої статті 256 КАС України та оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Чудак