Дата принятия
21.08.2018
Номер дела
320/6416/18
Номер документа
76008421
Форма судопроизводства
Про адмінправопорушення
Государственный герб Украины

Дата документу 21.08.2018

Справа № 320/6416/18

3/320/1044/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 серпня 2018 року м. Мелітополь

Суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Ковальова Ю.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП: НОМЕР_1, громадянина України, працюючого директором КП «Міськсвітло» Мелітопольської міської ради Запорізької області, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,

В С Т А Н О В И Л А :

Директор КП «Міськсвітло» Мелітопольської міської ради ОСОБА_1, будучи, згідно з ст. 1, п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП суб’єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 01.01.2018 по 01.04.2018 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 подав її несвоєчасно, лише 11.04.2018, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (в редакції Закону № 1700-УІІ від 14.10.2014).

У судовому засіданні ОСОБА_1 провину визнав у повному обсязі, просив суворо не карати. Пояснив, що наказом на бухгалтера КП «Міськсвітло» покладені обв’язки з організації подання особами електронних декларацій. Так, ним були зібрані усі відомості, необхідні для заповнення декларації. Однак, увійти до електронного особистого кабінету для заповнення декларації на веб-сайті він не зміг. Як було з’ясовано, він вчасно не змінив свою електронну поштову адресу, яка містила адресу майл.ру. Коли у квітні він отримав повідомлення НАЗК про необхідність зміни електронної поштової адреси, то одразу ж подав електронну декларацію. Умислу на приховування якихось відомостей, як і на неподання декларації у його діях не було.

Допитана у судовому засіданні свідок ОСОБА_2 пояснила, що займає посаду головного бухгалтера КП «Міськсвітло». Так, наказом директора КП «Міськсвітло» ОСОБА_1 на бухгалтера підприємства були покладені обв’язки з організації подання особами електронних декларацій. Бухгалтер з цього приводу відвідувала семінари, на яких було повідомлено, що для входу в електронний особистий кабінет для заповнення декларації на веб-сайті необхідно змінити поштову адресу, якщо вона містить адресу майл.ру. Однак, бухгалтер забула повідомити про це усім співробітникам підприємства, що потягло за собою невчасне подання електронних декларацій. 30.03.2018 вони зробили запит до НАЗК з проханням повідомити, чому вони не можуть заповнити та подати декларації, відповідь на яке отримали 04.04. Усі необхідні для заповнення декларацій відомості були зібрані вчасно-до 01.04.2018.

Прокурор Керімов Е.І. обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши правопорушника, свідка та думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 ознак складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно з розпорядженням Мелітопольського міського голови №174к від 24.04.2003 ОСОБА_1 призначено на посаду директора комунального підприємства «Міськсвітло» з 25.04.2003.

Згідно з розпорядженням Мелітопольського міського голови №121к від 31.01.2013 до розпорядження Мелітопольського міського голови №174к від 24.04.2003 були внесені зміни та ОСОБА_1 призначено на посаду директора комунального підприємства «Міськсвітло» Мелітопольської міської ради Запорізької області.

Згідно з положеннями ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України юридичною особою публічного права визначається юридична особа, яка створюється розпорядчим актом Президент України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим чи органу місцевого самоврядування.

КП «Міськсвітло» Мелітопольської міської ради Запорізької області утворено на підставі рішення Мелітопольської міської ради XXIV скликання XV сесії №15 від 06.02.2003, тобто зазначене комунальне підприємство є юридичною особою публічного права.

Відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єкти, на яких поширюється дія цього Закону є посадові особи юридичних осіб публічного права.

Таким чином, ОСОБА_3, будучи директором КП «Міськсвітло» Мелітопольської міської ради Запорізької області, відповідно до ст. 1, п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, є суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у п.1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, за формою, що визначається Національним агентством.

У відповідності до абз. 2 п.2 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти.

10.06.2016 Національним агентством з питань запобігання корупції прийнято рішення № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яким передбачено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:

1) перший етап - з 00 год. 00 хв. 01.09.2016 для таких типів декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування:

- щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

- декларації, передбачені абз.1 ч.2 ст. 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;

- повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування, передбачені ч. 2 ст. 52 Закону, службових осіб, які станом на чи пізніше цієї дати займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;

2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01.01.2017 для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Крім цього, зазначені у п.1 цього рішення декларації подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використання програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до підпункту 1 п. 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (наданні) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Таким чином, директор КП «Міськсвітло» Мелітопольської міської ради Запорізької області ОСОБА_3, відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, був зобов’язаний до 01.04.2018 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.

Проте встановлено, що згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (гіперпосилання на Реєстр - https://public.nazk.gov.ua] директор КП «Міськсвітло» Мелітопольської міської ради Запорізької області ОСОБА_3 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-сайті https://public.nazk.gov.ua, лише 11.04.2018, що є порушенням вимог ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», відповідальність за яке встановлена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Здійснення ОСОБА_3 адміністративного правопорушення, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується поясненнями ОСОБА_3, копією статуту КП «Міськсвітло» ММР ЗО, копією контракту директора КП «Міськсвітло» ММР ЗО і копією додаткової угоди до контракту, копією свідоцтва про державну реєстрацію КП «Міськсвітло» ММР ЗО, копією розпорядження про призначення директора КП «Міськсвітло» ММР ЗО, листом НАЗК від 15.06.2018, копією витягу з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; копією електронної декларації ОСОБА_1 за 2017 рік.

Таким чином, у діях ОСОБА_1 містяться ознаки адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, згідно якої передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При визначенні виду й міри адміністративного стягнення, згідно ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його провини, майновий стан, обставини, які пом’якшують та обтяжують відповідальність.

Згідно ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Враховуючи особу винного, також той факт, що дане правопорушення не призвело до настання тяжких наслідків, суддя приходить до висновку, що правопорушник усвідомив протиправність своєї поведінки і є всі підстави вважати, що він не буде більш допускати такої поведінки, тому вважаю можливим в даному випадку досягти виховних та попереджувальних заходів без застосування до нього заходів адміністративного впливу, обмежившись усним зауваженням.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 22, 33, 172-6 ч. 1, 280, 283, 284, 294 КУпАП, суддя -

П О С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності, передбаченої частиною 1 статтею 172-6 КУпАП обмежившись усним зауваженням.

Провадження по адміністративній справі у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП - закрити.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області через Мелітопольський міськрайонний суд впродовж 10 днів з дня винесення постанови.

СУДДЯ: Ю.В. Ковальова