Дата принятия
24.07.2018
Номер дела
623/2210/18
Номер документа
75492015
Форма судопроизводства
Про адмінправопорушення
Государственный герб Украины

Номер справи 623/2210/18

Номер провадження 3/623/433/2018

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 липня 2018 року 24 липня 2018 року суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Винниченко П.П., розглянувши матеріали, які надійшли від департаменту внутрішньої безпеки про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, пенсіонера, до 30.09.2017 року – начальник сектору ЛМТЗ Новобаварського відділу поліції ГУНП в Харківській області, до адміністративної відповідальності протягом року – не притягувався, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4.

за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП

Права, передбачені ст. 268 КУпАП, ОСОБА_1 роз»яснено.

в с т а н о в и в :

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов»язане з корупцією № 48/8 від 18 липня 2018 року, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді начальника сектору логістики та матеріально-технічного забезпечення Новобаварського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, що знаходиться за адресою: м. Харків пр. Любові Малої, 45 та відповідно до п.п. «з» п.1 ч.І ст. З Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), будучи суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, не своєчасно подав декларацію суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.І ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 61 Закону України "Про Національну поліцію" на поліцейського поширюються обмеження, визначені Законом України "Про запобігання корупції" та іншими законами України.

Встановлено, що наказом ГУНП в Харківській області від 12.09.2017 № 608 о/с майора поліції ОСОБА_1 призначено на посаду начальника сектору логістики та матеріально-технічного забезпечення Новобаварського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області.

Згідно з наказом начальника ГУНП в Харківській області № 641 о/с від

29.09.2017 ОСОБА_1 звільнено з посади з 30.09.2017 відповідно до п.2 ч.І ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (через хворобу) на підставі рапорту ОСОБА_1 від 26.09.2017 та свідоцтва про хворобу № 247, від 20.09.2017, виданого госпітальною військово-лікарською комісією ДУ «Територіальне медичне об’єднання МВС України по Харківській області».

Відповідно до пам’ятки-попередження про дотримання антикорупційного законодавства, ОСОБА_1особисто двічі був ознайомлений та підписав 01.02.2017 та 26.09.2017р. попередження про обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції». Згідно п. 2, вказаного документа, «декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та займали відповідальне або особливо відповідальне становище подається не пізніше дня такого припинення шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи,подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на другому етапі розпочинає свою роботу з 01.01.2017р.

Згідно з ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п.1, п. п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.І ст.З цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК № З від 10.06.2016, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Крім цього, датою припинення виконання суб’єктом декларування функцій держави або місцевого самоврядування є дата подання ним декларації, передбаченої п.п.2 п.5 цього Розділу, що зазначено у абзаці другому п. 11 Порядку.

Відповідно до п.2 Порядку перевірки факту подання суб’єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, затвердженого Рішенням НАЗК № 19 від 06.09.2016, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.11.2016 за № 1479/29609, припиненням діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування є день видачі трудової книжки суб’єкту декларування, із зазначенням підстав такого припинення.

Відповідно до заповненої власноруч ОСОБА_1 розписки, останній отримав трудову книжку, витяги з наказу про звільнення, обхідний лист, довідку та направлення на ВТЕК 02.10.2017.

Таким чином, начальник сектору логістики та матеріально-технічного забезпечення Новобаварського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області майор поліції ОСОБА_2 зобов’язаний був подати декларацію суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями до 03.10.2017.

Листом за підписом начальника Новобаварського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 (вих № 358\119-65\01\ 12-2018 від ОСОБА_4 було попереджено про необхідність подачі декларації перед звільненням, відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3 (зі змінами, внесеними рішенням Національного агентства від 06.09.2016 № 18).

Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування лише 30.05.2018 року. Крім цього було встановлено, що в період часу з 02.10.2017 по 03.10.2017 технічних перешкод для подання електронних декларацій та повідомлень про суттєві зміни в майновому стані до інформаційно-телекомунікаційної системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" не було, про що свідчить доступна інформація на офіційному веб-сайті НАЗК.

За інформацією вих. № 44-01 \29024\ 18 від 04.07.2018р наданою департаментом фінансового контролю та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції до авторизованої системи діловодства «ДОК ПРОФ» повідомлення у електронному або паперовому вигляді про неможливість подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від ОСОБА_1 (податковий номер НОМЕР_1) не надходили.

Згідно пояснення ОСОБА_1, 12.09.2017 року він був призначений на посаду начальника сектору логістики та матеріально-технічного забезпечення Новобаварського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області. Мав спеціальне звання майор поліції. Під час проходження служби керувався діючим законодавством України, а також вивчав Закон України «Про запобігання корупції», здавав відповідні заліки. Також він особисто був ознайомлений про обов’язок недопущення порушення антикорупційного законодавства.

30.09.2017року, в зв’язку із хворобою він був звільнений з Національної поліції України. 02.10.2017 отримав трудову книжку та виписку з наказу про звільнення. Цього ж дня він особисто був ознайомлений про необхідність подачі електронної декларації суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, але без поважних причин ( в зв’язку з неуважністю під час ознайомлення) своєчасно не подав таку декларацію. Дана декларація ним була подана лише 30.05.2018 року після отримання відповідного повідомлення з НАЗК.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи відповідно до п. п. «з» п.1 ч.І ст.З Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст.172-6 КУпАП, суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», припинивши 30.09.2017 діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушенні вимог абз.1 ч.2 ст.45 вказаного Закону, и.п.2 я.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державною реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, без поважних причин, не своєчасно подав декларацію суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.І ст.172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 в суді свою вину визнав повністю, пояснив, що дійсно він не своєчасно подав декларацію.

Факт правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, пов»язане з № 48/18 від 18 липня 2018 року ( а.с. 1-11), рапортами співробітників Харківського управління ДНБ НП України ( а.с. 12-17), витягом (скріншотом) з офіційного сайту «https://public.nazk.gov.ua/search" про подання ОСОБА_1 електронних декларацій; ( а.с.21), витягом з наказу № 23 о/с від 07.11.2015 ( а.с.24), витягом з наказу № 641о/с від 29.09.2017 ( а.с.26), повідомленням ( а.с.39). поясненнями самого правопорушника ОСОБА_1, даними ним в суді та в матеріалах справи ( а.с. 42), повідомленням департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя ( а.с. 48 – 51), іншими зібраними у справі доказами.

Дії ОСОБА_1В правильно кваліфіковані за статтею 172-6 ч. 1 КУпАП, оскільки він не своєчасно подав без поважих причин декларацію особи, уповноваженної на виконання функцій держави.

При накладенні адміністративного стягнення відповідно до статті 33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом”якшують і обтяжують відповідальність, а тому вважаю за необхідне піддати правопорушника адміністративному стягненню у вигляді штрафу.

На підставі ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, керуючись ст. 27, ст. 283, п. 1 ст. 284 КУпАП,

п о с т а н о в и в :

Визнати винним ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення, передбаченого ч 1 ст. 172-6 КУпАП і притягнути до адміністративної відповідальності.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п»ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень. (Призначення платежу: «Адміністративні штрафи та інші санкції», отримувач коштів: Ізюмське УДКСУ Харківської області, код отримувача ( код за ЄДРПОУ) 37283992, банк отримувача: Казначейство України, код банку отримувача( МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету: 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 352 грн. 40 коп. ( Отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106.)

Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Ізюмський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: П.П.Винниченко

.